Türk takımlarının penaltı şanssızlığı mı desem beceriksizliği mi desem bilemedim?

Dün beşiktaş bugün osmanlı spor bugün fenerbahçe hatta 2şer 2şer penaltı. Hiç şansımız yok ya

0|0
0|3

En İyi Erkek Görüşü

• Şans mans değil, Osmanlıspor'unkileri görmedim. Lakin Beşiktaş'ın ilk penaltısı oyun içindeki şanssızlık, ikincisi Caner'in kuraldışı hareketiydi.

Fener'in de iki penaltısı da oyuncuların saçmalaması, adamı arkadan itersen faul yapmış olursun, kendini bırakır hakem de penaltı verir.

Zico'nun bir lafı vardı zamanında 'Avrupa'da futbol çok hızlı oynanıyor, Türkiye'de yavaş. Bizim onları yavaşlatmamız lazım, yavaş oyunda ne yapacaklarını bilemiyorlar, ancak bu şekilde rakip olabiliriz'

Hah işte bunu artık yapamıyoruz, çünkü oyunun adı hızlı oyun oldu, zikindirik İzlanda Mİlli Takımı bile deli gibi hızlı hücum edebiliyor artık.

Bizde Beşiktaş bunu en iyi yapan takım, Galatasaray da iyi kötü becerebiliyor, Osmanlıspor da bu sene iyi, Başakşehir var.

Ama ligde hakemlerin yönetimi ve çoğu takımın yapısı yüzünden oyun çok yavaş oynanıyor.

Bunu niye mi anlatıyorum? Bu tempoda özellikle üst seviyelerde tecrübesi olmayan, altyapı eğitimi ve fizik kapasitesi yetersiz türk topçular çok kolay saçmalıyor, çünkü o tempoda düşünemez oluyorlar.

0|0
    0|0
    • 1ay

Çok haklısın valla

• 1ay

Bu penaltılarda hakemlere kusur bulmak, hakemleri art niyetlilikle suçlamak da türk taraftarının futbolu izlemek yerine bahane bulmaya endeksli olduklarını gösteriyor.

Bunun da sebebi federasyonun genel tavrı ve ligde hiçbir takımın hakemlere güvenmemesi, kimsenin hakemlerden memnun olmaması ve herkesin artniyetli yönetim olduğuna kesinkes inanmış olması.

Elin Avrupalısı eyyam olmadan çalınca şaşırıyorlar.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 2

• hakemlerin ippnelikleri

0|1
    0|0
  • Faul yapmasın penaltı vermesin bu kadar basit

0|1
    0|0
Yükleniyor...