Opel corsa sorun hakkında?

merhaba arkadaşlar . 2004 model 63,200 km de lpg li opel corsa 1,4i twinport enjoy triptonik şanzıman aracım var. daha dün bursa da çarıkçılar oto isminde opel servisinde aracın bakımını yaptırdım. Filtreler değişti,bujiler değişti. motor yağına felan bakıldı vs vs. lpg de bilirsiniz benzin seviyesinin çeyrek depo olmasını tavsiye ederler. bende bugun çeyrek depoya tamamlamak için shell den 95 oktan kurşunsuz benzin aldım. aldıktan sonra motor uyarı lambası yandı. lpg ile de kullanırken yanıyordu ben lpg montaj yerine söndürttüyordum lambayı. oksijen hatası veriyordu araba. bu lambanın yanması sıkıntı mı? ayrıca araç ile giderken devir bir anda çok yükseliyor 3000-40000 lere devir çıkıyor ama vites atmıyor ve bu da arabanın bağırmasına sebep oluyor neden kaynaklanabilir?

aracımda lavato marka kit var bu arada

0|0
0|3

En İyi Erkek Görüşü

• o lamba öylesine yanmıyor kesin Şanzımanda problem mi var nedir vites geçişlerinde sorun var birbirinden alakasız fakat lpgli araçlar bildigim kadarı ile biri bitince diğerine geçiş yapıyordu ya da surucu bu işi manual olarak hallediyordu seninkinde otomatik dönüşüm varsa gazdan benzine belki orda bir sacmalık yapıyor benzini tamamen iptal edemiyor ve aracın boguldugundan daha dogrusu zengin karışım yaptıgı için oksijen hava yeterli gelmiyordur bu yuzden oksijen hatası veriyordur

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 2

• lambda sensörüne bakılması lazım arızlanmış olabilir. Devir yükselmesi tahminime göre hava yakıt karışımının doğru bir biçimde ayarlanmamasından kaynaklanıyor olabilir. Servise tekrar götürmeni tavsiye ederim. Herhangi bir ücret talep ederlerse de vermeyin daha yeni bakımdan çıktığını belirtin.

0|0
    0|0
  • opelim.net diye forum var oraya sor..bende üyeyim oraya..

0|0
    0|0
Yükleniyor...