500 kalori yakmak için ne kadar koşmalıyız?

bana bu kalori hesabını yapabilirmisiniz günde kaç kalori almam lazım? yaşım 22 boy 1,65 kilo 60 ?

0|0
0|12

En İyi Erkek Görüşü

• 1,709.52 kcal/gün bu günlük kalori ihtiyacın ideal kilonda 57 olarak gözüküyor sen kilo vermek istiyorsan 1200 kalori almalısın yani -500 kilo almak istiyorsan +500 yani 2200 kalori şu an kilon ideal olarak görüküyor 60 kilo olsanda ideal kilon 57 diye 57 kilo olmak zorunda değilsin bu ortalama bir değer bu değerlerde olmalısın yani kilon ideal :D şükür anlatabildim :D eğer kilomdan memnunum diyorsan 1700 kalori almaya devam :) kalori yakmayı bence boşver hesaplasanda doğru çıkmıyor sen aldığın kalori eksiksiz al gerisi Allah kerim :) bu arada sadece kalori hesaplamak değil makrolarıda hesaplaman gerekiyor makrolar protein karbonhidrat ve yağlar olarak 3 e ayrılıyor sen bunlara da dikkat edersen günlük ihtiyaçlarını tamamlarsan amacına daha kolay ulaşırsın bunları kağıt kalemle hesaplamak yerine teknolojiyi kullan mesela android bir telefon kullanıyorsan google play storeden fatsecret adında bir uygulama var bu uygulama senin kalori ve makrolarını hesaplıyor yapman gereken senin düzenli bir şekilde yediklerini oraya girmek mesela 100 gram yulaf yedin yazıyorsun o sana kaç kalori eksiğin kaldığını ve kaç gram protein karbonhidrat ve yağın eksik kaldığını gösteriyor uygulamanın sponsoru falan değilim yanlış anlaşılmasın :D bende kullanıyorum güzel bir program :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• yağlarından kurtulmak için günlükk alacagın kalori miktarını hesapla mumkun oldugunca dusuk kalorili beslen ve bu aldıgın kalorının fazlasını enerjı olarak yak.. kilo vermenın altın kuralı kalori açığı yaratmaktır.. yani örnek bugun 1000 kalori aldıysan 1500 kalorilik spor yapmalısın 500 kalori açığın olmuş oluyor bu 500 kalori nereden gidiyor dersin.. elbette ki enerjı olarak harcanan yağlardan gidiyor ayrıca kaslarını korumak adına proteinli beslenmeyide unutmamak gerek.. umarım anlatabilmişimdir.

0|0
    0|0
    • 1ay

peki diyelim günlük 1000 kalori aldım ve bunu 1500 kaloriyle yaktım bunu haftada 5 gün yapsam diyelim kaç kiloya tekabül ediyor?

• 1ay

teşekkürler

• 1ay

rica ederim

• Günde 500 yakma, 200-250 kalori yeterli.
    Aldığın kalori miktarı 1500'ü geçmemeli.

Orta hareketli bir erkek 2500
    Orta hareketli bir kızsa 1500

0|0
    0|0
    • 1ay

masa başında çalışıyorum gün içinde hareketli değilim

• 1ay

EVET

• 1ay

Senin diyet yapmana gerek yok, dengeli beslenerek kilo verirsin.
      Hatta, hergün yürüyüş yapıorsan 20 günde 5 kilo da verebilirsin.
      Acıkırsan ara öğünlerde fındık, fıstık, badem, ceviz faydalı.

• 500 kalori yakana kadar ful koşacaksan ortalama hafif tempoda 1 saatte yakarsın.

0|0
    0|0
  • makinede görünen kalori hesabına takılmayın, o ezbere ilerler, vücut yapısı, metabolizma ve öncesinde alınan yicekler de bu hızı artırıyor, örnek Cafein almak gibi

0|0
    0|0
  • tavsiyem yürü saatte 300 kcal yakarsın
    yürümenin sonunda son 5 dk hafif tempo koşabilirsin

0|0
    0|0
  • 2.5 km 150 kolori

0|0
    0|0
  • 2.5 saat civarı tabi ortam sıcaklığı giydiğin eşortmanlar her şey etkiler

0|0
    0|0
  • koşma yüz

0|0
    0|0
  • 10 km koş yeter günlük 😀

0|0
    0|0
  • En az 9. seviyede 30 dk.

0|0
    0|0
    • 1ay

koşu bandında değil normal dışarda kaç saat koşmam lazım

• 1ay

tatlı yemediğim zaman çıldırıyorum açlığa dayanbilirim ama tatlı zor oluyor

• 1ay

unut o zaman.

• Çok güzelsin fiziğin

0|0
    0|0
    • 1ay

düğün var biraz fit görünmem lazım

• 1ay

kardeşimn

• 1ay

Darısı sana

Kızlar Ne Diyor 0