Akp li arkadaşlar hepiniz kardeşimsiniz bir şey soracağım...

Şimdi başbakan dediğin örnek olmalı davranışlarıyla. Halkını kışkırtmaz halkının yarısını diğer yarısıyla tehdit etmez. Eylem yapan halkına çapulcu demez. Başbakan dediğin halkını anlamaya çalışmaz mı haklıda olsa haksızda olsa acaba neden istifa etmemi istiyolar memnun olmadıklarımı bişey mi var acaba diyip neden uzlaşma sağlamıyo, neden eylem yapanları anlamaya çalışmıyo da ben milyonları sokağa dökerim diyerek halkı kışkırtıyo? Madem halk ağaçlarn kesilmesini istemiyo çıkıpta neden benim halkım madem bunu istemiyo tamam olay büyümesin gezi parkı öyle kalıcak ağaçlara dokunmuyoruz demiyo da kendi egosunu tatmin edicek şeyler söylüyo? Biraz özeleştiri yapın başbakanın bu davranışları, istediği herşeyi yapması gidişat iyi değil neden anlamıyorsunuz kardeşlerim..

Güncellemeler:
Başbakanım dediğiniz adam haksızda olsa haklıda olsa kendini hep yukarda görüyor üste çıkmaya çalışıyor. Anlayışlı değil, sabırlı değil, uzlaşmacı değil nasıl savunuyorsunuz bir anlatın nolur ya
Benim hayalimdeki başbakan eğer kendisine bir eleştiri geldiğinde oturup düşünür ve kendini geliştirir, o eleştiriyi özüne alıp değerlendirir, halkına örnek olur.

0|0
11|21

En İyi Erkek Görüşü

• Biz sizin genciniz olmaya çalışmayacağız, siz bizim başbakanımız olmaya çalışacaksınız. biz sizi beğeneceğiz,siz bizi değil.!

9|5
    1|1

Kızlar Ne Diyor 11

• sorun burada gördüğüm bu konuda ki en iyi soru bence ve cevaba gelirsek insanlar at gözlüklü be kardeşim onların tek objektifi var onlar ne okurlar ne sorarlar biri bir şey söyler ona inanırlar başbakan konuşmaların da isterse kendi kendiyle 10 defa zıt düşecek kelimeler kullansın kimse ne anlar ne takar adam kafasına göre hakaret etsin millete ayyaş desin çiftçiye ananı da al git desin yine takmazlar ve bunlar takmadıkça başbakan da gücünü halktan aldığı için e haklı olarak babasının çiftliği gibi bu ülkede at koşturmaya devam eder fark ettiysen gezi parkındaki olayları bile ne hale getirdiler en başta kimse başbakana küfür etmemişti kimse polise taş atmamıştı herkes sakindi hiç bir şey yoktu 10 15 kişilik çevreci bir grubun karşısına her zaman yaptıkları gibi bir sürü polis gönderip her zaman ki gibi insanlık dışı davrandılar sonra millet niye ayaklandı etrafta insanlar polise taş atmadan bir grup çevresinde birleşmeden bunu daha fazla kaldıramadıkları için toplandılar polis ne yaptı yatıştırmak yerine biber gazını suyunu nsanlık dışı bir şekilde kafasına göre kullandı sonra bir kaç provakatör taş atınca "-yok oradaki olay farklı ülkeyi bölüyorlar" çok biliyorsun sen polis kafasına göre millete biber gazı kapsüllerini atacak insanları yaralayacak gözlerini kaybetmelerini sağlayacak sonra haklı kışkırtılıyor yerim onun kışkırtılmasını tamam bunu yapanların yanın iyi adam gibi polislerde var ve onlarada saygımısonsuz fakat şu dönemde başbakanın bu tavırları kesinlikle yakışmayacak hareketlerdir ve kendisini acilen düzeltmesi gerekmektedir

1|1
    0|0
  • Şuradaki bazı yorum yapmış kişiler cevap verebilecegin kapasitede degiller.. Hele birtanesinin yazdıklarından birşey anlaşılmıyor kalkmış savunuyor.. Hele sen önce o iğrenç Türkçe'ni düzelt.

Taksimdeki göstericilere toplanmanız yasal degil diyerek sıkılan biber gazları, neden aynı şekilde zorla smslerle toplandırılmış olan akplilere uygulanmadı? O kadar zorlama ki daha ne bağırdıklarından bile bihaberler.. Neyse hadi onu geçtim.. Onlarınki yasal mıydı? Başbakan artık ne yaparsa yapsın bu halk susmaz.. Herhangi birşey olursa da bunun tek sorumlusu kendisidir. %50'sine güvenen başbakan? Hangi %50? Bu ülkenin nüfusuna baksınlar, istenirse nasıl tepetaklak olur bunu kolaylıkla görürler...

1|2
    1|0
    • he he sizin köy daha büyük:)

• Bizde gelen yüzbinler ve herkes gönüllü. Daha bugün taksimdeydim ;) sizde gelenler zorlama, tehdir birazdıda halktır ;) başka birşeyle alakalı yazacaksan yaz, yoksa yalanlarını başkasına at, ben yemem ;)

• yazına +sonsuz veriyorum, bilinçli bireylerin hali başka. keşke herkes senin gibi düşünse, bu durumda başbakan o olmazdı.

1|3
    0|0
    • iyiki herkes akpli ya:)))

• Gösteri ve yürüyüşler demokrasinin parçası ama yasadışı yapılmamalı kesinlikle.

• Ah siz koyunlar... Yandas medyayı seyredın kuzey guneyı seyredın huzur sokagını seyredın arada bırde haberlerde muftu tarafından yalanlanan camıde grup sex yapıldı ıckı ıcıldı haberlerını ızleyın ( bu arada o camı muezzınlerı tatıle cıkartıldı 2 gun once) sonrada gelın burda virvir konsusun. Bışeyden haberiniz yok. Arkadaşında dediği gibi düzenlenmemiş NUTUK okuyun. OBjektif olun. Ortalığı yakıp yıkanla parktakı baskılardan bunalanların ayrımını yapın. Gercek halk gezi parkındakı flamasızlardır.

• o noktaya kadar sizler getirdiniz sonra da adam sinirlenince sinirlenmeye hakkın yok diyorsunuz pes yani.

1|1
    7|5
    • devlet malına zarar verenleri biz zaten desteklemiyoruz onlar bizden değil başbakan onlara kızıyorsa bizim ne suçumuz var

• ottoman her soruda yaptığı hizmetleri bir güzel açıklıyor gamze .istersen sorularına bakabilirsin.nankörlük edip etmemek size kalmış

• maydonoz gamze diyoki cumhuriyet nasil kurulmus okuyun diyo:)))

• Milleti din üzerinden yiyor,başka bir açıklaması yok bunun..

3|3
    1|2
  • sultan sanmaya basladi kendini

sokak agzi var tayyip erdoganda

2|1
    0|0
  • kanallar tıkalı kenks idrakta problem had safhada

2|1
    0|0
  • türkiyede güç hangi tarafın eline geçerse diğerinin anasını ağlatır bu böyledir

zamanında darbe yapıp başbakan asanlar yaptı bunu şimdi de mevcut hükümet yapıyo

2|0
    2|0
  • akpli mhpli chpli bdpli dgpli hepimiiz gardaşıık :(

2|1
    0|0
  • halkı kıskırtan basbakan degl .kemalın ta kendisi.bugn hala eylem varsa gezi parkı icin degl hukumete karsi ne kadar olduklarni gostermek.bir 2 agac icn bukadar eylem war yazk..r

1|1
    3|3
    • 1 2 ağaçla başladı ve başbakanın tavırları nedeniyle eylemler durmadı. Eleştiri anlayışla karşılanmazsa başarı gelmez bunu unutma

• olay şu

1)başbakanın Atatürke ayyaş demesi

2)laikliği kaldırmak istemesi

3)abdullah öcalanla görüşüp yüz vermesi

4)faşist davranışları ve kendini babasının koltuğunda zannetmesi aklıma gelenler bunlar

başbakanın iyi tarafları elbette var yok değil inkar etmiyoruz ama bizim atamıza ayyaş diyen birini ben başbakanım olarak görmüyorum

• hani olay agacti:))))hahaha yediniz bizi.halk ta bdplilerleşu aneylemde ama.:)))ataturke ayyas dmdi.adam mal mi onu diyecek kadar ya.nereye cekersen ora gider.ustelik ataturk zamaninda icki ve rgara vardi.dip not yasalari arastr madem ataturkcusun:)))

• senin anana kufretsnler sen hepsini asarsn canim hadi by

0|3
    5|3
    • çok vahşi bir düşünce tarzın var tek taraflı bakma

• Sen milletin anasına laf edersen al ananı git diye.

Bu kadar şehit anasına kalkıp yaygaracı dersen.

Birileride senin ananın kulağını çınlatır.

Ağzına sağlık Türk Milleti.

• adamin anasını cinlatanlar anasi beli olmayanlar.:))

Erkekler Ne Diyor 20

• Benim ideolojik açıdan Ak Parti ile bir yakınlaşmam yok, hatta uzağım bile diyebilirim. İdeolojik açıdan sosyal liberalizm'e bağlıyımdır ancak bazen ideolojiler değerini kaybeder, hatta ileri gidiyorum kaybetmesi lazımdır. Çünkü devletin çıkarları daha önemli hale gelir. Bu iyidir kötüdür o ayrı bir konu ama bazen sadece ideoloji peşinden sürüklenip gitmek tarihte de olduğu gibi toplumları acıya sürükler.

Ak Parti'ye oy veren vatandaşın %80'i Erdoğan'ın hatalı davranışlarını görüyor emin ol. Ancak şöyle bir durum var ki, Erdoğan gitti diyelim, yerine kim geçecek, hangi grup. Bahçeli ve ekibini koalisyonda tecrübe etti bu halk. Resmen İMF den para dilenen, acınacak bir ülke konumuna geldik. Kılıçdaroğlunu konuşmuyorum bile. Sadece şunu söyleyeyim aynı kafada olduğu sosyalist enternosyanel de bu adamla dalga geçtiler ''Erdoğan senden daha sosyalist'' diye. Belki bakan olabilir ama lider özelliği yok ki siyasette çok büyük öneme sahiptir liderlik vasvı, hele ki bir de başbakansan. Ne kaldı geriye?

Yani insanlar tarihin o karanlık yüzüne dönmekten korktukları için inadına AKP diyorlar. Ve bende böyle düşünüyorum. Sadece Erdoğan değil, arkasındaki ekipte çok ciddi çalışmalar yaptılar. 2000 li yıllar ile bu gün arasında her alanda ileriye gitmiş bir Türkiye söz konusu, başarsız olduğu işler 3-5.

Yani diyeceğim böyle başarılı bir parti varken iktidarda, insanlarn Erdoğan'ı desteklemesi anormal değildir, hataları olsa bile. Diğerlerinin yaptığı hataların yanında Erdoğan'ın ki deve de cüce kalıyor. Evet sert bir adam, zaman zaman densizleşiyor bile. Ama Erdoğan da bu liderlik yeteneği ve hükümet nezdinde yaptığı başarılı çalışmalar devam ettiği sürece iktidarda kalacaktır bunu çok net söyleyeyim. Karşısına korkacağı bir parti çıkmıyor ki?

0|1
    0|0
    • Söylediklerinde haklısın ama şunu dicem imf ye borç bitti diyolar nerde biliyoruz bu haberin gerçek olduğunu? akp sağlam bir parti iyi işleride oldu asla inkar etmem ama Atatürkü hiçe sayan, dini yönetim amaçlayan bir iktidar var. Bu ülkede herkes müslüman değil kimse dinle yönetilmek zorunda da değil.

• İmf yanlış hatırlamıyorsam geçen sene ya da bu sene başında bizden borç istedi. yetkili bizzat Türkiye'ye geldi. Borcun bittiği konusunda şüphen olmasın. Yoksa Erdoğan meydanlarda böyle haykırırken rakipleri bu açığı yakalar ve değerlendirirdi :) Atatürk konusunda haklısın.Bazen Atatürk ve ilkelerine ters düşen uygulamaları da oluyor. Ancak ben bunu söyleyince çok eleştiriliyorum şöyle bir gerçek var ki Atatürk'ün düşünceleri de eleştirilebilir ve günün şartlarına uygulanabilir.

• 31 mayıstan beri gezideydik an itibariyle final yüzün den geri döndük, artık erdoğan'a başbakan değil diktatör demek istiyorum, kendi halkına zulüm etti, kendi halkını sakatladı, kendi halkını öldürdü . yerden yere vurduğu esattan, kaddafiden ne farkı kaldı ? kendisiyle aynı fikirde olmayanlara herşeyi mübah gördü. evet 2 ağaç için orda değildik, Atamıza ve milli şef'e çapulcu dediği için ordaydım ? hayatıma müdahale ettiği için ordaydım ve en önemlisi polis terörü ve 3 temmuz 2011'i unutmayan bir Fenerbahçeli olarak onbinlerce renktaşımla 100binlerce kardeşimle gövde gösterisi yaptık, ah birde taksime geliriz ezeriz diyen koyunlar buyrun gelin biz 10 gündür taksimdeydik uğrayamadınız bile siz anca polisin arkasına saklanıp arasokaklarda tek gezen insanları dövebilirsiniz ;)

1|1
    0|1
  • Başbakanın bu davranışını kimse çözemedi zaten sorunda bunu çözemediğimiz için devam ediyor. Ben başbakanın kişiliğinin böyle olduğunu düşünüyorum özel bir tutum değil bana göre. Doğrumu dersen elbette bu tutum doğru değil ama geri adım atmayan, her şeyi kontrol etmek isteyen, son kararı hep kendisi almak isteyen bir kişiliği var. Özetle adamın huyu böyle.

1|2
    0|0
    • güzel bir bakış açısı ama adamı hala savundukları için hatasını görmüyo

• Zaten bu yüzden bu kadar sert eleştiriler alıyor. Halbuki tatlı dilli ve munis bir tavır alsa kimse kendisinden nefret etmeyecek. Tüm bakanları ılımlı açıklamalar yaptı ama kendisi hiç o havaya bürünmedi. Eğer gerçekten başbakanın kişiliği böyle ise ve bunu hiç değiştirmezsa her daim sert eleştirilere protestolara direnişlere maruz kalacaktır. Kendi bileceği iş.

• Tamamen siyasal inatlaşma adam halen topçu kışlası diyor pezebeng .

1|2
    0|2
  • Faşimzden bahsediyoruz kardeş. Dikta yönetimini benimsemiş bir liderden alçakgönüllü olması beklenebilir mi hiç?

0|1
    0|0
  • Bu kanallardan gidince haklı çıkan ama büyük resme bakınca bu kadar basite indirgenemeyecek olayların içinden geçiyoruz bence. Şimdi slogan atmak kolaydır ama birşeyi yapmak başarmak zordur. Karşındaki bir başbakan arkadaşın değil, otursun düşünsün ne istiyorum sorsun diye hesap soracak kadar ileri gidersen böyle birine kimse başbakan olmaz. Herhalde bu mikro işlerle uğraşacak kapasitede kimse de bulunmaz .

Şimdi bu tepkiler herkesin aklına birden mi geldi, yoksa belli lobilerin pompaladığı ve sonuçlarından medet umduğu bir hareket mi iyi bakmak lazım. İlk tepkilere ve polisin her zamanki haydutluğu ile müdahalesini her Türk vatandaşı kınamış karşı çıkmıştır diye düşünüyorum. ama sonrasında dış basının tenkitleri, pkk dahil kanunsuz grupların bayrak açmaları, yakılan iett otobüsleri, arabalar, devlete kalkışmaya varan hareketler olmadı. o temiz, uygar medeni insanların bunalmışlığından medet uman lobiler var. Bankalar, çevre bazı ülkeler (suriye, iran, yunanistan), alkol lobisi ülkenin kaosa girip bazı çıkar elde etme hesabı içindeler. Ne çıkarı tabi ki finans krizi ve gelecekteki kazancımızın bşr kısmına ortak olma yani yüksek faizle borçlandırma hevesi, aynı eskiden olduğu gibi. Ama bu tepkilerin adresini bulduğunu bilip daha sağduyulu bir şekilde eylemlerin sonlandırılması gerekiyor artık.

0|0
    0|0
    • ülkede efendi gibi eylem yapamaz olduk provakatör kötü niyetli gruplar yüzünden.

• Daha önce de yazmıştım sanırım. Mahkeme kararı durdurma kararı verdiğinde başbakanın olumlu konuşmlarıyla bu olayları sonlandırbilirdi. Ancak kendisi Parkta mücadele verenleri "çapulcu" olarak adlandırdıktan ve dik dik konuşmalarından sonra olaylar çığrından çıktı. Ve bugün hala tehdit ettiğini gördüm insanları. "Eylemleri durdurmazsanız,anlayacağınız dilde konuşuruz" diye. Bir başbakan halkına bunu söyleyemez. Sen madem çıkıp 76 milyonun başbakanıyım diyorsan sokaktaki o insanların sesine kulak vermek ZORUNDASIN ! Eğer başbakan bu şekilde devam ederse ki gidişat onu gösteriyor çok canlar yanacaktır. Umarım biran önce geri adım atar. Bu iş ağaç meselesi değil. Bir bayan arkadaş yazmış 2 ağaç için eylem falan diye. O sokaktaki insanların hepsinin şikayet ettiği bir konu var. Ancak hepsinin istediği tek şey ÖZGÜRLÜK ! Ben bugün şahsi aracımda giderken sigara içemiyorsam,saat 22 den sonra alkol alamıyorsam, Dünyanın en pahalı benzinini kullanıyorsam, En çok vergi ödenilen bir ülkede yaşıyorsam Bunları dile getirmek demokratik hakkımdır. Kimse kusura bakamasın sonuna kadar da destekliyorum... Bugün yine taksimdeydim. Hayatımda görmediğim dayanışmayı gördüm. Beşiktaş çarşısında fenerbahçe formasıyla oturanları gördüm, bursalı taraftarları tartaklayan akplileri kurtaran beşiktaşlıları gördüm. Tayyibin sanırım iktidar süresince yaptığı en iyi şeydi bu

1|0
    0|0
    • Helal. Bizim sorunumuz şu biz tamamen masumiyetimizle meydanlardayız ama ortalığı karıştırmak isteyen provakatörler yüzünden eylemciler polisi taşladı, kamu malına zarar verdi oluyor. Bizimde masumiyetimiz kayboluyor

• yok abi istifa etmezde hani halktan korksun bu kadar rahat olmasın

• Neden korksun ki ? şu an panik olduğu doğrudur ancak korktuğunu düşünmüyorum. Yargı elinde,asker elinde,medya elinde,polis elinde. Sen olsan korkar mısın ? Zamanında eş dost ortamında söylemiştim. Askerleri pasifize edip istediği gibi at koşturacak. Düzmece belgelerle bütün kuvvet komutanlarını içeri attı. Eğer o adamlar dışarıda olsaydı bugün asker olaya müdahale ederdi. İyi mi olurdu kötü mü olurdu bilmiyorum ancak hükümet devrilirdi. Herşeyin planını baştan yaptılar. Tek tek uyguluyorlar.

• Benimde abim var diyor benim babam senin babanı döver diyor sahi bu başbakan neyin kafasını yaşıyor.

1|2
    0|2
  • İstesek bir milyonu sokağa dökeriz diyor ?

İşte tam bu nedenle sokaktayız, istediğiniz her şeyi yapabileceğinizi düşündüğünüz için !

0|1
    0|1
  • gezi parkındaki ağaçları toplasan 60 geçmez akp döneminde dikilen ağaç sayısının hatti hesabı yok ordaki protesto yersiz bir eylem.Şu an türkiye zaten zarara uğradı.Bunu eylemciler yaptı.Polis olay çıkarmayan göstericiye durup dururken saldırmaz.Eğer gösterici yolu keserse veye oraya buraya saldırırsa polisin görevi bu elbette güvenliği sağlıycak.Ordaki proje gayet güzel bir proje.Eylemcilere soruyorlar refanduma gidelim proje için diye eylemciler olmaz diyor.Eylemciler bizim dediğimiz olusn biz yoksa protestoya devam ederiz diyor.Ee diğer halk yani eylem yapmayan halk sizin istediğini istiyormu bakalım.Madem bu kadar patırtı kütürtü yaptınız o zaman refarandum gelincede kaçmıycaklar.Ben refanum çıksa yarı yarıya bişey çıkcağını düşünüyorum yani belli olmaz.Başbakanda dedi konuşmasında biz refarandum yapmaya razıyız ama eylemciler istemiyor diye.

0|1
    1|0
    • Kısmen katılıyorum kısmen katılmıyorum. İşin içine oy girdiği zaman her türlü sahtekarlık dönüyor elleme ağaçlar kalsın nolurki yani

• ben demokrasiye inanırım çoğunluk ne diyorsa o olmalı.Çoğunluk projeyi istemiyorsa proje durdurulsun çoğunluk projeye devam etsin diyorsa devam etsin.Böyle olmalı o zaman.

• soruyu soran arkadas gayet mantıklı yaklasmıs ona ramen hala atarlı cevap verenler var yazık yani

0|1
    0|0
  • En başta başbakanın üslubunü eleştiriyorlar ama eleştirenlerin kullandıkları üsluba dikkat etmesi gerekir. Erdoğan başbakan evet ama oda insan bu üsluba sinirlenebiliyor tabiki, yani hayır o başbakan onun bu şekilde yapmaması lazım şeklindeki bir söylem ne kadar doğru olabilir. Ayrıca başbakan ve akparti neyi yanlış yapmıştırda bu insanlar ayaklandılar yoksa mesele sadece ideolojik mi? Önce bunu sorgulamak gerekir.

0|1
    0|0
    • Başbakan en başından beri aynı üslüptaydı sonradan sinirlenmiş değil. Akparti neyi yanlış yaptıya gelirsek başta Atamıza sahip çıkmaması, her türlü yasayı işine geldiği gibi deiştirmesi, abdullah öcalanla pazarlık yapması, milletvekili maaşlarını bir gecede 4 milyar arttırması, türban kullanmayan üniversiteli kızlara orspu muamelesi yapılması. Olay tamamen zihniyet meselesi. Başbakanın kafa yapısı

• Alkol düzenlemesine gelince bütün ülkelerde bu var ki diğer ülkelerde bu çok daha ileri safhadaki kısıtlamalardır! Bu kısıtlamalar alkolün aşırı kullanımı ile gelen zararları önlemek ve kanu düzen ve huzurunu sağlamak için yapılır.

• ben senin üslubunu beğendim kardeşim. Aklındakileri güzel söylüyosun küfür yok bravo. Tayyibin Atatürkü övdüğü, en azından yermediği bir video varsa linkini atabilirsin. Benim böyle bişeyden haberim yok hani yanlış bildiğim bişeyide burda doğru diye savunmam. Akpnin olay biraz farklı alkol konusunda. Osmanlı gibi islamik bir yönetim istiyo kimse dinle yönetilmek zorunda değildir devletin dini olmaz insanların dini olur bu da diğer bir bakış açısı

• haklısın bu konuda... imzamı atarım, fazlaca bir enaniyet dolu adamın konuşması...

0|1
    0|0
  • kardeş sana kısa bir örnek vericem ben akp li değilim allah korusun ben ülkücüyüm ama taksimdeki eylemi yanlış buluyorum suyunu çıkardılar bence diyorlar yol ver ver taksimi ezde ezelim ölde ölelim doğuda askerlerimiz şehit düşerken neden başbakana demediler yol ver kandile girelim diye çünkü büzükleri yemedi asker bile zor giriyor oraya onların başka amaçları var gezi pakı bahane bence

0|0
    0|0
  • Tc cabulcu ayyaş mahmut bilmemneoğlu :D bu nedir arkadaş,söyleyen söyledi o ayrı mesele de millette özümsedi yani)

0|0
    0|0
  • yapılan onca hakaret küfür biraz bu işin cılkını çıkardı.her yeri talan etti eylemciler.aslında başbakanın varlığına tahammül edemiyolarda ağaç filan bahane işte.bu bence bir dönüm noktası,cuntacıların islam düşmanlarının,solcuların chp zihniyetinin son çırpınışları.hepsi bu

0|1
    1|0
  • Akpli değilim ama eğer geri adım atarsa oy kaybı yaşayacağını biliyor nitekim de öyle olacak

0|1
    0|1
  • Basbakan capulcu diye bir bankayi isaret etti olaylar farkli arkadaslar.. Finansal oyun var.. Arti basbakan uyanik adam.. Chp uyuyan devi uyandirdi akp ye prim yaptirdi

0|0
    1|0
  • hacı tayip neki be putin gibi bir başbakan olmasını isterdim yumruğunu masaya vurdumu herkez susacak

0|0
    0|0
  • iddaa ediyorum bu recep tayyip TÜRKİYE nin gelmiş geçmiş en taklacı başbakanı

0|0
    0|0
Yükleniyor...