Hediyeleşme alışkanlığımızın bir sonu var mı ?

Yılbaşı, Sevgililer günü, Anneler Günü vb. günlerle sadece Tüketime yönelik bir hayat yaşıyoruz.

Hediye alınca karşı tarafın isteklerini yerine getirsek de bitmek bilmiyor.

Topluma ayak uydurmaya çalışarak Günlerimizi yakalamaya mı çalışmaktan başka bir yolumuz yok mu ?

0|0
2|1

En İyi Erkek Görüşü

• imkanım oldukça hediyeşirim.hediyeleşmek arada ki dostluk aradaslık baglarını kuvvlendirir ve karşıdakini tebessümü ile görmek ALLAH rızası için birisini mutlu etmek ise bana ayrı bir sevinç veriyor.

0|1
    0|0
    • Bitmek bilmiyor ama...

Sürekli alışkanlık haline geliyor.

• illa hediye dediğimizi maddiyat açısından büyük paralar degil.mesela kişinin kendi tamamlayamadığı bir eksiği var ve sen tamamlamak istiyorsun.onu hediye ederek hem tebessümüne hem de eksiğine ulasırsın...

• İfade etme şekli önemli yani...

Zımba telini verirken bile hayatımda 100den fazla kullanmadım, ömrümün sonuna kadar da ihtiyacım olmayacak. Ömürümü sana verdiğim gibi bunu da veriyorum dersek yanlış anlaşılmaz inş :)

Kızlar Ne Diyor 2

• Bir yolu var. Hediye vermemek için bahane uretmek.

Sevgilinin doğum gününe 1 gün önce kavga edip ayrılıp gün geçtikten sonra barışmak(sevgililer günü için de geçerli)

Arkadaşın doğum günün de yalan söyleyip evde yokum, akrabam vefat etti, annemle hastanedeyim vs gibi bahaneler uydurmak.

Anne-baba-kardeş bunlara seve seve alınır ama alınmak istenilmiyorsa tartışma çıkarmak ve odaya kapanmak iş görür.

0|1
    0|0
  • hediyeleşmek alışkanlık değilse bile olmalı bence. tüketim çılgınlığı olarak görülmemeli. hediyeleşmek hem sevaptır hemde bence çoookk keyifli bir şey:)

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...