Fitnesse gidiyorum Protein tozu mu iceyim yoksa bcca mi iceyim?

evet bacaklarimda ve kollarimda belli olmaya basladi kaslarim, ancak bir kiz olarak tabiki güzel bacakalr ve kollar ve düz bir karin istiyorum ayva göbegi var biraz.
hangi tozlardan icmem gerek protein tozu mu fitnes dan sonra yoksa baska bisey mi? hangisi kaslarin büyüymesini tetikliyo? tskler..
Tüm Vücütumdaki kaslar birazcik cok hafif belirgin olsun istiyorum..

0|0
3|22

En İyi Kız Görüşü

• Bence protein tozu cunku iclerinde bcaa amino formuda var ozellikle su markalari onerebilirim weider premium whey veya optimum gol standart whey ikisininde etkisi ayni tek fark weiderde daha fazla seker olmasi

0|0
    0|0
    • 1ay

sen fitness yapiyomusun

• 1ay

tamam tskler evet hergün gidemem zaten

• 1ay

aynı dili konuştuğum birine rastlamışken beef protein hakkında yorumunu alabilir miyim? :)

Erkekler Ne Diyor 22

• Yahu su sporla ilgili agzi olan konusuyo bilip bilmeden, senin bcaa dedigin sey zaten protein tozunda var sadece miktari daha azdir. Yani bcaa bir amino asit zinciridir protein dedigimiz seyin yapi tasidir. Hangisini kullanayim sizce sorusuna geliyosak bence bunu vucudunu gorup ona gore yorum yapabilcek isin ehli bir hocaya sor. Fakat benim onerim vucudunu her ne kadar gormesem de eger kas kütleni arttirmaksa amacin tabiki bcaa kullanman alabiliyosan protein tozu da al yanina bcaa yi idman oncesi veya idman esnasinda, proteini de ayni sekilde idman oncesi sonrasi icebilirsin.

0|0
    0|0
    • 1ay

tsk ederim herkes degisik bir sekil söylüyo kafam karisti...

• 1ay

Merak ettigin bisey varsa özelden yaz yardimci olurum

• Bence bir kız olarak yumurta, tavuk ve lif veren besinlere yönel onlar sana yetecektir zira kas kutlen ne kadar olabilir ki. Ama illaki kullanicam diyorsan en tepedeki 3 firma yi öneririm. Bcaa içinse kas kutlen çok yüksek olması gerekiyor enerji fayda istiyorsan zira bcaa kas kütlesini korur. Bence sadece spordan sonra 1 ölçek Whey fazlasıyla yetecektir. Ama bir süre sonra yaglanmaya başlarsan ya dozajı düşür ya da bırak Demekkı ihtiyacından fazla protein tüketiyorsun. İyi çalışmalar

1|0
    0|0
  • İşin içinde olan biri olarak söylüyorum..
    Tek bir supplement alabilecek maddi durumun varsa, bcaa almalısın.
    Yok maddi durumdan sıkıntım yok diyorsan..4 adet supplement öneririm.
    Kreatin, spordan 30 dakika önce.
    Bcaa, spor yaparken..
    Whey + glutamin karıştırıp spordan hemen sonra..
    (Protein ağırlıklı diyetini aksatma)

1|0
    0|0
  • yavaş yavaş profesyonel düzeyde spor yapmıyosan boşuna kullanma derim, protein tozunun bir zararı var diyenlerden değilim ama kullansan da aldığın güme gidecek boşuna para vermiş olacaksın :D henüz googlea squat girl yazınca çıkan hatunlardan olmana çok varsa, normal beslenme yeterli.. illa hevesliyim diyorsan. Beslenmen yetersizse protein tozu, çok iyi beslenirim ama katabolik bir vücudum var diyorsan spor sonrası bcaa tüket. sadece bol suyla beraber iç bcaa böbrek taşı yapabilir

1|0
    0|0
    • 1ay

haftada 3 kez gidiyorum ve tüm vücutu calsitiriyom...

• 1ay

bence normal beslenmen yeterli çok kasma 200 gr tavuk ye spordan önce, spordan çıkınca bir iki tane yumurta haşla bir bardak süt iç, yatmadan önce de bir bardak süt iç sabaha kadar proteinsiz kalmamış olursun (: gidip fitness model yarışmasına girecek halin yok sonuçta

• 1ay

aynen yok canim ne isim var yarismada :)

• protein diyeti yap toz falan içme.. ekmek yeme kola içme şeker tuz tüketme.. buğday ekmeği veya kepek ekmek tüket. sabahları yumurta yağsız peynir, öğlen meyveli yoğurt.. akşam kızarmış et, tavuk ve tabiki protein deposu balık :D

1|0
    0|0
    • 1ay

bende spor yapıyorum fakat bazen enerjim düşük oluyor halsiz meyve protein takviyelerle devm ediorm

• 1ay

oldu tabiki sklasiyorsun spor herşey kısaca

• 1ay

@hayattanb aynen spor herşey.. stres atarsın özgüvenin artar huzur bulursun.. beyin hücrelerin yenilenir.

• Protein tozunda bcaa var zaten

0|0
    0|0
  • Bcaa kullanmanı tavsiye ederim senin anlayacağın dilde kasların dinlenmesine yardımcı oluyor çok fazla kas istemediğin için protein tozuna gerek yok eğer bcaa kullanırsan bir ay içinde sıkı ve düzenli bir çalışma ile bayağı ilerleme katedebilirsin

0|0
    0|1
    • 1ay

Lcreatin enerji verir ve terlemeni sağlar spordan önce göbeğini eritmen için yardımcı olur

• Protein tozuna hiç başlama doğal gıdalar tüket

0|1
    0|0
    • 1ay

ama ozaman karnimdaki kaslar okadar cabuk büyümüyoki.. göbek gitmesi lazim :(
      dogal gidalarla olacak is degil gibi..

• 1ay

tamam ya cidden cooook tsk ederim. haftada üc gün agirlikta illaki calissin

• 1ay

Rica ederim ne zaman isterseniz...

• BCAA proteinden daha etkili. Kas yıkımını engeller. Scivation Xtend BCAA öneririm ben kullanıyorum.

0|1
    0|0
  • protein tozu sen içme. normal sporunu yap

0|0
    0|0
  • kemik suyu iç

0|0
    0|0
  • Doğal ol

0|0
    0|0
  • Ya simdi bende gitmeyi düsünüyprum sen ne kadardir gidiyorsun

0|0
    0|0
  • ikisini de içme bence doğal değiller çünkü

0|0
    0|0
  • Bence protein kaynaklı şeyler kullan amıno da olur

0|0
    0|0
    • 1ay

beslenmene dikkat et sporu aksatma protein de al günde en az 3 öğün ye hatta 4 ye ama bunlar yağsız şeyler olsun saglıklı beslen

• Bcca kullan bence protein ilerde biraktigin da karkma yapabilir

0|0
    0|0
    • 1ay

karkma?

• 1ay

Sarkma olacakti pardon bcca antrenman esnasinda vucudunda olan kaslarin erimemesini korunmasini yani kas yikimini engeller ve kas yapiminida kolaylastirir

• İçme hiçbir şey , sporu bırakınca yağlanırsın kasların yağ gibi gözükür kilolu durursun

0|0
    0|0
    • 1ay

Ne sacmaliyosunuz sene 2016 hala kas sarkar yaga donusur muhabbeti :))) kas kullanilmadiginda ve gerekli proteini almadiginda zaten vucut tasarruf yapmak icin kaslari enerji olarak kullanir ve birakildiginda kaslar kuculur ve hacmini kaybeder sarkmaz veya yaglanmaz yaglanma kas yaptigi icin degil sporu biraktigi icin olur sporu biraktiginda yeterince kalori harcayamaz kaslari erir kas eriyince metabolizma yavaslar bu nedenlerle yaglanilir

• 1ay

Zaten bu bayan arkadasta sende bende dahil steroid takviyesi almadigimiz surece olaganustu buyume kat edemeyiz herkes genetiginin el verdigi kadar kas gelistirir bu arada protein tozu size kas insa etmez sadece idman sonrasi kas yikimini durdurur gozunuzde bu kadar buyutmeyin bu tozlari

• 1ay

Bu arada cok yemek yemesi gerekmiyor kg basina 2 gr olacak sekilde protein agirlikli gunluk beslenmesini yapmasi gerekiyor zaten ihtiyactan fazla alinan protein yaga donusuyor

• Whey protein tozu da kullanabilirsin ya da çökelek de tüketebilirsin daha doğal olur

0|0
    0|0
  • Bence kaliteli bir protein tozu kullan o senin isini gorür 😊

0|0
    0|0
  • BCAA nın direkt olarak kas gelişimine etkisi yoktur protein tozu kullan beslenmene dikkat et anladığım kadarı ile bir spor geçmişin var zaten protein tozu kullanmalısın doğal gıdaların içerisindeki yağ (direk çiftlikten sofraya gelmiyor ise) kaslarınızın belirginliginin kaybolmasina sebeb olabilir

0|0
    0|0
    • 1ay

evet 3 sen gitmistim sonra 1 sene ara verdim isler gücler yüzünden sonra yine basladim simdi 1 sne oldu yani dedigim gibi bacakalrimda belli oluyo kollarimda da. ama hani birazcik daha belirgin olsa süper olur.. yani yemek normal yiyiorum sisko filan degilim ama yinede olmuyo istedigim gibi.. neler yapmami önerebilirsin? fitnesda?
      beslenmemi nasil yapayim? protein tozu kilo aldiriyomus ama yani haftada 3 gün yeterli degilmi fitness? sonra hayvan gibi olmayaayim :)

• 1ay

önemli değil iyi sporlar

• 1ay

tskler

• doğal beslen bence protein tozları tamamen kimyevi

0|0
    0|1
  • Bayan olarak icmene gerke yok. Hic bulasma derim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Proteini (kırmızı et, balık, yumurta, süt, baklagiller) düzenli aldıktan sonra başka ilave birşeye gerek yok bence.

0|1
    0|0
  • Su iç en güzeli 😄

0|1
    0|0
Yükleniyor...