Türk futbolunun lokomotifi Kocaelispor yok olmanın eşiğinde , desteğe var mısınız?

1966 yılında kurulan , tarihinde büyük başarıları bulunan, Milli Takımın iskeletini kuran Kocaelispor Kulübü eski borçları nedeniyle Fifa tarafından 6 puanı silinecek durumda, ve 800 bin euro borcun ödenememe durumunda yakın zamanda amatöre düşürülecek...
Türk futbolunun lokomotifi Kocaelispor yok olmanın eşiğinde , desteğe var mısınız?

Kocaeli halkının siyaset uğruna harcandığı ve hatta kendisine rakip olarak başka takım kurulmasına karşın tek sevdası hala Kocaelispor...

Kocaelispor yoksunluğa, şehrin amirlerinin ilgisizliğine inat her maçını 10-12 bin ortalama ile oynuyor, ve de geçen sene amatör ligde 20.745 taraftarı ile rekora imza attılar...

Mazisinde 2 Türkiye Kupası ve sayısız lig başarılarıyla Uefa - Kupa Galipleri ve İnter Toto kupasında Avrupayı temsil eden Kocaelispor geçen sezon amatör kümeden tekrar 3. lige yükseldi...

Taraftar varlık içindeki yokluğa isyan ediyor ve de takımına destek olup Kocaelispor 'u bitirmeyeceğini , buna müsaade etmeyeceğini gerek sokakta , gerek sosyal medyada haykırıyor...

Ve son olarak durumu özetleyen bir pankart ;

Futbolseverler olarak sizler de Kocaelispor'un bu haklı direnişine davetlisiniz...

#KocaelisporYokOluyor hastagı ile twıtter üzerinden de destek olabilirsiniz...

0|2
3|23

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• saffet sancaklı istese cebinden verir 800 bin euro da neymiş.. bırak saffeti kocaeli sanayisinden herhangi bir şirket bile verir o parayı.. para ile alakalı bir durum olduğunu sanmıyorum, olay başka.. yönetim vs. bir sıkıntı olsa gerek.. tabi kocaelili arkadaşlar daha iyi bilir..

0|1
    0|0
    • 1ay

Saffet Sancaklı ilk önce kulüpten alacağı 700 bin lirayı kulübe bağışlasın da sonrasına da sonra bakalım dostum...

Sıkıntı siyasi kanallar, sıkıntı siyasetin oluşturduğu takımı halkın desteklemesi için Kocaelispor'un ölmesinin beklenmesi...

• 1ay

iki sene önce kulüpleri kimler yönetiyor, kimler nerelerden para kazanıyor öğrendikten sonra spora olan inancım kalmadı benim arkadaş.. bizim kıçı kırık zeytinburnuspor dan tut trabzonspora kadar kulüplerde dönen muhabbeti gördükten sonra, pek de sağlıklı düşünmüyorum futbol hakkında artık.. olan her zaman taraftara oluyor.. hem stres sahibi oluyoruz, hemde cebimizden para gidiyor bol bol.. efendiler de işine gücüne bakıyor.. her şey maddiyat vesselam..

• 1ay

Kesinlikle durum budur... Arada iyiler de çıksa sistemin içinde kayboluyorlar... Milli Takımın durumu ortada işte, topçu bulamıyoruz. Ama sorsan futbol ülkesiyiz...

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 22

• Kocaelispor’un bu duruma düşmesine neden olan kişi Sefa Sirmen’dir. KEV Tesisleri’nin satılmasına göz göre göre ses çıkarmadılar

0|1
    0|0
    • 1ay

Siyaset uğruna harcadılar evet, gerek mevcut belediye başkanı gerek Sefa Sirmen Kocaelisporun ipini çekti

• kocaeliliyim..
    saffet satılana kadar kocaelisporluydum.(düşünce gönlümüzün takımı oldu)
    kocaeli eseriyle övünsün.
    bu kadar vergi alınan bir şehre siyasiler arkasını döndü, sponsor bile çıkmadı.
    belediye rant sağlayamadı demek ki.

0|1
    0|0
    • 1ay

Saffet GS'den kendi isteğiyle Kocaelispora döndü ve de sonrasında da kendisi Fenerbahçeye gitmek istedi, gitti... Ortada satılan varsa o da Kocaelispor'du Saffet sattı yani...

Büyük sanayi rantı var Kocaeli'de ama şehir bilinci yok, siyaset ağır basıyor...

• 1ay

şampiyonluğa gidilen sene, gol kralı oluşunun ertesi yılı.
      saffet-toprak-dobra-faruk-halil ibrahim ve daha unuttuklarım hep satıldı ya da gitti işte
      hani şimdi umrumda olmaz ama o zamanki çocuk aklımla seviyordum.

• 1ay

Biz de o zaman aşık olduk ve ateşimiz hala yanıyor, şimdi de haline bakıp ciğerimiz yanıyor dostum...

• Üzücü bir durum gerçekten gerek Kocaelispor gerek Sakaryaspor bu lige taraftarlarıyla renk katan ekipler inş biran önce düzlüğe çıkarlar.

0|1
    0|0
    • 1ay

Anadolu takımlarının ayağa kalkması Türk futbolunun ayağa kalkmasıdır. İstanbul tekelindeki Türk futbolu bariz daha da batağa saplanıyor...

• Kocaelispor büyük bir klup..
    sefa sirmen büyük kazıklar attı bu takıma bu çok açık..
    Ama ben gelecekten o kadar ümitsiz değilim 40 000 kişilik stad bitmek üzere. Sadece çevre düzenlemesi kaldı..

0|1
    0|0
    • 1ay

Mevcut belediye başkanları da Sefa Sirmen de kazığını attı evet, ama inşallah halkın sevgisi ile takım toparlayacaktır...

• 1ay

Alikahya da tatlı bir heyecan var stadımız bitiyor diye..
      herkes yavaş yavaş bayrakları asmaya başlamış =))

• 1ay

Kim oynayacak o stadta ama işte?

• o kadar taraftarı var, yapsınlar bir yardım gecesi kendi aralarında

0|1
    0|0
    • 1ay

Görevini yapması gerekenler yapmıyor görevini, yoksa taraftar zaten her şekilde destek oluyor...

• 1ay

Evet, o şekilde düşünülüyor... İnşallah olur da kurtulur Kocaelisporumuz. Kocaelispor şehrimiz için çok önemli bir unsur, büyük bir sevda. Allah kimsenin sevdasını yere düşürmesin...

• 1966'da kurulmuş bir kulüp nasıl oluyor da lokomotif oluyor. birkaç Türkiye kupası şampiyonluğu dışında ne lokomotifliği olmuş. Ona bakarsan şu an 80 milyona yaklaşmış Türkiye devleti nüfusunun A milli futbol takımında 2 tane İskenderunlu futbolcu var. o her iki futbolcunun yetiştiği kulüp 85 yılında kurulmuş bir belde takımı? Buna da Türk futbolunun lokomotif takımı mı diyeceğiz? Abartmayın. Anadolonun klasik bir takımıdır Kocaeli'de. Yönetilemiyorsa düşecektir.

0|0
    0|0
    • 1ay

2002 UEFA
      2000 Intertoto
      1999 Intertoto
      1997 Kupa Galipleri
      1996 Intertoto
      1993 UEFA Kupası 'nda mücadele etmiş bir takımdan bahsediyorsun ve bunu dahi başarabilmiş Türkiye'de 6 tane kulüp mevcut...

Ayrıca Türkiyede İstanbul yerel lig harici lig 1966 yılında kurulmuştur buna da sebep takımların çoğu 1966 yılı başlangıçlıdır. Şampiyonlukları bulunan Trabzonspor'un 1967 de kurulduğu gibi...

İskenderun örneği neden verdin ayrıca? Milli Takımda Kocaelili topçu var diyen de olmadı çünkü ...

• 1ay

Yani ne başarı var? Başarı dediğin şey nedir? Orda oynamış burada oynamış. Bunun neresi başarı? Daha dün kurulmuş Osmanlıda bugün Avrupa liginde oynuyor :D Efsane Osmanlıspor mu diyeceğiz? Önce gerçek bir kulüp olun da takımı düzgün yönetin. Sonra başarı maşarı dersiniz.

• 1ay

Başarı olarak bakarsan Türkiye'de UEFA kupasını almış gs'den başka başarısı olan mı var :)
      Dur bir eleştireyim de nasıl olursa olsun mantığıyla gelmişsin yazmışsın, Türk futbolunun başarısı nedir ki de örneklendirme yapıyorsun? Osmanlı'nın ki de başarı ülke şartlarında ayrıca, küçümseyemezsin...
      Düzgün yönetin demişsin, ülkede düzgün yönetilip borcu olmayan da bir tane kulüp yok, biraz araştırmanı beklerim :D

• Genis sanayisi olan bir sehrin takimina isadamlari sahip cikamiyosa yazik

0|1
    0|0
    • 1ay

Türkiyenin en çok vergi veren ili Kocaelidir, ama sadece bu sanayiciler toprağı ve insanın gücünü kullanırlar. Senin benim iyiliğimi, zevkimi ya da şehrimiz umurunda değildir...

• 1ay

Aynen oyle yazik oluyor biz kocaelisporlarla buyuduk

• MILLETIN cebınde akrep var ne dıyem

0|1
    0|0
  • Satsinlar takimi. Satin alan kisi aninda oder borcu.. sonra buyutur tekrar takimi . Bu isler boyle oluyor

0|0
    0|0
    • 1ay

İngilterede ya da Avrupada bu şekilde yürüyor, bizim ülkemizde siyasi irade istemeden yaprak kıpırdamıyor...

• 1ay

Her takimin borcu yok mu peki?

• 1ay

Sonunda anlatabildim sanırım :) Evet her takımın borcu varken Kocaelispor'a yapılan haksızlığı konuşuyoruz zaten abi...

• ya arkadaş bu kocaeli boşunamı sanayi şehrı yok mu ordan bikaç hayırsever iş adamı ben sımdı ögrencı halımle cıkartıp yemekhane kartımdakı paradan verecem bişeler ayıptır ya

0|1
    0|0
  • üzüldük ama her şehrin takimi böyle. . Ankaragücü gözümüzün önünde eridi bitti

0|1
    0|0
  • üzücü.. melih gökçeğin eline versinler takımı iki seneye süper lige çıkar borç falan kalmaz

0|1
    0|0
    • 1ay

Ankaragücünün durumu ortada...

• 1ay

@oceansberlin Siyaset uğrunda doğradılar Ankaragücünü, şimdi de yıkayıp boyayıp millete alın size yeni takımınız diyorlar... Belediye işçilerini de maçlara taşıyorlar...

• 1ay

okadar derin bilemiyorum.. ama Ankara sporunda ne olduğunu ankaragücünün de ne olduğunu osmanlı sporun da ne olduğunu çok iyi biliyorumm.. yazık oldu ankaragücüne..

• böyle bir takımı 800 bin euro borç ödeyemeyecek hale getirenler utansın, efsaneler ölmez elbet.

0|1
    0|0
  • Hey gidi koceelispor hey

0|1
    0|0
  • Yazık koca çınara

0|1
    0|0
  • Sefa Sirmen düşünsün banane.

0|1
    0|0
    • 1ay

Sefa Sirmen mi kaldı yahu, 15 sene önce vardı o :)

• 1ay

Rakamlarla konuşacak kadar olaya hakimim... Süper Ligde bir takım, müzesinde 2 Türkiye Kupası ve de Avrupada mücadele eden bir takım, borcu 8 milyon takımın değeri 21 milyondu bıraktığında...

Sefa Sirmeni seven birisi değilim ama dediklerin anlamsız, suçlular Sefa Sirmen'den çok daha suçludur. Mevcut Belediye Başkanı kulübün içine girdiğinde kulübün borcu 30 milyon olmuştu, bir sezonda o borç 70 milyon oldu... Ve üzerinden de kaç sene geçti...

• 1ay

Tamam arkadaş haklısın eyvallah.

• Ayakta kalamıyorsa batması daha iyidir. Her kulüp hak ettiğini yaşar.

0|0
    0|0
    • 1ay

İstanbul takımları 500 -600 -700 milyon borcuyla devlet desteğiyle göz ardı edilerek ayakya duracak, Kocaelispor 800 bin euro borcuyla batacak yani, where is the adalet?

• 1ay

Sanmam. Bu konuda olsa olsa G. sarayın borcu olabilir.. Fenerbahçe akp ile ters bir yönetime sahip.

• 1ay

Var aga var , gs nin zaten tavan borç... Ama dediğin doğru tabi akp ile tersler, ama Fenerbahçe büyük camia yemez el atmak...

• alışırlar korkma İzmir göztebe neredeyse ilçe takımları ligine düşmüştü o kadar düştü yani şimdi yükseliyor takılma olur böyle maçlarına gidin biletlerini alın düzelirler

0|0
    0|0
    • 1ay

Göztepe Aliağasporu satın alarak yoluna borçsuz devam etti, Kocaelispor armayı değiştirmeyi istemiyor, benim tarihim var diyor... Armayı satan herşeyi satar...

• 1ay

göztepe altın şirketi el koymayaydı zor alırdı başka kulüp ü

• sorun yok, her şeyin bir ömrü var, demek yerine başka bir şey gelmiş, tercih edilmemiş.

0|1
    0|0
    • 1ay

Bu kadar basit yani, hayatındaki insanlar da senin hakkında aynısını düşünürse aynı olgunlukla karşılamanı temenni ederim...

• harcanken banamı sordular...

0|0
    0|0
  • yokum banane

0|0
    0|0
  • Takımı kimler borçlandırmışsa onlar ödesin millet maça mi gitsin ürün mü alsın borç mu ödesin?

0|1
    0|1
Yükleniyor...