Bulmaca sorusu.. 1 tl nereye gitti?

Evet 3 arkadas lokantaya gidiyorsunuz hesap geliyor 30 tl.ber biriniz 10 ar lira veriyor ve garson hesapta yanlislik oldugunu soyleyip 5 tl geri getiriyor. Bu kisiler 3tl yi aralarinda paylasiyor 2 tl bahşiş veriyorlar.yani 9 tl vermis oluyorlar garsona. 9×3=27 tl hesap erseler 2tl bahşiş olsa 29 oldu. 1 tl nerede?

0|0
2|8

En İyi Erkek Görüşü

• Soru sorumunda yanlış var zaten soruyu soru yapan da bu :) Garson 5 tlyi geri getirdiğinde kasada 25 , bizim elemanlarda 5 tl oluyor. 3 tlsini paylaşıyorlar, 2tlsi garsona kalıyor. Toplamda da 30 tl oluyor. Sorudaki hata ise şu, siz 9x3 dediğinizde 27 yapar doğru, fakat bunun üstüne bahşiş değil dağıtılan para eklenmelidir. Çünkü bahşiş getirilen paranın içinden verilmiştir :D

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• 25 tl hesap + 2 tl bahşiş + 3 tl (herbiri 1 tl paylaşıyor) = 30 tl

27 nin üstüne bahşişi değil, dağıtılan miktaarı koyun, kafa karıştırmayın :)

0|0
    0|0
  • yoo sıkıntı yokki adam 5 tl yi geri getirdiginde kasada 25 tl vardı 5 tl nin 3 tlsini geri verdi 2 tlsini cebine attı toplamda 30 işte :D

0|0
    0|0
  • Dört işlemle alakalı . Öyleydi diye hatırlıyorum çok meşhur olduğu için soru :D

0|0
    0|0
  • Asıl sorun farklı 5 tl geri alıyorlar 2 sini garsona veriyorlar buda demek oluyor ki toplamda 25 tl ödediler.

25 tl ödenen para

2 tl bahşiş

3 tl paylaşılan ve toplam 30 tl.

0|0
    0|0
  • sana bir başka soru x eşittir beş y ise y kaçtır hadi bakalım

0|0
    0|0
  • Bi bitmediniz amk

0|0
    0|0
  • Bu gün kafam o kadar güzel ki ayakta duramıyorum zaten birde böyle soru çıktı Takıldım bak yarın hatırlat tekrar bakacam bu soruya

Harbi 1 tl nereye gitti la Hangi oruspu çocuğu aldı onu çıksın Biri ,i*nelik yapıyor ama kim

La görüyon mu arada kaynadaı gitti 1 tl

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor...