Hiç Tanrı'ya ya da Allah'a küfür ettiniz mi?

Yaşadıklarınızdan dolayı Allaha isyanın son durağını yaşadınız mı

Yada inanıyormusunuz

Yada dua ederken 'La ben ne yapıyorum ne saçmalıyorum Yok tanrı diye bir şey diyerek 'duanızı yarım bırakıp Varsan ve beni halen duymuyorsan Senin benin le ne derdin var diyerek isyan ettiniz mi

Yada ağzınıza ne geliyorsa söylediniz mi Küfür dahil.

Yani bunu hiç inanarak yaptınız mı

Bu parçada benden gececilere gelsin link

Eğer varsan sen tanrı değilsin çünkü varsan beni duyardın

Güncellemeler:
link Benden size gelsin

0|0
7|13

En İyi Erkek Görüşü

• allah diye bir şey olmadığı için pek allah a küfretmem zaten.

sadece küçükken ne olacak diye denemişliğim vardı

1|1
    2|0
    • Sen nasıl yaratıldın .ölüp toprak olup gidecen öyle mi.

• -Kur’an, bir yaratıcının varlığının şüphe edilmeyecek kadar açık olduğunu şöyle ifade etmektedir: “Gökleri ve yeri yaratan Allah hakkında şüphe mi var?” (İbrahim suresi, 10)

-“Allah, gökleri ve yeri yaratan ve gökten su indirip onunla size rızık olarak türlü ürünler çıkarandır... Güneşi ve Ay'ı hareketlerinde sürekli emrinize amade kılan, geceyi ve gündüzü de emrinize amade kılandır. Size her istediğiniz şeyi verdi. Eğer Allah'ın nimetini saymaya kalkışırsanız, onu sayıp-bitirmeye güç yetiremez

• Kötü olsak ne olurki Herşeyi yaratan yüceler yücesi tanrının merhameti bu kadar mı Yok okadar değilse O tanrı değil o zaman

Yani ben kötü kul olsam ve beni ebedi ızdıraplar içinde bırakacak tanrıya ben tanrı demem

Kızlar Ne Diyor 7

• yapmadım

0|0
    0|0
  • Tanrı ve Allah aynı dostum. hayır etmedim. etmediğim için şükrettiğim sabrettiğim uğraştığım çalıştığım için de bana hep daha iyisini verdi. ama şarkısı merak ettim dinliycem

0|0
    0|0
    • aynı olduğunu kabul etmeyen dangalaklar var Tartışma konusu olmasın diye yazdım

• işte o kısmına inanmıyorum

• peki arkadaşım, inanma ne olacak. :)

• yok hayır

0|0
    0|0
  • hayır tabiki

0|0
    0|0
  • asla yapmadım yapamam da . ben inandığım sürece isyanın eşiğine gelmeyeceğime eminim

0|0
    0|0
    • bende öyle diyordum bir zamanlar

• herşeyi verirken iyide vermeyincemi kötü oluyor ömürboyu olumsuzmu yaşadında bu kadar isyan ediyorsun

0|0
    0|0
    • evet hayatım boyunca ondan sadece tek bir şey istedim yeminle Tabi gerçekten varsa

Eğer varsa ve beni bu isteğimi yıllarca böyle kullandıysa onun ta* koyum Alsın götüne soksun o isteğimi artık vazgeçtim

• Senin bir is yerin var isciler kafasina gore calisirsa nolur?

Tabiki is verenin dedigi gibi calismak zorunda

Kaldi ki alemlerin Rabbi olan Allah'la kulun kiyasini sen yap

• en azından olma ihtimalini düşün asilik yapma

• ben ettim ne yalan söyleyeyim. ulan dedim yıllardır senin istediğin şekilde yaşadım bu mudur bana reva gördüğün şey vb. şekilde hem de... ama sonra açıkçası herşeyin sebeplisinin kendim olduğunu fark ettim. şimdi aramız pek iyi maşallah

0|0
    0|0
    • fazla güven me ona

• Allaha şükür kendimden önce kimseye güvenmem (ironik oldu ama ;)

Erkekler Ne Diyor 12

• De ki: "Allah'ın dilemesi dışında, kendim için zarardan ve yarardan (hiç bir şeye) malik değilim. Her ümmetin bir eceli vardır. Onların ecelleri gelince, artık ne bir saat ertelenebilirler, ne öne alınabilirler. (Yunus Suresi, 49)

Senin içinde olduğun herhangi bir durum, onun hakkında Kur'an'dan okuduğun herhangi bir şey ve sizin işlediğiniz herhangi bir iş yoktur ki, ona (iyice) daldığınızda, biz sizin üzerinizde şahidler durmuş olmayalım. Yerde ve gökte zerre ağırlığınca hiç bir şey Rabbinden uzakta (saklı) kalmaz. Bunun daha küçüğü de, daha büyüğü de yoktur ki, apaçık bir kitapta (kayıtlı) olmasın. (Yunus Suresi, 61)

"Hani kız kardeşin gezinip; "Onu(n bakımını) üstlenecek birini size haber vereyim mi?" demekteydi. Böylece, seni annene geri çevirmiş olduk ki, gözü aydın olsun ve hüzne kapılmasın. Sen bir insan öldürmüştün de, biz seni tasadan kurtarmış ve seni 'esaslı bir denemeden geçirip-denemiştik.' Medyen halkı arasında da yıllarca kalmıştın, sonra bir kader üzerine (buraya) geldin ey Musa." (Taha Suresi, 40)

Allah'ın izni olmaksızın hiç bir nefis için ölmek yoktur. O, süresi belirtilmiş bir yazıdır. Kim dünyanın yararını (sevabını) isterse ona ondan veririz, kim ahiret sevabını isterse ona da ondan veririz. Biz şükredenleri pek yakında ödüllendireceğiz. (Al-i İmran Suresi, 145)

0|0
    0|1
  • 'Şüphesiz Allah, insanlara hiçbir şekilde zulmetmez; fakat insanlar kendilerine zulmederler. '

(Yunus44)

Her insan hayatlari boyunca secim yapmak zorunda,ama dogru ama yanlis hangi seciminyaptinsa

Sonuclarina katlanmak zorundasin secimini yasarsin

Basina ne geldiyse sorumlusu sensin secim yapanda sen

Kufur ve isyan yerine tovbe et

De ki: “Ey kendilerinin aleyhine aşırı giden kullarım! Allah’ın rahmetinden ümidinizi kesmeyin. Şüphesiz Allah, bütün günahları affeder. Çünkü O, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.”

(Zumer 53)

link

0|0
    0|0
    • Varsan yoksan demisin

Diyelim ki elma yok desem ispat icin tum dunyayi, daha sonra diger gezegenleri

Galaksileri dolasip yok oldugunu

olmadigini gormen lazim

Mekandan,yerden munezzeh olan

Allah'in

yok oldugunu ,olmadigini ispatlayin ozaman

• İnsanoğlunun yaşamında ki kusurluluk neyin nesi peki

zaten o kusursuzluk dediğin evren seni tanrı inancına itiyor

Ayrıca evren çokta kusursuz değil

• Kusursuz dedigin insan oglu seni bu hale getirmis

Cevrendeki insanlarda senin zihniyette anlasilan

Bir . “Elbette bunda, içinde bir kalb taşıyan veya zihnini derleyip toplayarak can kulağıyla dinleyen kimseler için alacak bir ders vardır” (Kaf, 50/37) mealindeki ayette yer alan Kalb kelimesi akıl manasında kullanılmıştır. İbn Hacer’e göre, çoğu tefsirciler bu ayette yer anayasa kitabi ne kadar kalin olursa ,yasalari ne kadar cok olursa

Bu o toplumun ne kadar ahlaksiz ve cirkef oldugunu gosterir

• ettim

ama artık etmiyorum

0|0
    0|0
  • yok denmez hacı..aip saygısızlık..

0|0
    0|0
  • Allah seni islah tevbekar etsin,

Yok islahin tevben olmayacaksa

Allah seni Kahri perisan etsin

Daha kotu olursun insallah...

0|0
    0|0
    • beni kafasına göre tövbekar ya da perişan eden o allahın ta amina koyum tamam mı

• Abarttım ateist oldum.

0|1
    1|0
    • aynıyız herhalde seni çok iyi anlıyorum

• Tanrı varsa ve kaderde varsa bana böyle bir kaderi hak gördüyse onun mk yani bu dediğin doğru.

• :) aynen

• Tövbe tövbe, haşa. Böyle düşününede Allah hidayete eriştirsin.

0|0
    0|0
  • Aslaaaa Allaha küfür değil şükür ederim.

0|0
    0|0
    • keyfin yerinde o zaman

• aciz kuluna yakışmayacaksa hangi kuluna yakışır

• İnsan halinde gezen yaratığa yakışır

• Demedim sanırım hatırlamıyorum :)

0|0
    0|0
  • şirk koştum ama bilmiyorum

0|0
    0|0
  • Hayir.

0|0
    0|0
  • bilmiyorumki etmiş olabilir ama etmemişte olabilirim bir aralar isyankar mod vardı

0|0
    0|0
Yükleniyor...