Bakın önemli Babamın gençlik zamanları Fenerbahçenin yıllarıydı Şimdi bu döngü değişiyor mu sizce?

1980- 1990 yılları Fenerbahçenin yıllarıydı 5 6 şampiyonluk öndeydi adeta bayer munich gibiydi kendi dalında tekti. Galatasaray 1973, 1987 yılları arasına dek şampiyon olamamıştı bu zamanlar hatta galatasaraylılar bunun için
''14 yıllık bu çile bitsin artık bu sene sen şampiyon olacaksın seni sevmeyen ölsün'' adında bir efsane marşı vardı ne diyorsunuz bu döngü şu an kimin üzerinde? 1996 da zaten feto bir tuttu gs nin yakasını büyüttü bana fanatik yorumlarla gelmeyin.

0|0
0|7

En İyi Erkek Görüşü

• Galatasaray'ın 9 şampiyonluğu mu ne vardı o devirde.

Yalnız koca bir klübün tüm başarılarını Fetö'ye falan bağlamak cidden insafsızlık.

80lerin sonundan, 90ların ilk yarısının sonuna kadar ligde Beşiktaş ciddi dominasyon kurdu (Gordon Milne, Metin Ali Feyyaz, ardından Sergen Yalçınlı, Ertuğrullu dönem vesaire). Direkt Galatasaray'a dönmedi ibre sihirli bir biçimde.

Sepp Piontek'in çırağı Fatih Terim önce milli takımla, sonra Galatasarayla büyük bir çıkış yakaladı ki Galatasaray'ın temelinde bu vardı, Sepp Piontek'in katkısı büyüktür bu jenerasyona, Galatasaray malum efsane jenerasyonunu yakalayıp aslında biraz daha düzgün yönetilse daha uzun sürecek müthiş bir sükse yaptı.

Hagi'nin gelişi, UEFA kupası, Fatih Terim'in ligdeki ağırlığı, sonradan oluşturulan lobi, ligin iki kutuplu hale getirilmeye çalışılıp Beşiktaş'ın efsane 100. yıl şampiyonluğunun ardından gelen sezon resmen el birliğiyle düşüşe geçirilmesi ve Yıldırım Demirören'in üstün hizmetleriyle iyice dibe vurması geldi.

Galatasaray klüp olarak bu ortamda daha iyi sinerjiler yakalayabildi. Fenerbahçe ise özellikle son dönemde Aziz Yıldırım'ın saçma sapan hamleleriyle 2008'deki müthiş potansiyeline rağmen bir türlü bir klüp karakteri oturtamadı, hep ruhsuz, renksiz bir takım olarak kaldı.

Fetö metö işin teotorası, Galatasaray her daim ligde kollanmıştır doğru, ama Fenerbahçe'nin de uydurma penaltılarla ligde zirve yarışında tutulmuşluğu vardır.

Türk futbolu iğrenç siyasi oyunlar ve rant kavgalarıyla arkadaşım edildi son üç-dört senede. Bunda Aziz Yıldırım, Fatih Terim, sürekli çirkeflik peşinde koşan başkanlar, Federasyon ve devletin komple büyük suçu var.

0|0
    0|0
    • 1ay

Galatasaray'a laf edeceğinizde mali konuda rakiplerine ciddi üstünlüğü, en fazla gelir getiren taraftara sahip oluşu, çok erken mali stabiliteyi sağlamış bir klübünüz varken bu kadar kötü yönetilmenizin hesabını sorun.

• 1ay

ben baktım 1990 dan öncesine kadar 12 fb 8 gs 6 bjk miş işte galatasaray b o k atmıyorum ben 96 da fetonun da payının olduğundan bahsediyorum ne anlamda pay? Parasal anlamda pay

• 1ay

Payı mayı yok, o devirde ne payları olacak mk? 1990'da Beşiktaş ve Galatasaray'ın 8, Fener'in 12 şampiyonluğu vardı.

Ardından 3 kere Beşiktaş, 2 kere Galatasaray, 1 kere Beşiktaş, arada 1 kere Fener şampiyon oldu, sonra Galatasaray Tugay'lı, Bülentli, Hakan Şükürlü jenerasyonu yakalayıp lige ambargo koydu.

Arından gelen şampiyonluklarda da aman aman bir durum yok.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 6

• Haklı olduğun noktalar var , simdi gs yi kupa için tutanlar 90 li yılların sonunda olsaydılar asla gs yi tutmazlarmış demek ki. Futbolu yıldız ve şampiyonluk sayısından ibaret tutanlar için 14 sene hasret çekilmez olurdu.

0|0
    0|0
  • Feto meto bilmem aziz beni stada almadı ve benim gibi binlerce insanı sırf Ünifeb GFB gibi grublarla bağlantımız var gibi. paramızla rezil oluyoruz stada giremiyoruz. azizi o koltukdan kimse indiremez buna artık inanmıyorum o bunak adam ölene kadar oturur. rakiplerde bayram eder bizde yüreğimizle bir yangınla oturur bekleriz.

0|0
    0|0
  • Gençlik yıllarımız Fenerbahçenin kötü zamanlarına denk geldi yapcak bişi yok kanser olucaz genç yaşta

0|0
    0|0
  • Tarafsız gözle bakalım Galatasaray a para akışı olsaydı borç. Listesinde birinci sırada olur muydu ceza alır. Miydi sence borç batağında hala kulüp

0|0
    0|0
  • O yüzden yeni doğan çocuklar hep Galatasaray'ı seçiyor. Ama fetö büyüttü felan diye kimse inanmaz buna

0|0
    0|0
    • 1ay

Bunun feto ile ilgili olduğu bariz belli hakan şükür arif vb oyuncuların kaçması videolar vs vs ulan gençlik yıllarım kanser olmakla geçiyor be

• 1ay

Futbolcuların siyasi görüşleri bütün takımı öyle yapmaz. Evet o insanın yolundan giden oyuncular olmuş

• çok mantıklı bence

0|0
    0|0
Yükleniyor...