Sizce nefret edebilmek için neler yapabilirim düşünmemek için?

2gün önce bitirdik.Dün gece baya bir ağladım ne yapıcam ben şimdi diye. Şimdi olabildiğince yalnız kalmamaya çalışıyorum durmadan sokağa çıkıp gezmek istiyorum. Kurslara yazıldım haftanın 3 günü. Ama yinede eve geldiğimde onu düşünüyorum neden böyle olduk diye istemsizce düşünüyorum :( Takıntı haline getirdim bunun farkındayım ama kendime engel de olamıyorum daha başka neler yapabilirim?

0|0
5|8

En İyi Erkek Görüşü

• Neden bir insandan nefret etmek için bu kadar çaba sarfediyorsunuz?Buna gerek varmı?Bakın ben daha önce bu konuda yazdıklarınızı okudum,aslında siz bitirmişsiniz ama geri dönmek istediğinizde karşınızdaki bıraktığınızda yerde değil,bence bu yüzden ondan nefret etmeyin,evet bu kadar katı olmasına gerek yok,fakat bazen insanlar çok acı çekselerde kırıldıkları için,belkide karşısındaki insanı tutarsız ve çelişkili buldukları için bir kez karşısındaki yalpaladımı onu sevse bile güven duymakta sorun yaşarlar.Evet ikinci bir şansı hak ettiğinizi bende düşünüyorum,ama herkes her zaman doğru karar vermeyebilir,size güveni kalmamış olabilir.Bence bu yüzden ondan nefret etmeyin,çünkü nefretinizde size bir şey kazandırmayacaktır,aksini bu içinizdeki hırs sizi yiyip bitirecektir,her insan aynı olmaz onunda belki kendince haklı nedenleri olabilir,belki de o yanlış bir evlilik acısı çekmektense,6ay-1 yıl gibi bir aşk acısı çekmeyi düşünmüş olabilir.Şimdi açık söyleyim, insanın güveni sarsılır ve derki beni yarıyolda bırakmak istedi diye düşünür,daha sonra siz güven verirseniz ve ya tekrar onun güvenini kazanırsanız belki değilse,bazen insanlar olarak bizler öyle hatalar yaparız ki,artık sonsuza dek kaybedebiliriz.Hırsla hareket etmeyin,biraz zamana bırakın elbette acı çekmeniz normaldir,ama her acı geçer ve sadece bir iz kalır.Nefret etmek için çaba sarfettikçe onu daha çok hatırlayacak ve bütün zamanınızı bir nefret uğruna heba edeceksiniz,yazık.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• İnsan ruhunun; gezindiği sonsuzluk labirentinin içinde dimdik durup, duvarda iğreti asılı bir aynaya bakarak ben gerçekten ruh muyum yoksa maddi bir beden miyim sorusuna cevap aradığında yaşadığı duygudur yalnızlık. Karmaşanın en yoğun olarak yaşandığı zaman dilimlerinde insanın kendi içine hapsettiği bu duygu, onu bir yandan mahpusluktan kurtarıp diğer yandan kendisine mahkum etmektedir.

0|0
    0|0
  • yeni karizmatik birileriyle tanış..ama burdan olmasın lütfen dışarda çevrenden biri olsun..

0|0
    0|0
  • bir şey yapmana gerek yok aşk bu iyi günleri olduğu gibi kötü günleride olacak ama bir gün gelecek alışacaksın.

0|0
    0|0
  • Nefret etmek için senin değil onun birşeyler yapması lazım.Düşünmemek için ise ona dair(Onu hatırlatan ne varsa) herşeyi hayatından sil çıkar yak at iade et.Bunlar birden çare olmaz ama zamanla unuttuğunun farkına bile varmazsın.Denenmiştir...

0|0
    0|0
  • Yazikkkkk..

0|0
    0|0
  • Ayrılma ..

0|0
    0|0
  • yanında mutlu olabileceğin başka birini bularak

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Valla zaten yapman gereken her şeyi yapmışsın nerdeyse.. o mu ayrıldı

0|0
    0|0
    • hata bendeydi tatlım paronayak düşüncelerim yüzünden oldu kafanda kurup kurup gereksiz şeyler benimle kavga ediyorsun yeter artık dedi :( aslında düşüncelerim o kadar saçmaymış kii.. boşu boşuna ayrıldık işte:(

• o bende de var ama sadece ona fazla belli etmemeye çalışıyorum. bir güvensizlik var ben sürekli kafamdan şeyler yazıyorum.. :/

• Bende aynı durumdayım unutmak istiyorum kendimi oyalıyorum sürekli. Zaman sadece çözümü yapacak başka bişey yok. Kimse unutulmaz değil . herkes unutulur. Zaman zaman. Geçmek bilmiyor ama :(

0|0
    0|0
  • yazık gercktn yazık bunu yapanlardan nefret edyrm

0|0
    0|0
  • başkasına aşık olabilir misin?

0|0
    0|0
    • bir başkası hayatıma girecek gibi haziran 20 sinden sonra. ama şuanlık birşeyler lazım bana kafa dağıtmak amacıyla

• neden haziranın 20 sinden sonra :)

• Daha iki gün olmuş. Ne acelen var? Ama çok iyi akıl edip hemen kurslara yazılmışsın çünkü kendin de dediğin gibi insan boş boş evde oturunca ister istemez sinir bozan şeyleri düşünüyor.

Ama ne yaparsan yap sadece unutabilirsin, nefret edemeyeceksin. Neden böyle bilmiyorum ama biz kızlar bunu beceremiyoruz, erkekler nedense cok kolay nefret eder ve bu yüzden daha kolay silip atarlar.

Sen şu an en doğrusunu yapıyorsun zaten. Kendini başka şeylerle meşgul ederek zamanla onu daha az düşündüğünü farkedeceksin. Kendine onu düşünmeye fırsat verme.

0|0
    0|0
    • Hayır yanılıyorsunuz,kişiden kişiye değişir ama,erkekler ne kadar gurur yapıp adım atmasada,silip atsada öyle çoğu nefret etmez,hatta karşısındaki haksız yere kendisinden nefret etse gene etmez,bu söylediklerim aklı başında,mantıklı erkekler için geçerlidir.Onun dışında genelleme yapmak yanlıştır.Mesela bana yanlış yapmış,hatta haksız yere nefret etmiş birisi yardımımı desteğimi istese elimden geleni yaparım,ama onunla bir daha asla gönül bağı düşünmem,eğer silmişsem ve haklıysam.

• O zaman nefret ediyormuş gibi gözükmekte çok başarılısınız diyelim :)

Yükleniyor...