Facebook Online People'daki sahte profiller ne işe yarıyor?

"Online People" adında bir uygulama var Facebookda. Bilen bilir nasıl çalıştığını...

Burada erkeklere "hayran olup" kendi profilinde takipci yapan (sözde) bayanlar bulunmakta. Bakıyorsun bayanın profilinde 3 kız 2134 erkek var. Hepsi abone...

Bu bayanlar girip erkek profillerine "hayran ol"uyorlar. Benim hesabıma da gelir bu tip şeyler arada. Lakin gelen isteğin gerçek/doğru olup olmadığını anlamak pek zor değil. Ben atlamıyorum ama buna atlayan erkekler genelde bu profillere mesaj atıp arkadaş olmaya çalışıyor.

Anlamadığım, yahu profilindeki binlerce erkekden biri olmanın ne manası, ne mantığı, ne anlamı var? Bu kadar mı salak/abaza erkek türedi son zamanda yahu? Sayıları amma artmış 5-6 yılda. Hayır profilin sahte olduğu zaten bağırıyor. Sahte olmasa bile binlerce erkekden biri olmayı kabullenmek için ne gibi bir şuur gerekir? Ben çözemedim valla.

Bu sahte profiller ne işe yarıyor? Mali değeri var mı bunların? Sebebi nedir ben pek anlamış değilim. Biri çıksında anlatsın...

0|0
0|4

En İyi Erkek Görüşü

• Elbette onların mali değerleri var.

Mesela adam gidip sahte kadın profili açıyor. Ya da sayfası açıyor. Yurdumda bu denli "abazan" erkek varken binlerce arkadaşı/abonesi, vs. olur. Dolayısıyla bu kişilere çok rahat bir şekilde ürün reklamları newsfeed yoluyla gönderilebilir. Ürün adına Event oluşturulup bu adamlara davetiye yollanıp bedavaya reklam yapılabilir.

Facebook Online People nasıl bir app bilmiyorum ama ardında dediğin gibi bir mantık vardır diye tahmin ediyorum. Facebook kullanıcı pastası çok büyük, herkes bu durumdan maddi bir çıkar sağlamaya çalışıyor doğal olarak.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 3

• bazı internet siteleri reklam yapıyor profiline koyduğu linklerle, bunun dışında popüler olma kompleksindeki kızlarda bu yola gider

0|0
    0|0
  • fake adresler her yerde var

0|0
    0|0
  • abone ol diye bişey var onu mu diyosun..face kullanmadığım için tam olarak bilemiyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...