Üniversite okuyorum tekrar sınava gireceğim 2.sınıfım puanım kırılır mı ?

Ben 2.sınıf oldum bu sene. Arkadaşım bana sınavın üstünden 1 yıl geçti o yüzden puanın kırılmaz dedi doğru mu ? (anket de yaptım 5 şık koydum ygs lys falan filan hep 5 şıktı bende özendim o yüzden 5 şık koydum)

• Kırılır
    23% (46)20% (33)22% (79)Oy Ver
  • Kırılmaz
    23% (47)24% (39)24% (86)Oy Ver
  • A seçeneği
    1% (2)1% (2)1% (4)Oy Ver
  • B seçeneği
    2% (4)1% (2)2% (6)Oy Ver
  • Ne bileyim la ! işaretlemeyi sevdiğim için geldim
    51% (105)54% (85)51% (190)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

1|0
23|16

En İyi Kız Görüşü

• Hayır canım kırılmıyo 1 sınıf olsaydın kırılırdı ama üstünden 2 sene geçmiş kırılmıyo kesinlikle.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 22

• kırılmaz üstünden 1 yıl gectyse

0|0
    0|0
  • sen sanırım 1 i bu sene bitirdin, kırılacaktır. ben de sınava giriyorum bütün rehberlikçilerle tek tek konuştum. atıyorum ben 2013de girdim kazandım okudum senin gibi biri bitirdim ikiye geçiyorum o arada ne oluyor 2014 de tekrar girmiş oluyorum arka arkaya girdiğim için kırılacak. ama bu bir senelik bir cezadır yani ben 2013 de girdim kazandım okudum 2015 de girdiğimde kırılmayacak 2014 de kesinlikle kırılıyor. yani sen ne zaman girdin sene olarak bilmiyorum şu an ikiyi mi bitiriyorsun biri mi anlayamadım ama dediğim gibi tarihler arası girmediğin, ya da girip de kazanamadığın bir sene olması lazım. ayrıca okul puanı kaldırıldı gibi bir şey duydum dün, onu da araştırmalısın.

0|0
    0|0
    • ben 2.sınıfa geçtim ama sınava seneye gireceğim yani 2 den 3 e geçerken gireceğim sınava seneye yani demek ki kırılmıyor :)

• hıı tamam o zaman kulvarlar farklı, rakip değiliz. başarılar diliyorum :)

• teşekkürler :) sana da başarılar :)

• 2. sınıfı bitiriyorsan kırılmaz 1. sınıf yeni bitip 2 ye geçiyorsan kırılır. daha başka bir deyimle 2012'deki sınavla üniversiteye girdiysen kırılır 2011 de girdiysen kırılmaz

0|0
    0|0
  • şıklar hoşuma gitti +5

bilgim yok ama en son kırılmıyordu

1|1
    0|0
  • kırılmaz

0|0
    0|0
  • ben kırılıyor diye biliyorum ama benim de aklımda öyle bir düşünce var. ne kadar kırılır ben de onu merak ediyorum

0|0
    0|0
  • 2. sınıfsın kırılmaz...

0|0
    0|0
  • Evet belirli bir bölüm okuyup sınava girenlerin puanı düşüyor.

0|0
    0|0
  • puanının kırılması için önceki sene bir yere yerleşmiş olman gerekir.eğer geçen sene sınava girip bir yeri yazmamışsan veya yazsan dahi yerleşmemişsen puanın kırılmaz

0|0
    0|0
  • filkkir sahibi değilim :D

0|0
    0|0
  • 2.sınıfsan puanın kırılmaz

0|0
    0|0
  • ben yurt diinda okuyorum, bu puan sistemini anlamiyorum, aciklar misin ? hangi puanlardan bahsediyorsun, sorunu okudum cevaplara baktim ama anliyamadim... aydinlatir misin rica etsem, cok tskkur ederim

0|0
    0|0
    • türkçe matematik 2 puanı için soruyorum hukuk bölümü.ilk önce önce ygs diye bir sınava giriyoruz 4 tane bölüm var ygs de türkçe matematik sosyal bilgiler ve fen bilgisi burda yaptığın netlere göre puanın oluşuyor ygs 1 ygs 2 . .. ygs 6 ya kadar ygs 1-2 matematik ağırlık yani sayısal 3-4 sosyal bilgiler 5-6 eşit ağırlık. ygs den sonra lys olarak kendi alanından 2 oturuma giriyorsun ben eşit ağırlıkçıyım edebiyat ve matematik oturumlarına gireceğim bu sınav sonucunda ise tm 1-2-3 puan hesaplanır

• tskkur ederim

• rica ederim :)

• kırılır tercih yapıp yerleştiiğinde okula kayıt yaptırmasan bile kırılıyo benimkide kırılcak bu sene :(

0|0
    0|0

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • kırılmaz birinci sınıfta olsaydın kırılırdı..

0|0
    0|0
  • ne bileyim laaaa :))))

0|0
    0|0
  • Ne bileyim la ! İşaretlemeyi sevdiğim için geldim

0|0
    0|0
  • kırılmazzz arkadaşın doğru söylemişş

0|0
    0|0
  • Üniversite okuyorum bende kırılmaz eminim