Süper ligde yabancı sınırının kalkması ya da artması kulüplere ve Türk oyunculara yaramaz mı?

şimdi sınırın kalkması belki şimdilik çok uçuk bir hedef olur ama sayısının arttırılması türk topçusuna avrupa ya da başka yerlerdeki ligleri açar bence. çünkü türk ropçuyu kim niye alsın arkadaş ? bide türk topçu niye dışarı gitsinki zaten türkiyede dışarda alabilieceği paranın kaç misli para alıyor .yabancı sınırı artsa hem bizim topçular daha fazla yurt dışında oynar hemde türk topçu nasıl olsa giderim var demez daha iyi oynar. hemde piyasa düzelir.

• Evet haklısın
    24% (15)33% (16)28% (31)Oy Ver
  • HAyır olmamalı bu sefer türk oyuncu oynatmazlar.
    41% (26)50% (24)45% (50)Oy Ver
  • Diğer
    35% (22)17% (8)27% (30)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
arkadaş herkes A şıkkını yorum olarak yazmış ama evet 3 kişi hayır 8 kişi

0|0
6|21

En İyi Erkek Görüşü

• yabanc sınırı çok saçma bir durum. Senelerdir uyguluyorlar da ne oluyor? Milli takıım bazında 2008 saymazsak 10 seneden fazladır hiç bir başarımız yok. Aslında ben daha fazla zararı olduğunu düşünüyorum.

1. nedeni Türk oyuncular ''nasıl olsa bize muhtaçlar'' mantığıyla hiç çalışmıyorlar. Aklımda kalan en güzel örnek Emre Belezoğlu bizdeyken duba gibiydi, koşamıyordu bile ama A. Madrid'e gitti bir geldi incecik ve oldukça formda, bunun nedeninin biraz da Türk futbolcularının ''bize muhtaçlar'' anlayşından kaynaklandığını düşünüyorum.

2. neden ise Türk futbolcular bu sınır nedeniyle hak ettikleri paradan çok daha fazlasını istiyorlar. Aklıma gelen örnek Alper Potuk örneği. Bu adamın dünya piyasasındaki değeri maksimum 4-5 milyondur en fazla. Ama Türkiye'de 12 milyon gibi bir rakama transfer oluyor sadece Türk olduğu için, bu da gerçekten büyük saçmalık, istediği ücretleri karıştırmıyorum bile.

Yani diyeceğim eğer iyi futbolcuysan gelen yabancının sana bir sıkıntısı olmaz, çalışırsıın daha iyi oynarsın, oynayamıyorsan oynamazsın bu kadar basit, neden sınır, aptalca işler.

Ondan sonra milyon dolarlıık Türk futbolcular oynayamıyor, slovakyaya falan yeniliyoruz. İşin sonu bu olacak tabi. Yenildiğimiz takımdaki en pahalı adamın değeri 2 milyon falan, ama bizdeki 20 milyonluk adamları dize getiriyorlar. Acil bu sistemin değişmesini umuyorum, iyi olan oynasın, olamayan daha çok çalışsın, nasıl olsa rahatım diyerek yatmasın.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• B: HAyır olmamalı bu sefer türk oyuncu oynatmazlar.

0|0
    0|0

0|0
    0|1

0|0
    0|0
  • yabancı sınırı kalksın bence avrupada yolumuza bakalım

0|1
    0|0
  • hayır olmamalı bu sefer türk oyuncu oynatmazlar

0|0
    0|0
  • olabilir ama olmayabilirde.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Bizim düşündüklerimizi Tüpçü düşünemiyor veya kafası basmıyor Hollanda Milli takımının 10 numarası Sneijder´in 7.5 Milyon Euro olduğu bir futbol piyasasında Alper Potulara Serdar Azizlere 7-8 Milyon Euro bonservis bedeli isteniyor bunun nedeni yabancı sınırlaması

0|2
    0|1
    • ayrıca alperin serdar azizin avrupada oynuyamamasında sebebi bu . adam burda piyasası tavan avrupada bu paraları alamaz. kaldırsalar ya da yükseltseler bizim oyuncuların piyasası normal olur avrupada oynarlar.türk futbolu daha fazla gelişir.

• Kulüpler artık avrupa kulüplerinin oyuncuya bakış açısı ve yetiştirme metoduna uymalı

Kaç Türk oyuncu Türkiye' de iş yapamayıp avrupada devleşti, yazıktır.

Yabancı sınırı kalkmalı kalkmasınada fiyatlar çok uçuk, fiyatları bu kadar uçurmamalılar, o paraya çok iyi yabancı oyuncular alınır çelişkiye düşmemek elde değil.

Federasyona adam akıllı birileri gelsede bizde artık yolumuzu bulsak :)

0|1
    0|0
  • mesela sırbistan milli takımı oyuncuların nerdeyse çoğu avrupada birçok ülkede oynuyor

hepsinin disiplini üst düzey

bizde nasıl adam levantede oynasa yılda 1milyon alır, türk statüsü diye 2.5 alıyor..

1|3
    0|0
  • bence bu kuraldan ziyade altyapı için kural koymalılar. mesela her klup transfere harcadığı paranın en az %40 ını altyapıya harcamalıdır gibi. serbest bıraksınlar, ama harcadıkları transfer ücretinin belli bir oranı kadar da altyapı yatırımı zorunlu olsun.

0|1
    0|0
    • almanya futbolunun patlama yapmasının sebebi bu orda yabancı sınırı koymadılar. onlar altyapı için önlem aldılar.

• bence yaramaz.saçma oldu.türkiyenin başarısı kulüplerin başarısıdır.bu sebepten yabancı oyuncu sınırı gayet saçma.avrupada neden öyle şeyler yok.fenerbahçe yıllar önce bünyesinde 3 tane türk oyuncu oynatıyordu gerisi breziltürk.ee ne fark etti

0|1
    0|0
  • Bana göre kesinlikle sınır artmalı.Avrupa da belli başarılar kazanılabilmesi için şart.Şayet milli takımın halini görüyoruz,biliyoruz.

0|1
    0|0
  • aynen öyle sınır olmasın da Avrupada başarılarımız artsın Türkiye bu kafayla tük futbolcu çıkaramadı bugüne kadar bundan sonrada çıkaramaz .

0|1
    0|0
  • gelecek yabancı kadro dışı kalacak seviyede olmamalı,ilk 11 oynayacak isimler alınmalı

0|0
    0|0
  • yabancı sayısını azaltmakla olacak iş değil alt yapılara destek lazım ancak böyle yetişir oyuncu almanları örnek almak gerek

0|1
    0|0
  • yabancı sınırı kalksa FENER EZER!

0|2
    0|0
  • türk futbolu bu sınırlama yüzden gelişmedi zaten türk futbolcusunu koruyacaz diye türk futbolu gelişseydi futbolcusuda gelişirdi zaten

0|1
    0|0
  • Yabancı sınırı kalkarsa 9 yabancı 2 türk oynar takımlar.. Numunelik 1 defans sabitte 1 kaleci yerli oyuncu görebilirsin..

0|1
    0|0
    • ne güzel işte bzim türkleride ntv spordan trt den falan izleriz bundesligadan la ligada falan izleriz :D

• sadece yabancı sınıt değil tüm sınırlar kalksın :)

0|1
    0|0
  • Faydasi cook olur

0|1
    0|0
  • Aynen hep kulüpler hem oyuncular için çok faydalı olur ama şimdi bunu TFFye anlat anlatabilirsen

0|1
    0|0
  • bence zaten hakeden futbolcunun oynaması lazım Eğer ki o Türk oyuncu iyiysse gerçekten fenerbahçe'dede oynar galatasarayda'da oynar hatta barcelona'da bayern munich'tede oynar Ha bir katkı sagladımı bu yabancı sınırlaması yok aksine daha kötü oldu milli takım demek ki neymiş bir etkisi yokmuş aksine kötü oldu eskiden yabancılar gelcek formamızı alır diye daha çok çalışan futbolcular artık yerleri garanti diye eskisi gibi çalışmıyorlar...

0|0
    0|0
    • bende onu diyorum sınır arta veya kalksa adam garanti yerini kaybeder rekabet artar daha fazla çalışır hemde pişyasası düştüğü için hem kulüpler daha az para harcar hemde oyuncu avrupadada aynı fiyatı alır gider avrupada oynar

• aynen keşke halkın ne istediginide sorsalar bu federasyon

• BEN EMRE ÇOLAKLARI AYDIN YILMAZLARI OĞUZHANLARI İZLEMEK İSTİYORUM...

0|0
    0|1
    • bu sınır kalksa onların fiyatı normala gelse ve oğuzhanları ntv sporda ya da trt de fransa liginde ,almanyada,ispanyada izlesen ne güzel olur dimi?

0|0
    0|1
  • Ozaman Türkiye Süper Lig'in bir amacı kalmaz çıkart yabancıları sonra formanda türk bayrağı olsun olmasın ozaman ? herzaman sınır iyidir

0|0
    0|0
    • Turklerin fiyatı ucuyo . Turkler he turkiyede kaliyo bu seferde.

• yurt dışında oynayan çok fazla türk oyuncu var hep türkiyede kalan bazı futbocularda dünya standartına uymayanlar diye düşünüyorum herkes yıldız olamaz :)

• yurt dışında oyunyan türklerin çoğu yurt dışında doğup orda altyapıda yetişienler türkiyeden çok azı gidiyor

• Endüstriyel futbol iyice azar.

0|0
    0|0
Yükleniyor...