Kilo vermek için günlük kalori ihtiyacına yakın mı yoksa alabildiğimizin en düşük kaloriyi mi almalıyız?

Mesela sağlıklı beslenmek için günlük kalori ihtiyacınız 1000, 1000'e yakın mı kalori almalısınız yoksa alabildiğinizin en düşüğünü mü? Yani 800-900 gibi kalori almak mı yoksa 400-500 gibi kalori almak mı?

• Günlük kalori ihtiyacına yakın kalori almalısın
    56% (30)48% (11)53% (41)Oy Ver
  • Günlük kalori ihtiyacına göre alabildiğin en düşük kaloriyi almalısın
    44% (24)52% (12)47% (36)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
12|11

En İyi Erkek Görüşü

• Benim tavsiyem yemek alışkanlığını neredeyse hiç değiştirmemen, ama fiziksel aktiviteni arttırabildiğin kadar arttırman.

Örneğin ben asla ama asla boğazımdan kesemem, ben öyle biriyim. Kimseye de bu durumda aç kal diyemem.

Şu çok net, aldığından fazlasını harcarsan, zayıflarsın, bu altın kural.

Araba kullanmayı biliyor musun? İlk öğrenirken en büyük problemlerden biri (benim için öyleydi), direksiyonu ne kadar kırarsan ne kadar döneceği idi. 12 yaşımdaydım o zaman ve babam demişti ki "Biraz kır, istediğin dönüşü sağlamadı mı? Biraz daha kır. Sağlamadıysa biraz daha kır."

İşte burada ki mantık da bu. Sağlıklı beslen, asla kısma ve fiziksel aktiviteni yavaş yavaş arttır. Hala kilo mu alıyorsun? Bu aldığından azını yaktığını gösterir. Aktiviteyi biraz daha arttır. Kilon sabit mi kaldı? Bu, aldığını yakıyorsun demektir. Bu durumda aktiviteyi biraz daha arttır ve gör.

Fiziksel aktivite miktarını kilo alıp-verme hızını ayarlamakta kullabilirsin.

Beslenmeye gelince. DİYETİSYEN ya da DOKTOR DEĞİLİM. Ama, tavsiyem şu olacak. HEr şeyden dilediğince ye. Ama, şöyle bir şey var; eğer aldığın besinler protein açısından zengin olursa, kısaca protein ağırlıklı beslenirsen, çok çok daha sağlıklı ve dinamik olur, daha hızlı kilo verirsin. (ama burada saf proteinden, yanı takviyelerden bahsetmiyorum). Protein açısından zengin besinleri de google'da aratıp bulabilirsin.

Altın kuralı unutma: ALDIĞINDAN FAZLASINI YAKARSAN, ZAYIFLARSIN. AYNISINI YAKARSAN AYNI KALIRSIN. AZINI YAKARSAN ŞİŞMANLARSIN.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• kaloriye göre hesap yapsan bile en fazla 1-2 hafta surer. canının cektigini yersin bıkıp cünkü

0|0
    0|0
  • o boy kilona göre hesaplanıyor ve metabolizmana bağlı birazda hareketli mi bir insanmısın yoksa normal veya yavaşmısın herşey sana bağlı bir şey bazı arkadaşlar kilo almak istiyorlar karbon ağırlıklı besleniyorlar bazıları kilo vermek istiyor düzenli bir yemek diyeti yapıyorlar

0|0
    0|0
    • kilo vermek istiyorsan sana çok basit bir şey önerebilirim ip atlama saçma gibi geliyor dimi ama baya kalori yakıyorsun :) hangi bölgeni düzeltmeye çalısıyorsan ona göre hareketleri düzenli bir şekilde yapman lazım

• Yanlış! Günlük alman kaloriyi alıp, günlük yaktığın kaloriden fazlasını yakmalısın! Doğru ve sağlıklı olanı budur ama uygulamasında çok sıkıntı yaşayan bir milletiz... Tavsiyem fiziksel aktivitelerini biraz daha artırman yönünde olacak...

1|0
    0|0
  • bide herkesin günde hiçbişi ypmaksızın yaktıgı kalori miktarıda farklı.yani gidip ölçtür onu,onun altında bir kalori miktarını al besinlerlre..veya tam o kdr alıp antreman yap..mesela ben ölçtürmüştüm, normal ortalama ebatlardaki bir erkekde 2000 kaloriymiş günlük, ben 1200 yakıomuşum..onu bilerek ona göre ye kilo vermek istiosan..yada jkardio antremanları yap tabi gene diyet dahilinde..

0|0
    0|0
  • eğer sadece kilo kaybetmek istiyosan hertülü

eğer sadece yağ kaybetmek istiyosan yani sağlığın senin için önemliyse gerçek bir kaynaktan düzgün birşeyler oku şehir kütüpanelerinde güzel kitaplar bulabilirsin. osman pamukoğlunun kitaplarıda iyidir. diyet kitabı falan alma sağlık kitabı al veya bir uzamana git iyisimi

0|0
    0|0
  • günlük aldıgın fazla yak bunu fıtnessla saglarsın ımkanın yoksa yuruyus ya da kosu en etkili yöntem sporsuz diyet tavsiye etmem yavas kilo verirsin en güzel sporla bunu harman verimli sonuc elde edersin

0|0
    0|0
  • 1200 al saglıklı al günde 24 saat tv izlemek ile 80 kalori yakıyo saatte 80*24=1920 Kalori YakıyosuN En Dandik zaten Saglıgından Olursun Mazallah Bol Su içççç Yeşil Çay iç Asiti Kess Ben 106 Kiloydumm 76 Şimdi :))

0|0
    0|0
  • spor yapmalısın. normal düzgün beslenerek spor yap.

0|0
    0|0
  • Hayallerimin peşinde koşmaktan 10.000 kalori kaybetmişim...

0|0
    0|0
  • bol bol spor yapın bence

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• 1-Abur cuburu bırak bunlar yerine meyve sebze ye kuru yemiş ye

2-30 dk falan yürü hergün

3-Az gıda tüketmek için kasma günde 1000-1300 kalori tüketebilirsin mesela

4-Akşam 7-8'den sonra ağır yiyecekler tüketme

5-Sabah kahvaltını daima sıkı yap (yemek öğünlerin sabit olsun her gün yaklaşık aynı saatte gıda tüket)

6-Her gün mekik çekme olsun bişeyler yap kendi çapında

7-Az gıda tüketiyim kilo almıyım düşüncesi çok tehlikeli bağırsakların temizlenmesi için gıda tüketmen gerekir eğer az gıda alırsan bağırsaklarında hastalıklar oluşabilir, Metabolizman yavaşlar az yersin vücudun az kalori yakar, görüntün bozulur ten rengin solar falan :D

8-Her gün her gıdadan kendine yetecek kadar tüket (abur cubur yasak yalnız)

9- Bol bol su iç zaten su içmek her şeye faydalı

0|1
    0|0

0|0
    0|0
  • 1700 kalorilik diyetle, yazın sıkı bir spor programıyla 14 kilo verdiğimi biliyorum. velhasıl yemekten çok kısmaya gerek yok, diyetisyen kontrolü şart.

0|0
    0|0
  • düşük kalori alırsan daha çok acıkırsın ve vücudunu açlık moduna sokarsın. bu da aldığın her gıdanın sende yağ olarak depolanmasına yol açar. en az 1000 kalori almalısın zaten ihtiyacımız olan 1500 civarı günde 500 kaloriden haftada 1 kilo kesin verirsin bunun dışında koşu spor vs. de yap 2 - 2.5 kilo kesin gider.

1|0
    0|0
  • olman gereken kiloya gelene kadar olabildiğince az kalorili sağlıklı şeyler yemelisin zaten yağı atıosun vücuttan.meyve sebze spor

0|0
    0|0
  • sen delirdin mi 400 500 ne demek çok sağlıksız. günde 1.5-2 saat sporla birlikte sağlıklı beslen karnın tok olsun zayıflarsın. hemde kalıcı olarak

0|0
    0|0
  • kilono göre bu kaloriler kilon kaç?

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • -500 kcal yeterli.

0|0
    0|0

0|0
    0|0

0|0
    0|0
    • neden yanlış?
      ben aksini yaptım pişmanım alabildiğin en az kaloriyi alırsan vücut bir sre sonra alıyor mesela 600 kaloridir genelde bu en düşük seviye fakat sen 600 kalori beslenirsen bir süre sonra normal dzeye çıkacaksın elde değil sonuçta hayat boyu kimse 600 kalori beslenemez bir süre sonra 1200e çıksan (ki günlük kişiye göre genelde 1200-2400 arası değişir en düşükten yani 1200 den alıyorum bir de dikkat!) ektre 600 kalori demek (yaklaşık 8000 kalori = 1 kilodur) yani bu demek oluyor ki 13 günde 1 kilo alırsınız anca bir 5 kilo aldıktan sonra o vücut alışır 1200 kaloriye.

bizzat denedim ki konuşuyorum

• buna aslında yaşına göre cevap vermem lazım ama şu kadarı değişmez bilgi: 400-500 kalori alırsan hızlı, alman gereken miktara yakın alırsan yavaş kilo verirsin. 400-500 le verirsen sonradan bir süre dikkat etmen gerekir bir de hızlı geri alma diye

0|0
    0|0
Yükleniyor...