Protein tozu sipariş ettim, protein tozu zararlı mı?

arkadaşlar 1 aydır fitness yapıyorum ama kasta istiyorum az çok spordan sonra 1 ölçek içsem zararı olurmu karatay kötülemiş şimdi kararsızım?

0|0
4|21

En İyi Erkek Görüşü

• Günde 3 kg et yiyemezsin dimi? tabiki yiyemezsin ama kendini daha çok geliştirmek için daha çok protein alman lazım ee ozaman ne lazım protein tozu alıyorsun daha çok protein sağlıyor vucuduna kaslarını daha çok geliştirmene yardım ediyor bu ama bizim türk zihniyeti evde oturarak kas yapmak için protein tozu içenmi dersin zayıflıycam diye sabah akşam spor salonuna gidiyor adam protein tozu kullanıyor protein tozu yine can aldı he ya protein tozu adam öldürüyor küçük çocuklara tecavüz büyüklerede çembe takıp kafalarını eziyor =D mantıklı düşün yani zararı yok

0|0
    0|1
    • 1ay

peki yawru ya haklısın adam hödk yani 60 yasında 13 yasındaki kıza yuh ya insaf yeminle bide cnl arttırıcı cıkmıs üstünde ya söylesi bana denk gelmez cakıyla onla bunla gezern kısım gtünden ayırırım valla okadar tamam kullanıcam ozaman

• 1ay

@kafeinsiz 130 kiloydum anandır manda kimseyi yargılama kilosuyla seninde basına gelebilir gelmiş burda hoca sanma kendini okadar z ararlı s eyler var insanlara dahada zarar veren şeyler ayy gel de hissderik gülüm

• 1ay

@MERALFİT dostum çoğu insan sevgilisinden ayrılır sigara içer alkol alır bileklerini keser sen zayıflamayı seçmişsin 130 dan 80 kg inmişsin sana tavsiyem 65-70 kg civarına düşene kadar L - Carnitine kullan kilo vermeni hızlandırır bu arada da kasların iyi ce oluşur sonra o kasları beslemek ve daha çok geliştirmek için protein tozu kullanabilirsin =D hocan lada konuş baklava çıkar yağ oranını düşür koollarını kalınlaştır bacaklarını iyice sıkılaştır

Erkekler Ne Diyor 20

• protein tozları besin desteği olarak geçer.. yani nedemektir bu.. biz ağırlık çalışarak kaslarımızda mıkro yırtklar yanı yıkım meydana getırırz bunların onarılması ıcınde proteıne yanı aminoasitlere ihtiyacımız vardır.. bilimsel olarak ağırlık sporcusunun gunluk alması gereken proteın mıktarı 1,8-2grm arasıdır.. prof sporcularda bu oran 3ekadar çıkabilir.. şimdi biz diyelim ki sabah yumurtalarımızı yedık öğlen akşam tavuk yedik kırmızı et tukettık ama yınede protein mıktarımı karşılıyamadım işte ozaman devreye proteın tozları girer.. yanı proteın tozu sihirli birsey degıldır kas yapmaz anladınmı? antrenmandan hemen önce içmek kaslara en hızlı proteını gondermek amaclıdır.. öncelikle temel beslenmene odaklanmalsıın sadece hayvansal proteın olarak yumurta balık kırmızı et tavuk etı ve hındı etı olacak bunun yanında kompleks karbonhıdrat ve saglıklı omega yaglarından almalısın öğünlerin bu şekılde olmalı... ayrıca proteın tozlarının hıcbır zararı yoktur yalnız dedıgım gıbı kullanım amacını aşmamalısın bilinçli kullanmalısın... Canan karatay ve onun gibi diğer doktor ve proflar bu işin içinde olmadıklarından herseye zararlı diyorlar hatta ve hatta ağırlık kaldırmanın bile zararlı oldugunu savunurlar ki yurt dışındaki doktorlar aksini savunurlar herzaman.. bizim doktorlarımız spor olarak git yüz derler ya da yuruyus yap derler bukadar.. aşmamız gereken çok şey var aslında.. hala insanlar proteın tozlarının zararlı ve hatta kalbi durdurdugunu bobreklerı bozdugunu soyluyorlar ki bu tip insanlar proteın tozları ile steroidleri karışıtırıyorlar bu nedenle o insanlara ben sadece gülüp geçiyorum ve cahillikleriyle onları başbaşa bıkarıyorum.

0|0
    0|1
    • 1ay

sağol bebeğim aynen ya kadın sunu yapamaz erkekmisin sen aanan seyıyım afedrsin de niye yapamaıyım 2 saat spor yapıyorum calısıyorum vs yurt dısındaki kızlar nasıl burdakı kezbanlar nasıl ülkece cahiliz haklısın

• 1ay

ağırlık kaldırmak herkesin yapması gereken bir spordur kaçadefa söyluyorum kadın erkek faerketmıyor hareketler teknıkler hersey aynı.. kızlar ağırlık kaldırmaktan çekiniyorlar korkuyorlar sebebi ise kaslanırım ben buyuk kollar bacaklar istemıyorum diyor.. yahu güldürmeyin insanı podyumda gordugunuz bayan sporcuların hepsi ilaçlı anabolizan steroidliler.. sen yılalrınıda versen öyle olman imkansız çunku testasteron farkı var dıyorum.. evet kesinlikle yurtdışına baktıgımızda insanlar bilinçli genci yaşlısı kadını erkeği fitness yapıyor

• Neden ona para verdin saçmalama günde 2 yumurta bir avuç çerez bile yetiyor protein ihtiyacını tamamlamaya.

0|0
    0|0
    • 1ay

ya verdim artık ya içiçem napim okadarda kötü d eğil normaldede ton balığımı vs yiyorum onuda içicem sporda yapıyorum fitness

• 1ay

Kimyasal takviye böyle vücutlar için kullanılır genelde diğer şekilde orta halli kası doğal olarak yaparsın zaten neyse geçici olarak kullanabilirsin ama iyi araştır bazı markalar faydadan çok zararlı.

• 1ay

en iyisi zaten

• Protein tozu hızlı kana karıştığı için kaslar bunları sünger gibi çeker sonrada taş gibi hissederdin ama bir müddet sonra vücuttan atılır b. k gibi hissedersin

0|0
    0|0
  • Protein tozu kullancağına beslenmeni sağlam yapsan toza falan gerek kalmaz ve doğal kasların ortaya çıkar yalan mı? Protein tozunu kullanıp sporu bırakırsan vücutta sarkmalara neden olur. Uzmanlar bişeyleri biliyor ki konuşuyor

0|0
    0|0
    • 1ay

ya öylede oda gerekli

• 1ay

düzelttim ya s ağolasın.)

• 1ay

Peki üçgen vücut görüşürüz 😁

• Canan Karatay tum fitness cıların dusmanı 😀protein tozu hakkında güvenilir marka kullan günlük Bı olcak senin icin ideal gerı kalanını yemeklerden takviye edersin bu arada ne kadar kas yapabilirsiniz bilemiyorum ☺️

0|0
    0|0
  • Olmaz fazlası böbreklerde yük yapar

0|0
    0|0
  • hiç gerek yok yemene içmene dikkat et yeter

0|0
    0|0
  • Fıstık gibi kızsın spora ne gerek var 😀

0|0
    0|0
    • 1ay

80 kiloyum ve 130 d an inmiştim oyuzden etim sıkı ama prof olmak istiyorum sıkı ve az kaslı vicut

• 1ay

O zaman sağlıklı sporlar diyim 😀

• Marketlerde protein barlar var 7-8 liraya onlardanda al

0|0
    0|0
  • Bilende bilmeyen de konuşmuş. Türkiyede pahalı ama kas oranını arttırmak için şart. Kaslanmak için kilo başına 2 gr protein almalisin.
    Sen kadinsin kilo başına 1 gr alsan, günlük en az 50 gr protein i dışarıdan alman çok zor.

0|0
    0|0
  • Zararı yok.

0|0
    0|0
  • hiç bir zararı olmaz...

0|0
    0|1
    • 1ay

ama fazla kullanma yeter antreman öncesi ve sonrası kullanablrsn zaten kullanması nasıl anlatyo üstünde

• 1ay

iyi sana güveniyorumm

• 1ay

zaten burdaki denilenlere göre kullanma protein tozunu gittiğin salondaki hocaya sor o yönlendrsn seni.. her protein tozu farklı kullanlr boyutuna göre başlangıç aşamalarına göre..

• değil doğru kullan sadece

0|0
    0|0
    • 1ay

yok ya iyidir

• 1ay

Bende onu söyledim zaten iyidir protein günlük karşılayamadığın et tavuk v. b şeylerin eksikliğini verir bende 2 senedir kullandığım bir şey taş gibiysem sana hiçbir şey olmaz :D

• 1ay

tamam canım

• Ne kadar aldın kaça aldın

0|0
    0|0
  • hiç bir şey olmaz korkma

0|0
    0|0
  • Karataya kalsak ahırda yaşamamız lazım :D

0|0
    0|1
  • Zararlı, doğal protein al.