Önü açık meslekler nelerdir?

merhabalar.

üniversiteye hazırlanıyorum ve kafam cok karısık bı konuda goruslerınız ve fıkırlerınızı almak ıstıyorum.

etrafımda su meslek ıyı su meslek kotu gibi yorum yapan cok ınsan var. açıkcası pek bı bılgım yok bu meslekler hakkında. sizin bildiğiniz iyi meslekler önü açık meslekler nelerdir. yardımcı olursanız cok sevınırım.

simdıden tesekkurler

Güncellemeler:
işine gelmeyince laf yemek istemeyince böyle engellersin işte :D

mimarmışmııışşş :D

0|0
5|12

En İyi Erkek Görüşü

• çok güzel bir soru gerçekten .

tecrübelerden yararlanmak fikir almak hayatını yönlendirmeni kolaylaştıracak .

tabiki okuduğun okul bölüm çok önemli ama bir taraftan senin girgin yapın ve kabiliyetin önünü açacaktır.

sana önereceğim bölümler.

Dış ticaret

lojistik

Uluslararası ilişkiler

İnsan kaynakları.

diyebilirim büyük firmalarda gelecek için.

1|1
    0|0
    • bu bölümlerle uğraşan bir tanıdığınız falann var mı?

yada sizin bu bölümler hakkında bir bilginiz?

• engin bilgileriniz için tesekkur ederım :)

• Dış ticaret

lojistik

İnsan kaynakları.

- bunları bir arada bulabileceğin tek meslek endüstri mühendisliğidir

Erkekler Ne Diyor 11

• Kaptan olacam dedim. O sırada herkes kaptan olamıyordu. Yeni bir yasa çıkmıştı. Alaylı kaptanların önü tıkandı. Artık kaptan olacaksan okullu olacaktın.

Piyasada arz talep süper dengedeydi. Boşta kaptan yoktu, her şirketin de kaptanı vardı. Üçe beşe çalışılıyordu.

Önü açık bir meslekti çünkü aldığın para, ucuz piyasa, çeşitli sektörlerde iş bulma imkanı derkeeeennn...

Okulu bitirmeme bir yıl kalmıştı. Güverte stajerleri alacağı bir sertifika ile gemide Telsiz zabiti olabiliyordu. Yani stajerken bile zabit olabiliyordu gemide. Ben mezun oldum. Gemide telsiz zabiti bulundurmak hala şartlardan birisiydi fakat iki kaptan telsiz sertifikası alırsa bulundurmasına gerek yoktu ve yasayla bunu değiştirip her kaptanın bu sertifikayı alması istendi. Telsiz zabitliği kalktı. Tamam dedim stajer olarak yapıp bitireyim. Fakat bu sefer de şöyle bir şey oldu. Ben okurken 9 olan bölüm sayısı bir anda 22'ye yükseldi. Yani bildiğin memlekette işletme mezunu kadar kaptan var. Güzel olan maaşlar yatmaz oldu, bu durumu fırsat bilen armatörler paraları ödemez oldu. Ne de olsa el mahkum gideceğimiz yer tek bir yer. Fiyatlar düştü... Ha bu arada yabancı denizcilerin Türk gemilerinde çalışmasına izin verildi. Donanma emeklilerine kaptan sertifikası verildi. Bunlar da etkili oldu tabi.

Anlayacağın önü açık meslek diye bir şey yok. Üniversiteyi bitiriyorsun daha sonra diplomayı eline alıyorsun ve ata binip ya nasip diyorsun.

1|0
    0|0
    • üşenmeyip böyle açıkladığın için çok teşekkür ederim

• İçimde yaradır o yüzden üşenmem. Saatlerce yazarım. Derdim anlat anlat bitmez. Denize sevdalıyım ama o işi yaparsam geleceğim bitecek.

• neden bitecek peki istiyosan yap gitsin

• Mekatronik Mühendisliği, Hukuk Fakültesi, Makine Mühendisliği

Bir yazıda okumuştum önü açık meslekler grubunda yer alıyordu daha başka bir sürü vardı ama aklıma gelmedi.

1|1
    0|1
    • bn mekatrnk okuyorm 4. yılım yarım kilo taşak istiyo be hacı öyle kızlık bir mevzu değil :):):)

• İçinde olan sensin, bölümü ciddiye alsan nerelere gitceğin hakkında fikrin vardır herhalde? :)

• kızlar için doktor-eczacı-öğretmen-hemşire :P

0|0
    1|1
  • harita ve inşaat mühendisliği..kentsel dönüşüm var

0|1
    1|1
  • fahişelik, dünyanın en eski mesleği sonuçta.

0|0
    1|0
  • Sen ne olmak istiosun onu soyle

0|0
    1|1
  • Geç mimarlığı falan biz mimar oldukta noldu 5 para etmez. Radyoterapi tavsiye ediyorum ben)

0|0
    0|0
  • İç mimarlik diyim de kendi okuduğum bölümü öveyim

0|0
    3|1
    • kaçıncı sınıf okuyosun

• okuyan birisin ortamın ıcınde olan bırısın yardım ıstedık. burda adam akıllı cevaplar verıp mıllete yon gostermen lazım. hee yok ben yon falan gosteremem dıyosan akıl verır gıbıde konusmıcaksın. gotun kalkmıs senın arkadas. yasımın kaç olması ya da sordugum hıc bı soru senı ılgılendırmez. sımdı ıkıle.

• Senin de g.tun kalkmış dikkat et ben indirmeyim ağzını bozdurma uza şimdi

• moda oku ;) paraya para demezsin

0|0
    0|0
  • kesinlikle computer enginnering de sakin ola sayısal seçme. herşey para değil.

0|0
    0|0
  • bu ara iş güvenliği çok açık var.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Sağlıkla ilgili bölümlerin önü açık.

2|0
    0|0
  • sana göre olan meslekler kızlara göre yani ; sağlık yönetimi, gıda mühendisliği, çevre mühendisliği

2 yıllık ; iş sağlığı ve güvenliği, radyoloji .

radyoloji mezunuyum saplık yönetimi okuyorum sorabilirsin bunlar hakkında :)

1|0
    0|1
    • saplık yönetimi :D :D sağlık olacak.

• radyolojiden lise mezunuyum. şu anda okuyorum ama fakülteye seneye geçicem İngilizce okuyorum bu sene :)

• anladım cok tesekkur ederım verdıgın bılgıler ııcın umarım yolun acık olur :)

• Anestezi,radyoloji ve grafikerlikte muhakkak iş imkanı var derler hep etrafımda da hiç işsiz anestezi uzman yok :)

1|0
    0|1
  • PDR .. Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik.

1|0
    0|0
  • onu bunu bilmem arkedeş... bende hazırlanıyorum sınava. çomü rehberlik okuyacağım başka da yok

0|0
    1|1
Yükleniyor...