En yakın arkadaşınızın sabıkalı olduğunu öğrendiğinizde ne yaparsınız?

Hal ve hareketlerine tipine baktığınız zaman oldukça kibar ve efendi birisi, olaylara karışmak istemeyen hep uzak durmaya çalışan bir kişi...

Bir gün bir polis kontrolü sonucu yapılan gbt taramasında dört ayrı suçtan sabıkası olduğunu öğrendiniz. Bunlar adam yaralama, tehdit, gasp ve haneye tecavüz...

İlk başta ne düşünürsünüz ilk günkü arkadaşlığınıza devam eder misiniz?

0|0
22|18

En İyi Kız Görüşü

• Zor bir soru.Bu benim başıma veya ailemizin başına geldi.Bizim ailemizin çoğu polis olduğu için bir insanı tanımadan önce sabıkasına bakıyorlar şakası yapacaktım ama yapmadım :).Yakın ailemizden ve benim çocukluk arkadaşım olan bir erkek senin saydığın tüm özellikleri taşıyan efendi görünümlü adam 3 kere banka soymak adına hapise bir çok kere girdi çıktı.20 yasından bu yana hapise giriyor ve çıkıyor.Gazetelere ilanı bile oldu çünki bir ara arandı.Ailece bir çok kişi onlarla görüşmeyi kesti.Sonuçta oğulları ve oğlu bir hırsız.Ben ailesiyle diplomatik bir şekilde görüşüyorum.Adamlada/ arkadaşımlada arada bir görüşüyorum.Korkuyorumuyum ondan? Hayatını son zamanlarda çok değiştirdi, kendini eğitti.Şu an iyi bir işi var.Bir insanı geçmişi için yargılamak da zor olsa bile aramıza mesafe koydum.Malesef koydum.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 21

• Yaralama, tehdit, haneye tecavüz hali hazırda her insan yapabilir.

Ama gasp etmeseymiş iyiymiş =/

Kişi hakkında yargımı değiştirmem muhtemelen.

0|2
    0|0
  • Bu kadar şeyi nasıl başardığını sorarım? Dinler, ona göre karar veririm.

0|1
    0|0
  • Durumu öğrenirim ve ona göre davranırım.

0|1
    0|0
  • boyle birsey olamaz, benim en yakin arkadasim hersyini benle paylasmis olmalidir. Eger paylasmamissa demekki o en yakin arkadas olamamistir...

0|2
    0|0
  • Yakın arkadaşlarımdan biri şizofren. Şehir dışında, ablamın doktorluk yaptığı hastanede tedavi görüyor. Bi gün ablamla beraber arkadaşımın doktoruyla konuştuk ve öğrendik. Tecavüz ettiği iki kız ve bıçakla yaraladığı birkaç kişi olduğunu söyledi doktor. Ardık bunu bilyorum. Ama duygularımda değişen bir şey yok. Çünkü o benim en yakın arkadaşlarımdan biri ve bu elinde olan bir durumun sonucu değil.

1|1
    0|1
  • Valla benim çok yakınımda birisi var bu durumda olan ama haneye tecavüz yok ve birbirimizi sevmekteyiz :D Sorun yok :) Çok var benim çevremde nolacakki saçını yana tarayıp sigortalı iş arayan eziklerden değiller en azından :D

0|1
    0|0
    • Aslında bu arkadaş tip olarak hiç onlara benzemiyor oldukça zıt. Kumaş pantolon ve gömlek tarzı takılanlara da kıl olur :)

• e olsun nolcakki böyle adamlardan korkulmaz mert olur

• Öyle arkadaşmı olur be! Sinsiymiş hiç belli de etemiş zaten.. Tamamen biitirmesemde arkadaşlığımı baya bir mesafe koyardım.

0|1
    0|0
  • nasıl en yakın arkadaşmış bugüne kadar ne halt yediğini bilmiyorum.. resmen ayakta uyutulmuşum diye düşünürüm :/

0|2
    0|0
  • uzun zamandır tanıdığın birisi ve sana karşı bir yanlışı olmamışsa ilişkiyi kesecek boyuta gelmeye lüzum yok

0|1
    0|0
  • yaralama niçin yaptı derim,sorgularım ama diğerleri sorun olduğunu gösterir..bana yapmayacağını bilemem..bir gün ben olabilirim veya başkaları...

0|1
    0|0
    • Ama uzun zamandır seninle birlikte kötü bir şeyini görmedin.

• silip atmam ama,mesafe koymak gerekir... :)

• Mesajı aldım :)

• maalesef korkarım buyuk ıhtımal ılıskmı keserm:(

0|1
    0|0
  • ben devam etmezdim. her ne kadar dürüst biri gibi görünse de ne malum iki yüzlü olmadığı ve ilerde size de zara vermeyeceği. bence uzak dur en azından eski samimiyeti gösterme

0|1
    0|0
  • oww tecavüz bide at gibi kaçarım..arkadaştan gelir ne gelirse..

0|1
    0|0
  • Gerçek arkadaş onu yarı yolda bırakan değilde onunla doğruyu yaşayandır. Ona artık daha ağır başlı sakin ve dürüst olması gerektiğini söyler onu korumaya çalışırım uyarırım sevgimi göstererek

0|1
    0|0
  • Hic bisey yapmaDim

0|1
    0|0
  • İlk gunku gibi olmasada arkadaslığımı bozmam.

0|1
    0|0
  • bişey yapmam günlük rutin düzenime devam ederim..

0|1
    0|0
  • bişey olmaz

0|1
    0|1
  • topuklarımı totoma vura vura kaçardım

0|1
    0|0
  • hata insanlara mahsus.

0|1
    0|0
  • Arkadaşlığımı ışık hızıyla keserim.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• En yakın dostumun sabıkası olduğunu "bilirim", sonradan "öğrenmem"

;)

1|1
    0|0
    • Senin kadar şanslı değilim. Aslında ne demek istediğini çok iyi anladım. Ön yargı pek iyi bir şey değildir ;)

• Ön yargıyla ilgisi yok, eğer gerçekten en yakın dostunsa bunu zaten bilirsin, sonradan öğrenmişsen en yakın dostun değildir gibi bir düz mantık yürütebilirsin. En yakın dostum dediğim adamlardan bazılarını 30 seneden fazla bir zamandır tanırım. Düşün artık :)

• sabıkası olmayanlar sıçtı ağzımıza. biraz da sabıkalılar sıçsın ne diyelim :)

bu tarz değil de, arkadaşımın trilyoner olduğunu öğrendim ben. haliyle yeni yeni tanışıyorduk, boş da geziyordu, parası yoktur diye düşünür kasaya önce ben giderdim ama adam beni 500 kere satın alırmış halbüsü :D

0|1
    0|0
  • Kan kardeşimin ( Aslında çok tehlikeli kan gurubu açısından fakat bileğimizi kesip kanları birleştirdik ) çok sayıda sabıkası var ve asla onunla bağlarımı kopartmıyorum. Adıda kadir. O Sivaslı ben karslı.

0|1
    0|0
  • Sabıkalı çok arkadaşım var.

0|1
    0|0
  • Daha temkınlı olurum araya sevıye koyabılırım bana karişı bır yalnısı yoksa arkadaşlıgım bellı sevıyede devam eder

0|1
    0|0
  • ilk başta naptın lan sen derim .sonra eskisi gibi arkadaşlığıma devam ederim bana karşı bir hatası olmadığı sürece

0|2
    0|0
  • sorgularım dostum. Niye yapmış ne olmuş diye... listedeki en kötü şey gasp bu yüzden temkinli olman gerek derinlere kadar in.Her insan zorda kaldığında ya da çıldırdığında birilerini yaralayabilir bence bu büyük bir ihtimal...

0|1
    0|0
  • bu zamana kadar bir sorun çıkarmadıysa kendini düzeltmiş demektir...insanlar hata yaparlar ancak bunu düzeltip tekrarlamadıkları sürece affedilebilirler bir tek suç affedilemez o da insana yönelik Taciz ve Tecavüz suçları...

0|1
    0|0
  • geçmişte olan geçmişte kalmıştır adam düzelmişse yapacak bişey yok birde geçmişte kötü arkadaşlıklar edinmiş ve onlara uymuşta olabilir

0|1
    0|0
  • Büyük ihtimalle sorun etmezdim.

0|1
    0|0
  • Yargısız infaz yapmam.

0|1
    0|0
  • En yakın arkadaşım olması için uzun bir süre geçmesi lazım o sürede bana bir zararı yokki yakın arkadaşım devam ederim beni geçmişi ilgilendirmiyor

0|1
    0|0
  • dikkatli olman gerek sadece onu evine sokarken ve de onlara giderken felan hareketlerini süzmen gerek onun harici pek sorun olcağını zannetmıyorum

0|1
    0|0
  • Ne işim olur oyle adamla. Saman altinda su yureten cakal diye dusunurum

0|1
    0|0
  • araya mesafe koymaya çalışırım

0|1
    0|0
  • sabıka kaydı istemek lazım arkadaş edineceğimiz kişiden . birde imza sirküsü şart dikkatli olmalıyız

0|1
    0|0
  • Ben devam ederdim. Dostum o benim tekrar aynı hataları yapmasını önlerdim belki de.

0|1
    0|0
  • sallamam bidaha yaparsada ciddiye almam

0|1
    0|0
Yükleniyor...