Sizce güçsüzmüyüm?

10 ay önce spora başlattığım arkadaşım ben daha kaslı olmama rağmen benden daha fazla agırlıkla calısıyo sizce neden boyle. spora yeni başlyan biri nasıl olduda benden daha güçlü oldu yaa :( ?

0|2
1|12

En İyi Erkek Görüşü

• bu durum çok normal şaşırılacak bir durum yok çünkü kas kütlesi ile kuvvet eşderger bir orantı degıldır bırbırınden farklıdır.. bunun sebebı şudur.. kuuvet ve gucu kontrol eden birim insandakı sinir sistemıdır.. kaslara kaslmayı emreden sınır sıstemıdır.. sinir sistemın nekadr guclu ıse kasların okadar kasılır.. kaslarda nekadar kasılırsa kuvvet ve guc okadar artar anladınmı?

2|0
    0|0
    • 1ay

cok acıklayıcı oldu tesekkur ederım sinir sistemini nasıl guclendiricem peki

• 1ay

tamam çok teşekkür ederim aydınlandım resmen :)

• 1ay

rica ederim herzaman)

Erkekler Ne Diyor 11

• o dediğiniz kişi bunu bilinçsizce kaldırıyor bu da kaslarının yırtılmasına sebep olabilir siz kaslarınızı alıştırarak kaldırdığınız için yavaş yavaş gidiyorsunuz devam edin güçsüz değilsiniz

0|0
    0|0
  • fiziksel gücü genetik olanlar olabilir. mesela dün spor salonunda bir çocuk vardı, bayadır çalışıyor belli. yeni başlayan bir adam vardı ondan yapılıydı

0|0
    0|0
  • kişiden kişiye değişir güç ayrıdır kas güç değildir 182.5 kg bench bastım mesela ama kolu benden büyük olanlar basamıyor güç ayrı bir olay tamamen kasla tam olarak doğru orantılı değil birçok etken var en önemlisi tendonlar

0|0
    0|0
    • 1ay

güçlü olmak istiyorsan powerlifting tarzı çalış

• 1ay

tamam cok tesekkür ederim :)

• 1ay

gürhan gürler ve osman bora kadem onlarla bağlantıya geçebilirsin ileride yarışmalara girersin belki amaa çok emek ister bu iş

• Güç erkeğe yakışır, kadına zarafet yakışır. Çok takılma

0|0
    0|0
  • O canım iyi bir şey yapıyorum sanıyor ama bir işe yaramaz spor da ağırlık yavaş yavaş artılır

0|0
    0|0
    • 1ay

iyide onnu calıstıgı agırlıklarla ben calıstıgımda zorlanıyorum

• 1ay

@assanskrst biliyorum da kimse presste lönk diye 30 kg ya da 50 kg basamaz

• 1ay

uzatmayalım bence tadımız kaccak iyi geceler

• Beslenmende sorun olabilir. Cok yemek yeyip yememenden bahsetmiyorum dogru yicekler yemen önemli enerjin düşük belli ki

0|0
    0|0
  • şaşkın seni 😂

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • vücut yapısı güçlü demekki sureklilikle alakalı bişy dgil

0|0
    0|0
  • Yani biri senden fazlamkaldırıyo diye güçsüz olmazsın ki bence

0|0
    0|0
  • Hahaha vitaminsizzz.

0|0
    0|0
    • 1ay

zayıf degılım kaslıyım ama gucsuzum

• 1ay

mesela herkezin sasırıcagı kadar kol kaslarım var ama o benden daha agır calısabiliyo

• 1ay

Demekki saglam calismiyosun hep ayni agirlikta calismiycaksin bir ornek veriyim bugun 10 sinav cektin yarin 13 tane cek hergun ustune biraz daha koy biraz daha zorla kendini o zaman kuvvetlenirsin.

Kızlar Ne Diyor 1

• Güçlü olup napcan

0|0
    0|0
Yükleniyor...