Bir erkek neden türbanlı bir bayanla evlenmek ister?

bi erkek neden türbanlı bir bayanla evlenmek ister beni tanımayan yüzümü görmeden benimle evlenmek istiyor sebep de türbanlı bir bayanla evlenmek istiyor sizce bu adamla evlenmem çok mu kötü olur beni ezer mi kadrolu çalışıyor ögretmen bir sürü arkadaşları var kendi gibi çalışan biri varken beni istiyor daha beni görmemiş bile korkuyorum onla evlenmeye çalışan bir bayanla evlenmek istemiyormuş bende üni okudum ama atanamadım çalışmamam onların işine geliyor ben istiyorum bir işim olmasını ama yok mecburen onla evlenmek zorundaymışım gibi oluyor karşıma hep bu zihniyette insanlar çıkıyor bu ssefer sanki çıkmazdaymışım mecburmuşum gibi oldu ailem evlen diye tutturduben bir işim olsun istiyorum evlenecegim adamın yanında ezilmek istemiyorum işim olduktan sonra evlenmek istiyorum ailem diyor ya kazanamazsan böylemi hep kalıcan diyorbende korkuyorum öyle çalışmamı istemeyen dar zihniyetli bir adamla evlenmek istemiyorum ama çevrem yok görücü usulu oluyor işte aile baskısı yüzünden başımı örtüyorum isteyerekde örtmüyorum namazımı kıllıyorum kuran okuyorum inançlıyım ama böyle dar zihniyet bu zamanda hala var ögretmen ama kızların çalışmasına kendini geliştirmesine karşılar çok korkuyorum benim bu halim ne olucak atanamıyorum kaderime razı mı olim o adamı istemiyorum ama mecburum sanki yaş 28 oldu evde kaldın nerdeyse diyorlar sizce ne yapabilirim bu durumm karşısında

0|1
6|5

En İyi Kız Görüşü

• yaş 28 olmuş evdesin zor ama sırf bu yüzden evlen denilmez ki ablacım. seni tanımadan sırf kapalısın diye evlenmek isteyen bir adam var karşında. yani şekilci bir adam bu. öngörülü biri. belki sen kötü birisin bunu düşünmüyor mu hiç. Anlamsız geldi sırf bu yüzden evlenmek istemesi hoş gelmedi. ayrıca öğretmen çevresi geniş diyorsun sende isteyerek kapanmmışsın onn çevresi açıksa eğer kendinde buruklukta hissedeceksin bu da sorun olacak çok iyi düşün bir tanış o da seni tanısın hemen karar vermeyin sonra daha kötü olabiliyor. umarım iyi olur

1|0
    0|0
    • ben anlayamıyorum iyimi kötü miü bir evlilik için demiyorum karşıma çıkan herkes için çok iyi dediğim arkamdan neler yaptıgını ögreniyorum yani biraz safım iyi niyetimi kullanan çok oluyor gerçek yüzünü göremiyorumbide ailem kötü birid e olsa evlenmemi istiyorum yeter daha ne kadar bekar kalıcan diyor annemde bbabamda valla çok üzülüyorum stresten uyku uyuyamıyorum

• onlar senin mürüvvetini görme telaşına kapılmış ve olayın diğer boyutlarını biraz arka plana bırakmışlar sanrım. sen yinede iyi karar ver gözünü 4 aç

Erkekler Ne Diyor 5

• Çalışman iyi olur güven duyman açısından kendine.

0|0
    0|0
  • Siz benim mutsuz olmami istiyirsunuz diyerek ailenle konuş calismak isdediğini söyle

0|0
    0|0
  • 28 yaşındasın ve sağlıklı kararla alamıyorsun. Bence bunu bizimle değil, gidip onunla konuşman ve çevresini sorgulaman gerekiyor.

Ne yapar, ne içer, ne eder, nerede gezer. Geleceği konuş, durumunu anlat.

Adamın tercihi güzel, bir çok bayan çalışmak istemiyor Sende herşeyi hal ettin. Çalışmaya kaldı iş, mecbur olmadıkça çalışma. Hem ona güven gelir ve sende rahat olursun..

Kocacım gün boyu çalışıyorum, yoruluyorum. Yemek dışarda yiyelim, yemek yapmadım. Şu veya bu diyeceksin. Sonra ?

0|0
    1|0
    • evet ben yoruluyorum evişinden temizlikten nefret ediyorum tabi yemegi dışarda yiyrelim derim çalışmasamda

ama çalışsam istiyorum ekonomik özgürlüğüm olsun bir erkege her konuda boyun egmek istemiyorum onun için çalışmak istiyorum

• Bana göre biraz yanlış bir yol izliyor gibisin. Adamı sor sorgula, ve konuşacaklarını konuş. Fikir edin çevrenden.

• konuşmak falan yok ki adamın teklifini kabul et gelsin seni istesinler diyor arada aracılar var ben onu görmedim o beni görmedi

• bu devirde türban = şekilcilik ... (din uygun gördü diye usulüne uygun takana zerre lafım yok)

0|0
    0|0
    • tamam din uygun gördü ama zamana ayak uydurmak lazım modaya uygun olmak lazım kalkıpda bir genç kız çuval giyemezki ben inançlı biriyim namazımı kılıyorum

bazen bu halimden dolayı bana af diyorlar birine iyilik göstermek bile saflık

• moda olunca böyle oluyor bu modayı çıkaran o kişinin giyimini de degiştiriyor oöyle olmazsak dalga geçiliyor giyinmesini bilmiyorsun falan olur arkandan gülüyorlar mecbur öyle oluyorsun

kırmızı pembe türban işte o rek moda yapışan pantolon moda kimse şALvarı moda yapmaz ki

ben etek giymeyi sevmiyorum mecbur pantolon

bunların hepsi moda eskiden kız pantolon giymezmiş kızların hepsi etek giyermiş kısa ya da uzun etek şimdi herkes pantolon giyiyor 60 yaşındaki kadın bile

• yaptıgım yorumu dikkatle okumanı tavsiye ediyorum ..ben etek pantolon ayrımı ya da başka bişeye değinmedim ..türban nedir dikkat çekmemektir .. pantolon giymeyinde demiyorum moda olabilir .. ama sadece kadınların g*tune yapışan pantolonlar ya da gösgüslerinin ucuna kadar belli eden giysiler mi moda.. gayet şık olan normal pantolonlarda var.. burda demeye çalıştıtım öyle kıcını başını gösteren tipler bir türban taktı diye açıkların namusuna dil uzatması bu zihniyetin engellenmesi ..

• Adam türbanla evleniyo türbanı ezer töbe töbe Belkide niyeti Allah rızası için evlenmek

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Canım istemiyorsan sonuna kadar karşı çıkk. İş işten geçtikten sonra çok pişman olursun. Yaşın isterse otuz olsun benim kuzenim 32 yaşında evlendi çok da mutlu iyiki şimdi evlendim diyor. Kimseyi takma bence hayat senin hayatın mutsuz olursan onlar mı verecek hesabını umurlarında bile olmayacaksın olsun devam et diyecekler. Bence kendi bildiğinden şaşma !

0|0
    0|0
  • istemiyorsan evlenme sırf başörtülüsün diye görmeden evlenmek isteyen erkekten ve ailesinden şüphe et.

0|0
    0|0
    • şüpheyi bırak korkuyorum çgezmeyi seven biriyim türbanlıyım ama pantolon giymeyi seviyorum giyinişimi degiştiremem o adamı beni degiştirmesinden korkuyorum bende üni okudum ama atanamıyorum

• onun uni okumuş olması ve atanması sana karşı kullanacağı bir üstünlük değil bence oturup bu tür konuları konuşmadan evlenme fakat görücü usulü nedir arkadaş ya .

• konuşma falan yok ben geldesem beni istemeye gelicekler arada aracı var

• Evlenmeeeeee. Atanmak için başka şehirleri yaz görücu usulünde kurtullll.

0|0
    0|0
  • evlenme seni tanımadan evlenmek isteyen biri evlenmek için evleniyor demektir seni sevdiğinden ya da beğendiginden degil. ondan hayır gelmez.önemli olan seni sen oldugun için seven birini bulman işte o zaman mutlu olursun

0|0
    0|0
    • yok işte hergün evdeyim çevremin buldugu kişi hep böyle kişi oluyorsosyal degilim çalışan biri olsam böyle olmazdı evdeyim diye anne babanın her istediğini yapıyorum bütün iş ben yapıyorum yaptıgım işi bile görmezden geliyorlar bir işim olsa güvencem olur

karşıma çıkan erkek ya imam ya da ögretmen bu hep öyle hepside türbanlı oldugum için beni istiyorlar islamda erkek hep ön plandadır kadın her istediğini yapar kul köle olur böyle olucak diye korkuyorum bide türban nerdeyse güzelliğimi örtüyor

• işletmebölümünü bitirdim zaten bu bölümü bitirdigime pişmanım bu bölümü okuyan çok var bide aof de aynı bölm var ben okula gittim aof dede bu bölüm var sanki boşuna okumuşuz gibi

meslegimde ilerleyemiyorum iş bulamıyorum iş başvurusunda bulunuyoruz her yer deneyimli birini arıyor bir başlasak deneyim olucak ama yok işte

bilgisayardan anlamayan adam bana diyor daha önce çalıştın mı

• yüksek lisansa başvurup başka şehre gitme imkanın varmı

• sakın evlenme o adamla

0|0
    0|0
Yükleniyor...