Aptal mıyız biz dedi. Trafik ışığı bekleyenler neden bekliyor?

akşam mesai sonrası eve dönüş yolunda her gün kullandığım yoldan gelip geçerken sıkça rastladığım bir durum.YAYALARIN KIRMIZI IŞIKTA GEÇMESİ hali.o kadar olağan ki..hiç bir denedim de yok üstelik Kozyatağı gibi bir merkezde!

Israrla kırmızı ışığın araçlar için yanmasını bekliyorum, sağımdan ,solumdan geçen yüzlerce insana inat.Sonra bir kadın kolumdan tuttu ve " biz aptal mıyız ." dedi." neden bekliyoruz ki? " evet bekleyenler neden bekliyor? geçenler neden geçiyor?

Sonra bu ülkede kaza çok oluyor.Olur tabi...Çok basit gibi duran ama apaçık bir gerçektir bu.YAYALAR TRAFİK KURALLARINI HİÇE SAYIYOR!

Güncellemeler:
Rica edeyim şikayet edin imla hatası sebebiyle! Zira tühhh,ne yazık ki ben bir harfi yanlış yazıyorum diye olaya bu açıdan bakılıyor,ilginç.diğer arkadaşlara da teşekkür ederim.Yolun boş olmasını hesaba katmadan dile getirdim zira akşam mesai sırasında çok kalabalık oluyor yollar.

0|0
6|23

En İyi Erkek Görüşü

• Trafik kurallarını hiçe sayanları. Büyük bir hiçliğe hapsedim hergün dövesim var...

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 22

• Biz Türk insanı hem pratik çözüm yönünden ve tez canlılık yüzünden baya br öndeyiz,üst geçitte olsa altında ki yasak yoldan geçeriz,alt geçit olsada yine ışıklardan geçeriz,maalesef körü körüne hareket eden bir milletiz,anlamsız,ama sonu pişmanlık,suçlu olan karşı taraf,

1|0
    0|0
  • Kırmmızı ışık yandığında yoldan geçen araç varsa geçmek aptallık olduğu gibi, etrafta hiç araç yokken geçmemek de aptallıktır bence.

1|0
    0|0
    • :)) arada yapıyorum o aptallığı,kurallara fazla bağlı kalasım geliyor.

• :)) Vallahi ben kalamıyorum. Nedense kurallara uymamak gibi bir huyum var bu ülkede.

• güncellemede de dile getirdim:) seni biliyorum ben Fawkes, yol boşken değil kastım, mesai saatleri bitiminde ,trafiğin çok yoğun olduğu esnada ki o vakit yaşıyorum ben de.

• Avrupalı turistler Türkiyede en çok Yaya geçidinde hayatını kaybediyormuş..!

Sebep çok açık yurtdışına gittinizmi bilmiyorum benim birçok defa tecrübem oldu yaya geçidine geldiğin zaman araçlar seni görünce yavaşlıyor ve yol veriyor trafik ışıklarını hiç hesaba katmıyorum çünkü gerek yaya gerek araçlar yol boş bile olsa yeşil olmadan geçmiyor, hatta bir keresinde Almanyada denk geldim 4 yol ağzı ve ışıklar var ışıklarda bekleyen insanlar var ama hiç araç yok ve kimse kıpırdamıyor yanımdakine dedimki saygı duruşumu var? :))

Türkiyede kurallara uyarsan topluma göre aptalsın uymazsan kanunlara göre ;)

2|0
    0|0
    • Haklisin ben tr gittigim zaman karisan karsiya gecerken sag sola bakmaktan boynums agri giriyor :)

• Malesef öyle belki tersi olursa yani ışıkların renklerini ters kullanırsak yeşilde dur kırmızda geç diye çünkü herşeyin tesrini yapıyoruz ya :)) en azından turistlerin hayatını kurtarırız :)

• Bizim millet hiçe sayıyor, sadece yayalar değil.

1|0
    0|0
  • evet babamla beraber bir yere gidince babam da beni tutar hala çocuk sanar ki millet geçerken geçmez ki ben öğreneyim ki ben de tek başımayken yol da boşken geçiyorum ama öbür türlü de acele işim yoksa yolu işgal edip trafiği durdurmam ; tehlikeli yerde de köprü veya geçit kullanırım bunun çözümü trafik kültürü oluşturmak ve şöyle bir şeye rastladım link

1|0
    0|0
  • Eminonunde galata koprusune cikmadan arkadas isiklarda herkes araca yesil yanarken gecme cabasinda valla hic dusunmeden gazliyorum ben kirmizida gecsem yayalar bitarafini yirtar kornamda saglam basiyorum gaza bide hayvanca kor aya basiyorum bide camdan okuz arabaya yesil yanio diorum bigun birini ya ezicem ya da kavga edicem

1|0
    0|0
  • Ülkemize turistler geliyor, ilk başta kırmızı ışıkta geçen insanlarımıza tuhaf tuhaf bakıyorlar. Zamanla alışıyorlar, onlar daha önce davranıyorlar...

Biz tez canlı bir milletiz. Herşeyimiz acil ve acele.! Kırmızı ışıkta biri çarpsa adam ölse suç kimin ? Oysa 2 dakika sabretse ne olacak ölecek mi ? Çok mu geç kalacak

Şehir yaşamnına ve şehirleşmeye alışamadık. Kalıbımız sert.

1|0
    0|0
  • Bu memleket otobüs durağına aracıyla dalan hanzolarıda gördü.. Keşke tek başına yaya hatalarına bağlı olsaydı bu iş..

2|0
    0|0
    • rwk başına değil ama sürekli ben olmasam,sen olmasan,o olmasa havası var.ya bir bırakın da araçlar geçsin.sonra onlara yeşil yanarken adamlar bekliyorlar,trafik karışıyor.o zaman ışık neden var? genel olarak bir kuralsızlık hakim zaten.

• Bu söylediklerinde haklısın.. Ama kimse iki aracın zorlukla geçtiği sokaklarda 140 km ye çıkmaya çalışan malı savunmasın..

• onu hiç savunmam.

• hayır yayalara kırmızı yandığı halde arabanın önüne atlıyorlar ben kırmızıda geçsem ne ana kalır ne avrat bizde yaya olduk arkadaş bu işler bole olmaz ayıptır :S

1|0
    0|0
  • Hiç araba yoksa bende geçiyorum. eğer araba geliyorsa geçecegimi bilsem dahi yamımda bir bayan, yaşlı, çocuk varsa geçmeye çalışmam.

1|0
    0|0
  • bu ülkede kurallara uymayıp, uymadıgı kurallar sonucunda zarar gördügünde yetkililileri suçlayan bir milletiz!

1|0
    0|0
  • yol boşsa herkes geçer. geçmeyen aptal değildir kendi tercihidir. bir de yaya geçiti var ise araç gelse dahi yoldaki yayaya yol vermek zorunda

1|0
    0|0
  • bosver sen bekle. arabanin kirmizi isikta gecmesinden hic bir farki yok bunun

1|0
    0|0
  • yalan söylemicem dalga geççektim ama geçmeyen kalmamış bari ciddi yazim:

1. trafik kazalarına sadece yaylar sebep olmuyor.

2. trafikte öncelik bekleyen salak kadın sürücüler,

3. trafikte kadına öncelik veren salak sapık sürücüler

4. cebinde tomar tomar parası ve altında lüks cibinden başka şeyi olmayan beyinsiz ünlüler

5. tofaş şahin ve bilimum hurda yığınını süsleyince arabanın uçacağını sanan dürzüler

6. motosikletli kuryeler hatta motosikletli herkes bide elektrikli bisikletli ergenler

yani yaz yaz bitmez. cahil insanlar uymaz kurallara. kendinle gurur duymalısın.

0|0
    0|0
  • cok tezcanlı milletiz cook

1|0
    0|0
  • rahatsız onlar,onlara uyma sen akıllı bıdık :D

1|0
    0|0
  • türkiye şartlarını hesaba katmamışsın

1|0
    0|0
  • kazalar yayaların kuralları çiğnemesinden değil araç kullananların yüzünden olur çoğunlukla.acele giden ecele gider.tencere dibin kara.bir yaya kırmızı ışıkta da geçse araç durmalı durmak zorunda

0|0
    0|0
  • kadıköy söğütlüçeşme ışıklarda beklerken bir ara içim geçmiş direğe yaslanıp uyuyordum neredeyse tam 5 dak. araçlar için yeşil yanıyor. hala bana lütfen bekleyiniz diyor bide trafik lambası bekliyoz A.Q yol veren mi var

0|0
    0|0
  • araç gelmediğine eminsen geçersin neden bekliyon ki

0|0
    0|0
  • sen ınsanların ıcıne yenımı karıstınkuzum yenı karıssanda olayı cozumlemıssın zaten :) aptalın kım oldugunu bılıyorsun zaten sen anladın onu :)

0|0
    0|0
  • Ne çekiyorsak aha bu yayalardan çekiyoruz :D çiğne geç ya ne duruyorsun :D zaten nüfus fazla işsizlik fazla değil mi ama. Olaya birde bu açıdan bakın :)

0|0
    0|0
    • yok daha neler.

• aldım:) ama hep aracı olanlar trafik kurallarını ihlal ediyor sanılıyor.ama kazın ayağı öyle değil işte.

• İşte bu da sabırsızlıktan kaynaklanıyor. Kırmızıyı bekleme alışkanlığımız yok. Baktı yol boş hemen geç. Ya o esnada bir araç çıksa ve ezse seni. Bu defa da mahkemede araç sahibi yargılanıyor. Gelde çık işin içinden :)

Kızlar Ne Diyor 6

• Türkiyede gecmekte suc beklemrkte !

Avrupada 30 euro dan basliyor birde avrupada araba gelmiyorsa bile yaya isikta bekler

1|0
    1|0
  • boşa yaşıor bu millet çağdaşlıktan hiç alakası yok

- edebiyat hocam derki biz normal olarak diğer ülkelerden hep 100 sene gerideyz .

1|0
    0|1
  • Abdal olsak ya biraz da...

1|1
    1|0
  • Aptal değiliz . Ama aptallığa zorlayan milyonlarca aptal var işte ne yapalım :/

1|0
    0|0
  • abtal :D :D:

0|0
    2|0
  • Abtal ney ya :/

0|0
    2|0
Yükleniyor...