Turkiye'de Master fiyatlari cok fazla mi abartiliyor?

Bilemiyorum ne kadar dogru kaynaklar fakat senelik 20 bin ile 30bin arasi neredeyse Galatasaray universitesi. Yani gidip avrupa ulkelerinde yapmak daha ucuz sanki.

Eh birde evdi kiraydi yeme icmeydi vs vs aylik 2bin de ona gitse. Oha diyorum 20/30bine.

0|0
1|8

En İyi Erkek Görüşü

• okuluna göre ve bölümüne göre degişiyor. uzaktan veya gitmeye göre de degişiyor.

Avrupada her türlü ucuz zaten.

0|0
    0|0
    • Yurtdisindan İstanbulu dusunuyorum ve hemen hemen senelik baa 50-60bine patlar gibi. Ben bunla kendime iki araba alirim be.

• Haat pahali Turkiye'de cok pahaliya mal olur.

• Ya 1 kişisin. tek bile kalsan o kada rzor degil.

400 e evde kalsan su elektrik net faturan falan gelse en fazla 200

ayda ortalama yemek falan onarlı ayarlsana cidden 1100 lira sana yeter ayda 12 bin lira senede gider yani.

Abartıya kacan biriysen bile 1500 lira yeter her ay toplam kira dahil.

ama gidip en pahalı yerlerde oturcam diyorsan hic gelme

Erkekler Ne Diyor 7

• Türkiye'de herşey abartılıyor...

0|0
    0|0
  • en güzeli rusya ve ukrayna otaraflarda okumak çok aşırı ucuz ukraynanın para birimi grini 100 dolar 480 girini yapıyor o parada harca harca bitmiyor

0|0
    0|0
  • Galatasaray Uni bu Bellazacım :)))

0|0
    0|0
  • git yabancı memlekette yap daha iyi.

1|0
    0|0
  • master derken hangi bölümler?

0|0
    0|0
    • Boluden bolumemi degisiyormus.

• ya devlet okullarında ücretsiz, özellerde de maksimum 10-15 bit TL o da 1-2 yıllık toplam ücret

• Almanya iyi gencler , okullar ucuz haberiniz olsun, ama yasam pahali epey tr ye göre..

0|0
    0|0
    • Almanya'ya yalnizca araba almak icin gelirim biz burda 15bin euros verdigimiz araba orada 3bin euros falan. :O

Ayrica almancam yok imkansiz.

• Ingilizce master imkanlari var, gelen cok..

• Elbette gelen coktur ama bana hitap etmiyor Almanya. Hem bir kac tanidigim var orada staj veya master yapan fransizlari ve Fransa'dan gelenleri pek hos karsilamiyorlarmis. Malum tarih falan. Gormeden birsey diyemem ama gidenler bundan sikayetci acikcasi.

• bize gelişi bu abla zaten ya.inan makul fiyatlar

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Avrupa dediğin Makedonya, Bulgaristan, Arnavutluk ise doğru.

0|0
    0|0
    • Yoo bildigin İngiltere,İtalya. Hatta İtalya senelik 5bin euros. İngilterede 7-8bin civari sanirsam.

• Bulgaristanda eğitim mi var ? :D bizim mahallede endüstri meslek lisesi okuyan cocukların buyuk bolumu bulgaristana lisans öğrenimi yapmaya gitti,%80ni tıp okuyor :D 6.7 kac diye sor düşünüp cevap verirler :D

Yükleniyor...