Kadın açık giyinirse tacizi hak eder mi ?

Bazı hemcinslerimin aklında böyle bir düşünce var.

kadın dekolteli açık seçik giyinirse dar giyinirse laf atmaları tacizleri haketmeyi göze alıyordur gibi.

Bence tacizin bir nedeni yok.

Nedeni olsa bile bu kadının giyim kuşamıyla bağdaştırılmamalı .

kadın istediği gibi giyinir.Ama erkek istediği gibi taciz edemez etmemeli.

Sizler ne düşünüyorsunuz bu taciz ve giyim konusunda ?

0|0
20|27

En İyi Erkek Görüşü

• Kadın istediği gibi giyinir aşırı uçlarda olmamak kaydıyla. İradesine hakim olması gereken erkektir. Zaten hata, kuralsızlık demek iradeye sahip olmamak demektir.

Mesela biri hız yapmayı seviyorsa, sırf yol çok güzel diye dayanamayıp hız kurallarını ihlal ederse bahanesi ''yol kaymak gibiydi dayanamadım'' olabilir mi?

Kadınlar erkekler gibi değil, çok estetikler.

Bu biraz da erkeğin bakış açısına göre de değişebilen bir durum. Cem Yılmaz'ın dediği gibi kimisi bakar İstanbul'a Yahya Kemal olur, kimisi de İstanbul sen mi büyüksün ben mi? Ananı s****m senin der :)

4|0
    0|1
    • Tamam. Estetiktir. Doğru. Estetik olan her şeye insan sahip olmak ister. Dolayısıyla o estetik bir şeyi sergiliyorsa o zaman bana sahip olma hakkı doğuyor. Doğa kuralları her iki cinsin biribirine sahip olması temeli üzerine kuruludur. Bu tuhaf değil doğal bir şey.

Erkekler Ne Diyor 26

• göze almak başka hak etmek başka.kadın çıplak da olsa kimsenin tecavüz etme hakkı yoktur.taciz etme hakkı da yoktur.dini açıdan olay böyle.toplumsal açıdan farklılık olabilir. ama tacize pek kimse bişey demez.hak ettiği için değil tahrik ettiği için.yoksa hak etmiyodur.( türkiye de ) ama şu da var ki kadın da istedi gibi giyinemez giyinmemeli.ben şikayetçi değilim zevkle bakarım fakat erkekleri tahrik etmek de bir açıdan onların hakkını yemektir.erkeklerin sözlü tacizleriyle,kadının erotik erotik giyinip sallaya sallaya gezmesi aynı şeydir.o da erkekleri taciz etmektir.şimdi işimize geldiği gibi konuşmayalım .doğru olan bu.ha ben şikayetçi değilim kadınlar beni taciz edebilir o ayrı :) ama doğru başka

1|0
    0|0
  • Böyle bir öküzlük elbette hak olmaz.

Açık giyinir, lütufkar giyinir erkek en fazla bakar.

Bakması hak bak.

Ama taciz öküzlük.

Böyle bir hak görende saf öküzdür.

1|0
    0|0
  • Bir kadın sokakta çırılçıplak dolaşsa dahi kimsenin tecavüz etmeye hakkı yoktur. Ben her zaman diyorum tacizin, tecavüzün çaresi kadını kapatmak değildir, erkeğin zihniyetini değiştirmektir.

1|0
    0|0
  • Tacizin nasıl bir meşru açıklaması olabilir ki?

İnsan bedeni suça girmek için bir vesile mi yani? Mini etek giydiyse k.şardır, dekolte giydiyse o.ospu falan... var mı böyle bir mantık. O bir insan. O bir kadın. İsteyen istediği gibi giyinmekte özgür. Hesabını kendisi verecek sonuçta...

3|0
    0|0
  • hak etmiyor ama giyinmemeside lazım yanii neden giyiniyor sorularıda akla gelen bir şey tabi..

1|1
    0|0
    • illa erkekler için değil bunu tekrar belirtiyorum

• herkesin alışma şekli başkadır kimi insan etekle pantolondan daha çok rahat eder

• arkadaşım mini etek diyorsun özellikle birde fiziği falanda güzelse hatunun tamam artık yanii rahat edemez yanii... benim bile gözüm kayar vede özellikle fiziğide güzelse yaniii.. sende biliyorsun bunları yaşadığın yere görede değişir yani..

• Şimdi bazıları asırı derece acık giyinerek ayarı kacırıyo ortalıkta teşhırcılık yapmakta. Onlara diyecek soz bulamıyorum ama tabiki acık giyinene saldırcaksın tecavüz ediceksın de diyemeyiz.Herkesın gunahı sevabı kendıne acık gıyınenın de gunahı kendı boynunadır. Yani ama bazı kadınlarda sınırlı olmalı ben erkek halımle bazılarından utanıyorum giyimlerinden onlarda tık yok bu konuda ayarlı olmalılar.

2|0
    0|0
  • hiç bir insan tacizi haketmez çıplak dahi olsa..hayvanmı bu?

1|0
    1|0
  • Gayet asosyal biri olarak diyorum ki. Önemli olan kişinin cinsel açlığını imkanları dahilinde doyurmaktır.

Mesela dışarı deli dana gibi çıkmadan önce ,efendi gibi masturbasyonumu yaparım. Nirvanaya ulaşırım.

Beyefendi gibi çıkar dolaşırım.

Eve gelirken 1 ekmek 1 paket sigara alırım.

1|0
    0|0
  • Herhalde hakeder. Erkekler neden kendine hakim olmak zorunda ki? Kadınlar kendine hakim olsun açık giyinmesin! Sen beni tahrik edeceksin sonra da beni neden taciz ediyorsun diyeceksin. Oh ne güzel dünya!

1|0
    0|0
  • Hayır öyle saçma şeymi olur. kesinlikle hak etmek veya etmemek gibi kategorilendirmek bile yanlış.

1|0
    1|1
  • yok artık daha neler ya :D erkek sort giyiyor diye kadın gidip totosunu mu mıncıklıyor :D

sacmalık ama bizim ülke iste napacaksın

1|0
    0|0
  • manav one en guzellerı dızer kı musterıler cezbolup gelsınler dıe...

eve gıdıp meyvelerı yemeye basladıgında anlarsın kı iş gorundugu gıbı deılmıs:)

1|0
    0|0
  • bir erkegin bir kadini begenip iltifat etmesi tacizmidir. söyledigin sözlü tacizse siz erkeklere ne yapmaya çalışıyonuz anlamadım ben. yolda yürürken karşıdan bir kadın geliyo kafayı yeremi gömelim arkamıza bakmadan kaçalımmı:)

1|0
    0|0
    • ben bundan bahsetmiyorum amaa :)

• kadın istedigi gibi giyinir diyosnda oda açık saçık giyinmesin kardeşim.. hiç bir kadında tacizi hak etmez..

1|0
    0|0
  • asla haketmiyor ama tacize uğramasında onun da suçu yok değil.

1|0
    0|1
  • bakmakta bir tacizdir beyim; bakmayalımda mı şimdi

1|0
    0|0
  • niye hak etsin ki

1|0
    0|0
  • karşı cinsi etkilemek için o tarz giyindiklerini düşünüyorum ,

1|1
    1|0
    • genellemekte hata yapıyorsun

• perdesi olmayan ev ya kiralıktır ya satılık .

1|0
    2|1
    • bıkmadınız mı aynı şeyleri tekrar tekrar ısıtıp koymaktan

• Aldırış etmiyorum.

• en iyisi.

• Bunu kimse söyleyemez bence

1|0
    0|0
  • Bu teşhirciliktir ve bir nedendir...

1|0
    0|0
  • hak eder büyük çogunluk bu cevabı verecektir sende açık erkek görsen ne yapardın

0|0
    1|0
    • TACİZ EDERDİM dememi mi bekliyosunnn ? kendi tercihi derdim

• TEcavüz kaçınılmaz (yılmaz VuraL)

0|0
    2|0
  • tacize karşıyım ama içgüdüsel bir cevap vereyim giyimle alakalı.. bu gün bir çarşaflı gördüm yemin ederim altında bişey yok gibiydi bu giyinime bakmıyor etkilendim yani sevişmek istedim acayip bişeydi gerçekten..

1|0
    1|1
  • hiç giyinmeyin ozaman kimsede birşey demesin diye bekleyin

sizi bilmem ama

bazı hanımların giydikleri şeyleri erkekler giyse

gerçekten sende laf atarsın ya da bakarsın

1|1
    0|0
    • Bakmak neysede laf atmak? sadece hayvanlar cinsel açlığı kontrol edemez sanırım sende edemeyenlerdensin?

• senin cinsel bir sorunun olduğu kesin

hayvan olmadığına göre

• Kadının açık giyinmesinin sebebi nedir?

0|0
    0|0
    • laf atılmasını istemesi diye bir cevap beklemiyorsun sanırım benden sevgili gizli kullanıcı.

illa erkekler için giyinip süslenmiyoruz biz bunu anlaması lazım artık karşı cinsin. ben evde otururken bile kendimi iyi hissetmek için saçımı falan yaparım ya dışarı çıkmıyorum evdeyim düşün. herşey siz erkekler için değil

• rahatlık meselesi kendini iyi hissetme meselesi. biz kız kıza buluşurken bile binbir özenle hazırlanan bir cinsiz niye illa kendi üzerinize çekiyorsunuz ki bu durumu

• askerde öyle bir gelenek vardı kimse üstüm başım temiz mi, saçım sakalım düzgün mü diye dikkat etmezdi

Kızlar Ne Diyor 20

• açık giyimin sınırı olmalı.ben bile bazı bayanların giyiminden rahatsız oluyorum.

3|2
    0|0
  • *kadın dekolteli açık seçik giyinirse dar giyinirse laf atmaları tacizleri haketmeyi göze alıyordur gibi.* Gibi bir şey yok, yok tabi de yerine göre yok. Nerede nasıl giyindiği ile alakalı. Şimdi bizim sokaktan taytla, dekolteyle geçerse hak ediyor demektir bir yanda kahve bir yanda berber :D Taciz edenler zaten adam değilde, rahatsız edileceğini bile bile giyenlere ne demeli? Biliyor rahatsız edileceğini giyiyor sonra vay efendim beni taciz ettiler. Yok öyle bir dünya hep erkeklermi suçlu? Kadın dediğin nerede ne yapacağını, ne giyeceğini bilmeli. Velhasıl kelam açıkta giyinirsin darda giyinirsin e yeri gelir kolunu dahi göstermezsin zamana mekâna bağlı.

1|0
    0|0
  • kadın açık giyiniyorsa aranıyodur yani başka nedeni yok :D

3|2
    1|1
    • sen yapma bari bir kız olarak

• ben sana fikrimi söyledim ama bazen bakıyorum o kadar transparan giyiyorlarki yakısmıyorda..

• hak etmiyor elbette

herkesin iradesi var..Kur'an-ı kerimde gözlerin zinasından da bahseder ki,ilerisini söylüyoruz burada

çok yanlış

Mü’min erkeklere söyle,gözlerini haramdan sakınsınlar,ırzlarını korusunlar.Bu davranış onlar için daha nezihtir.Şüphe yok ki,Allah onların yaptıklarından hakkıyla haberdardır..Nur suresi

1|1
    0|1
  • Kadın istediği gibi giyinir, erkek istediği gibi davranamaz...

Bu cümle çok taraflı geldi, erkekte istediğini yapar kadın olmak hakları yüceleştirmiyor.

1|2
    0|0
  • kimse böyle bişeyi haketmez ama bayanda üsturuplu giyinmeli bazıları resmen baksınlar diye giyiniyo onlar bile haketmez

1|0
    0|0
  • şimdi taciz derken?

sözlü taciz , bakarak taciz se bir zahmet kusura bakmayacak artık!

ama temas yoluyla tacizse yok öyle dünya,

1|0
    0|0
    • temas yoluyla taciz asıl kastettiğim ama sözlüsüde olmasa iyidir

• hemcinsimin bu soruyu sormasından dolayı gerçekten üzüldüm. iranda kadın kara çarşafın içinde, sadece topuklu giydi diye cezalandırılıyor, adamlar topuktan tahrik oluyormuş, bunun sınırı yokki, onlar sapık nefislerine hakim olamıyorlar, insan olamıyorlar diye biz neden sınırlandırılıyoruz ki, ya birde onlar insan olsunlar

1|0
    1|1
  • Kadınların acık giyinme sebebleri belli yoksa hangi kiz iç çamasirsz giynir bayagi bir dekolte verir.giyim degil edep onemli

2|0
    0|1
  • zihniyet meselesi.bazı erkeklerin beyni sadece cinselliğe çalışıyor.

2|0
    0|0
    • hiç bir erkek yok ki mini etekli kıçı başı belli olan kıza bakmasın kendini sakınmaya çalışsa bile bakar bir kez ama hovardaysa onla bunla düşüp kalkan erkeklerden bahsediyorsan evet onlar artık doyduğu için alışkın olduğu için tenezzül etmez olay bundan ibaret.

• bakmak başka taciz etmek başka.

• kesinlikle hyr sen hiç yazın kapalı giindinmi her kadın istediği gibi giinir hadini aşmadan hoş ve güzel giyinir. hiçbir kadın gereksiz yere tacizi hak etmez

1|0
    0|1
  • saçmalamaaa beee ne demek bu tacizi hak etmek nedir iyi misin sen bee

1|0
    1|1
  • bu mantıkta olan herkes bizim gibiçarmıha gerilse,

bu toplum düzelir.

1|0
    0|0
  • hangi beyni bozuk insanlar bunu söylüorsa yazık yaa ... aptallıkta son nokta...

1|0
    2|2
  • Hak etmek ve sebep olmak farklı kavramlardır.

0|0
    0|0
  • eğer gereğinden fazla açık giyinirse tabiki tacize ugrar ve hak eder zaten bnce arandığı için öyle gynp geznıorlar

1|1
    0|0
  • hosbirsey değil

1|0
    0|0
  • haketmez tabii

1|0
    0|1
  • dilediğini söyleyen dilemediğini işitir gibi bir durum

1|0
    0|0
  • Kısmen..