Vücud geliştirme hakkında?

4 aydır arkadışımla vücut geliştirmeyle uğraşıyoruz arkadaşımın vücudu daha çok gelişti aynı ağırlıkları kaldırıyoruz aynı hareketleri yapıyoruz ama benim ondan geri kalmamın nedeni ne?

Hiçbir besin takviyesi almıyoruz ben protein ağırlıklı besleniyorum o karbonhidrat

0|0
1|10

En İyi Erkek Görüşü

• Protein Alma zararlı onun yerine baklava ye ben Baklava yedim her ögün 2 tane 1 hafta çalıştım karın kaslarım oldu bile

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Herkesin vücudu farklidir

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• gelişim suresi genetıgıne idman şiddetine beslenme duzenıne ve dınlenmene baglıdır.. onun kaldırıgı max agırlık ıle senın kı farklı olabılır.. bu aranızdakı sınır sıstemı farkı yanı kuvvet farkından dolayıdır..
    herkes kas kutlesı inşaa etmek ister. hacim yapmak zorlu bır surec dmektır.. supplementler sana sadece destek verecektır bu yolda sen öncelıkle temel beslenmen ve ıdmanlarını sağlam yapmalısın.. temel olarak 8-10tekrar aralıgında maxımum agırlıklarla çalşmalısın nekadar agır ıdman yaparsan okadar gelişim için yıkım oluşturmuş olursun.. kg basına enaz 2grm proteın ve kompleks karbonhıdrat alacasksın ve saglıklı yaglar.. enaz 7-8saat kalıtelı uyuku uyuyacaksın.. en doğru yolda hacim bu sekılde yapabılırsın.. agırlık ıdmanlarını uzun suredır yapıyorsan kas kutlen okadar yava gelışıcektır demektır. zira max hacim 1. yılda olur daha sonra bu oran düşer

0|0
    0|0
  • Vücut geliştirmenin 3 vazgeçilmez ayağı vardır..
    1-Egzersiz
    2-Dinlenme
    3-Beslenme

Bu üç ayaktan birisi kırıksa diğer iki tanesi işe yaramaz. Yani üçünü de tam yapmalısın ki gelişme olsun

1-Egzersiz... Hacim yapmak istiyorsan ki istemelisin :) O zaman az setle ağır çalışmalısın. O ağırlığa alıştıgın zaman set sayısını değil ağırlıgı arttırmalısın.
    Günde en fazla iki bölge çalışmalısın ve bu bölgelerden birisi küçük kas olmalı.
    Göğüs + Ön kol
    Kanat + Arka kol
    Bacak+Omuz
    Karın bölgesi+Eksik bölge
    Kardiyo
    Haftada 5 gün çalışmalısın. Omuz çalıştıgın günün arkasına göğüs çalışma günü koymamalısın. Araya kanat koy..

2. Dinlenme.. Gece en geç 12 de yatmalısın. Çünkü vucut gece uykusunda gelişir. Gece saat 11-4 arası testesteron ve büyüme hormonu salgılar. Bundan yararlanmazsan boşu boşuna egzersiz yapma :) En az 7 saat uyku

3. Beslenme.. Protein ağırlıklı besleneceksin. Et yanında mutlaka E vitamini içeren yeşillik alacaksın. Yulaf ezmesi ve peynir yiceksin.. Gece yatmadan 2 saat önce az pişirilmiş 3 yumurtayı tavsiye ederim. Sadece beyazını değil sarısınıda yemelisin. Ekstradan protein tozu almanı tavsiye etmem. Vücut hazır protein almaya alışırsa hep hazır bekler ve toza bağımlı hale gelirsin. Tozun tek zararı budur ve bence bu ciddi zarardır toz almanı tavsiye etmem. Bırak vücudun doğal anlamda ne kadar gelişirse o olsun.

0|0
    0|0
  • sakın steroid kullanma sakın.. senikide 6. ayda patlar anatomi meselesi ama kesin gelişirsin.. bca al onu kullan toz

0|0
    0|0
  • genetik tabiki protein tozu amino asit ek olarak alın idman öncesi amino asit sonrası protein tozu
    ilk yılı böyle 2. yıl kreatin nox doğal testo booster falan eklenebilir

0|0
    0|0
  • Beslenmede farklılık vardir bir de her vücut ayni hareketleri yapiyorsunuz diye ayni sekilde gelişecek diye bir sey yok. Onun vucut gelişmeye daha yatkin demek ki genetik olarak

0|0
    0|0
  • tabiki beslenmenin uykunun önemi var ama asıl tepkiyi çıkaran genetik eğer genetiğinde yoksa havada kırk takla at yine olmaz ama bunu dedim diye pes etme her zaman elinden gelen en iyisini yap sende güçlenmek için çalış mesela

0|0
    0|0
  • Senden gizli gizli fazla çalışıyo olmasın

0|0
    0|0
  • Karbonhidratta alman gerekir kaslarının büyümesi için.

0|0
    0|0
  • Protein ağırlıklı beslenmende fayda var.

0|0
    0|0
Yükleniyor...