Nefes nasıl uzun tutulur ?

5 dk ya yakın nefes tutanlar var bunun tekniği nedir ?

0|0
7|4

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle nefes tutma için iyi bir akciğer kapasiten olmalı.Düzenli spor ve nefes alma antiremanı ile akciğer kapasiteni geliştirebilirsin.Suda sapılan spor en iyi etkinlik olacaktır.2 metre derinliğinde havuz bu antreman için en ideali olacaktır!

Suya dalmadan önce bir kaç derin nefes alarak kanı oksijene doyurmalısın.3 derin ve en son nefes daha derin olmak üzere tekrar tekrar nefes alıp 4. bir nefes daha aldıktan sonra suya dalıp kendinizi havuzun derinliğinde ki basınca bırakınız.Bunu tekrarlayarak 20-25 gün içerisinde çok uzun süre su altında kalmayı öğrenebilirsiniz.

Su altında nefes tutmak tek akciğer kapasitesi iyi olan kişilere özgü değildir.Uzun süre nefes tutmak için kendinizi kontrol etmeyi de bilmelisiniz.Paniklemek ve kalp atışlarını hızlandırmak,su altında çok hızlı hareket etmek daha fazla oksijene ihtiyaç duymanıza neden olabilir.Bu nedenle su altında oksijeni idareli kullanmayı bilmelisiniz.Ben 3 dk 26 sn 86 salise su altında kalabiliyorum.Yıllardırda havuza giderim su altına dalmayı çok sever yaz aylarında mersinde deniz gözlüğü ile açıklarda suya dalıp deniz altını incelerim.Ancak bı işi yılaardır yapmama rağmen 4 dk bile nefes tutamadım.Senin nasıl tutacağını çok merak ediyorum!

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• deneme yapmak lazım

0|0
    0|0
  • Napcaksın ki

0|0
    0|0
  • zor bence zor.

0|0
    0|0
  • 5dk tutarım diyen yalan söyler.

0|0
    0|0
    • Bir belgeselde adam 20 dk boyunca deniz dibinde zıpkınla balık avlıyordu.

• diyaframı iyice açmak,nefesi doğru kullanmak.

0|0
    0|0
  • önce çok derin alırsın sonra da kısarak azar azar geri verirsin <3

0|0
    0|1
  • dalış için mi lazım tüpsüz olmaz o iş

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• ciğerinin kapasitesine bağlı

0|0
    0|0
  • teknik,akciğer

0|0
    0|0
  • Ciğerinin her noktasını doldurmak bunun içinde ciğelerini acman gerekiyor örnek yüzerek acabilirsin

0|0
    0|0
Yükleniyor...