En zor olan böcek türüyle 6 yıldır uğraş vermekteyim kara kabus gümüş böceği diğer adı tesbih bilen varmı?

Evet boyu 1-3 cm arasında değişir sıcak nemli yerde çıkar iğrençtir görüntüsü terlikle temizliyorum yatağınızı açtınız yorganı çekince tam yatağın ortasından bile çıktığı oldu,şimdi köpük ilaçla çözmeye çalışıyorum,geceleri sık görülür ve pervaz kapı kenarının ayak kabı aralığı olsun iğnenin küçük deliğine bile girip saklanıp gözükmez,aylarca odamda yatmadım salon daha güvenli diye tüylerim diken oluyor görünce iki kere yatağın ortasından çıkınca her gün bir tane terlikle temizliyorum gece yarısı arada taşın üsütnde kendilerini gösterirler ve tırmanma yeteneiği var tavana bile çıktığını görmüştüm her zaman olmasada,çok hızlı hareket ediyor fark ederse,üzerinize bile atlayabiliyor ben gerçi terlikle ayağımla işi bitiriyorum,tiksinti ya gümüş böceğinin ne olduğunu en iyi yaşayan ve bu derdi bilen bilir yani..

0|0
4|2

En İyi Kız Görüşü

• Gumuş bocegi ne ya.top bocekmi.hani kendini hemen top gbi yapiyor omu

0|0
    0|0
    • hı hı,malesef her yerde oluyor evlerde kırsalda falan değilim ben şehirde bildiğin apartmanlardada evlerdede oluyor bilenler iyi bilir,eğer gümüş böceği yaz arama motoruna bakınca tüylerin diken olur yani en iyisi bakma derim:)

Kızlar Ne Diyor 3

• çok gördüğümü bilmem nasıl zararlı mı?

0|0
    0|0
    • Evet iğrenç görüntüsüyle için gidiyor görünce alerji gibi tabi ki olan iyi bilir bilmeyen birisi için ilginç geliyor ama yaşayan iyi bilir tabi ki iğrenç zaten yazsan gümüş böceği diye entere bas fazla bakamazsın:) artı apartmanda evlerde oluyor kırsal yerde olur diye birşey yok yani iğrenç her yere tırmanır yatağın bile içine girdi yatamıyorum odada hergün bir tane terlikle temizliyorum 1-3 cm boyutları ilaçı deniyorum bakalım.

• baktım pekte iğrenc gelmedi neyse:)

• Komple evi ilaçlat siz iyice kanlka olmuşsunuz :/

0|0
    0|0
  • abi nerde yaşıyon yea ?

0|0
    0|0
    • Apartmanda yaşar bunlar var yani kırsalda olan bir böcek değil hatta apartmanda aralarda su saatlerinin arasında duvarlarında bile olabiliyor malesef..

Erkekler Ne Diyor 2

• link

ıyy şuna bak ben bunun bulunduğu bir yerde yaşamazdım kesinlikle

''-Gümüşçün İle Bireysel Mücadele Yeterli mi?

Gümüş böceği ilaçlama ve diğer haşereleri ilaçlamada kesinlikle ilaçlama firması ile çalışın. Çünkü bireysel mücadelede kullanılan yanlış ilaç ve ilaçlama yöntemi sağlığınızı tehlikeye sokar ve size ciddi sıkıntılar verir. Gümüş böceği ile ferdi mücadele hem daha palı hem de çok tehlikelidir. ''

0|0
    0|0
  • Kardes hollanda da yasiyorum ayni dert bendede var gumus renkli bocek geceleri heryerde karsima cikiyor

Burda dedigin gibi kopuklu sprey var onu kullan faydasi oluyor ama geri geliyolar malesef :/

0|0
    0|0
    • Evet 3 ayda bir devamlı ilaçlama köpükde bildiğin basit bir ilaç ama 3 ay etkiliymiş sıkılan yerde yani..onun için başladım devamlı yapıcam.

Yükleniyor...