Evlenecek olsanız düğününüz ne tarz olurdu, nasıl oldu?

Evlenecek Olsanız Düğününüz Ne Tarz olurdu ?

---Normal adetlerde var olan geleneksel eski usül davul zurna mı ?

---Yeni geleneksel olan çalgılı düğünler mi ?

---Mevlidli, mevlevili,sohbetli dini düğünler mi ?

---Veya takılı olsun hemen bitsin acelemi var türünden düğün mü ?

Güncellemeler:
Cevap veren bütün KSdaşlarıma çok teşekkür ederim. Rabbim hepinize hayat boyu sahip çıkacak memnun olacağınız bir eş nasip etsin ...

0|0
47|26

En İyi Kız Görüşü

• kır düğünü açık havada olsun isterdim

çalgı felan istemezdim

hafif bir tasavvuf tarzı musiki olabilir

kısa ve öz anlamlı bir konuşma bir prf. tarafından olabilir

güzel bir yemek menüsü felan bu şekilde isterdim kesinlikle

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 46

• Oldukça sade bir kır düğünü olsun isterim, ahşap masalar, beyaz örtüler, beyaz balonlar, beyaz kuşlar, vintage tarzı bir dekor. :)

Fazla sürmesin isterim.Yemeğe eşlik edecek canlı klasik bir müzik, daha sonra birkaç umut dolu parça olabilir.Eşimle birbirimize yazdığımız evlilik mektubuyla, birkaç yaratıcı fikirle süsleyebileceğim bir düğün olsun isterim. :)

1|1
    1|0
  • gündüzden geleneksel adetlerle davullu zurnalı başlayan , ama akşama sadece yakın dostlarımızın bulunduğu sakin sessiz bir kumsal da devam eden ve sabaha kadar süren bir şey .. (:

0|1
    0|0
  • bizde mevlid düğünden sonra gelin için evde yapılır

bizim düğünlerimiz büyük olur

kına gecemiz özel aşçılar gelir yemekler yapılır ama köyde geniş arazide buna kır düğünü der olmuşlar:)

davullar ayrı çalgılar ayrı çalar

diğer günde ya açık alanda ya kapalı alanda salon ya da saray gibi yerlerde düğünümüz olur

bende heh aynen öyle evlenicem malum adetimiz bunu gözteriyor hemde köprüden geçicem:D

1|0
    0|0
  • Her yer bembeyaz olsun renkli balonlar uçuralım gökyüzüne. Deniz kıyısında sevdiğimin her saniye gözlerinin içine bakarak dans ettiğim yemekli bir düğün. Halaylı malaylı olsun canım şimdi tamamen de gelenekleri yok etmeyelim ama değişik romantik sürprizler de olmalı

1|0
    0|0
  • Mevlidli, mevlevili,sohbetli dini olmıycak.

Takılı olmıycak.

Davul zurna olmıycak.

Sade olcak.Salonda olmıycak.

Kumun üstünde denizin dibinde sahilde olcak.Az kişi olcak.İkimiz denize doğru yüriycez.

Denizin içinde öpüşcez.Üstümüzdekiler ıslancak baya.Çok mutlu olcaz ve güzel olcak.

2|0
    0|0
  • çalgılı danslı

0|0
    0|0
  • Valla gelenek görenek umrumda değil ama herkesin konuşacağı bir düğün isterim belediye başkanı valininde davetli oldugu bir düğün olmalı :)) Davul zurnada olsun diyorsa karşı taraf olsun yani sorun yok ama kır düğünü falan hiç tarzım değil.

0|0
    0|0
  • geçen bir düğüne gittim çok hoşuma gitti. restoran ama bahçesinde yapılmış düğün keman klarnet falan var. ilk önce playlistten şarkılar geldi sonra gelinle damat gelince orkestra çalmaya başladı en son oynamalı halaylı:) yalnız sevmediğim bir şey vardı takı töreninde kutu ile masa masa dolaştılar dilenci gibi :D benimm düğünümde o tarz olabilir

0|0
    0|0
  • Evleneceğim zaman düşünürüm ..

0|1
    0|0
  • oynamayı bilmem..utanırım ben ya :D ama davul olmalı bence..adetlerimize göre..normal olsun yemekli oynamalı hatta ilk başta dualar okunsun öyle oynarız

0|0
    1|0
  • Adetlerimizden olan düğün bana göre.

Öyle kır düğünüymüş, başka düğünmüş falan değil. Adetlerine bağlı bir kızımdır . :)

0|0
    1|0
  • evlenmicem evde kalıcam

1|0
    0|0
    • Hayırdır kendi isteğinle mi kalacaksın bence evlen kendi evinde kal :)

• Evlencen kızım nere evlenmiyon getirme beni yanına :D <3

• hee oldu hafta sonuna ayar yaparız:)))

• masal gibi olmasini isterdim ya, fayton felan :)

0|0
    0|0
  • Evlenirsem düğün yapmayı düşünmüyorum.

0|0
    0|0
  • Önce evlenilecek adami bulmak lazim ama kir dügünü olabilir :)

0|0
    0|0
  • 1|0
    0|0
  • matal müzikli bir düğün .siyah gelinlik vs vb.

2|0
    0|0
  • Takılı olsun hemen bitsin acelemiz var :)

1|0
    0|0
  • eski usul ile bir kır düğünü organize edicem evlenince hobaaaa

0|0
    0|0
  • Deniz kenarında :)

0|0
    0|0
  • vallahi bana kalsa hiç dügün falan yapmam kızlardaki şu gelinlik hecesinide hiç anlamam zaten ammaaaaaa dügün yapmak lazım dügün olmadan olmaz sıradan bir dügün yapardım ya da ne bilim bir kır dügünü falan

0|0
    0|0
  • ---Yeni geleneksel olan çalgılı düğünler mi ? iyi olurdu :) ama mevlidlinin tadı başaka semazenler feln :) ohhh..

0|0
    0|0
  • ben akrabağların olmadığı arkadaşlarımla eğlence yerinde kutlıycam bir düğünü tercih ederimm

0|0
    0|0
  • mevlidli mevlevili sohbetli dini düğünler

0|0
    0|0
  • Sade olsun nikah yeter

0|0
    0|0
  • yemekli isteyen dans edebilmeli düğün bir kere oluyor o da eğlenebilmeli

0|0
    0|0
  • Mevlidli, mevlevili,sohbetli dini düğünlü olurdu

0|1
    1|0
  • hicbir fikrim yok :)

orijinal bisey olucagi kesindir sadece :)

0|0
    0|0
  • kesinlikle davullu zurnali olmayan turu

0|0
    0|0
  • kır düğünü

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    16

Erkekler Ne Diyor 26

• nikah derim benn fakat iş biraz kız tarafında da bitiyor öyle bastıranlarda var biz düğün isteriz feln diyenler..

0|0
    0|0
  • kır düğünü davullu orkestrlı

0|1
    0|0
  • Öyle şatafatlı bir düğün istemiyorum. Normal bir nikah yapmayı planlıyorum. Tabii bunlar temennilerim karşıda ki hatun ne düşünür belli olmaz.

0|0
    0|0
    • Daha çok kızın ailesi düşünüyor kıza fırsat yok ki

• Bir de birader benim ailem bugüne kadar çoğu kişiye altın takmış söylemesi ayıp. Bende bunların bana dönmesini isterim yok öyle iş. O yüzden orta ölçekli bir düğün salonu tutulabilir.

• öyle çalgılı içkili istemem. kır düğünü olsun isterim. ufak bir mevlid te okunursa iyi olur. malum Allahın emrini yerine getiriyoruz. tabi bunlar benim için hayal. ne de olsa kız tarafı ne derse o olacak.

2|0
    0|0
  • Bizimkisi eski usül olmasını istiyorum eskiler neydi öyle bir düğün olurdu vay bee derdik ayrıca Zeybek te olacak ben oynucam :)

0|0
    0|0
  • Şarkısız türküsüz mevlitsiz sade hoş muhabbet dolu bir düğün. Kafa şişirmeden kasmadan kimse kimseyi. takı makı takmadan. Maksat gönüller hoş olsun bir düğün :))

0|0
    0|0
  • Ben otelde yapardım yemekli güzel bir düğün

0|1
    0|0
  • Birkaç gün sonra ablamın düğünü havuz başında bir botanik bahçesinde, Balkan ve Kafkas müzikleriyle zengin ama sade bir şey olacak. Yüzümü karalayıp caps sunarım belki

0|0
    0|0
  • düğün den ziyade kendi arkadaş çevremle bir eğlence tarzı bir şey istiyorum

0|0
    0|0
  • Evlenmeyi düşünmüyorum :(

2|0
    0|0
  • Ben nedense düğün sevmiyorum kimse bilmesin evleneyim ben

0|1
    0|0
  • dj getirtirim düğünüme kopar herkes

0|1
    0|0
  • onun için 4 dört tane alıp hepsini denemk lazım hangisi daha hoş diye

0|0
    0|0
  • 4 gün 4 gece hepsini yapıcam birader

0|0
    0|0
  • Bir lux yat olsa suyun uzerinde sallana sallana milletin midesi bulanir dugunde hemen biter :)))

0|0
    0|0
  • kız tarafının da görüşünü alarak bri yol belirlerdim

0|0
    0|0
  • kilise düğünü

0|0
    0|0
  • düğün yapacağımı zannetmiyorum..düğünleri sevmiyorum

0|0
    0|0
  • Dugun yapmak istemem esim olacak kizda benle ayni kafadaysa kokteyl yaparim biter gider..

0|0
    0|0
  • normal ya, çalgı çengi yok. sade olsun, bizim olsun...

0|0
    0|0
  • KIR DÜĞÜNÜ...

0|0
    0|0
  • Dini sohbetli bir düğün,şöyle ney.kanun,tamburda olmalı

0|0
    0|0
  • hiçbiey olmaz

0|0
    0|0
  • Düğün falan istemem normal aile arasında olsun bitsin