Vücut geliştirmede hiç ilerleme kaydedemiyorum; sizce neden?

5 aydır vücut geliştirmeye gidiyorum; aralıksız ve nizami şekilde ama malesef kollarsa bir gelişme yok. Kısaca bahsedeyim yaptıklarımdan ve ilgililer, sporu yapanlar ciddi cevap verirse çok memnun olurum.

Kahvaltı; 3 yumurta+100 gr peynir ya da patates ya da kırmızı et ya da soğan ya da brokoli (yumurtaya ek bunlar, yaptığım omlet için) + 200 gr yoğurt + yeşillik + çay.

Öğlen; kendi yaptığım içinde 8 gr protein olan yulaf bar + 50 gr fıstık ya da form bisküvi ya da muzlu süt ya da 500 gr süt.

Akşam; antrenman günleri minimum 200 gram et + pılav yağsız ya da makarna. Antrenman olmayan günler, bulgur pilavı ya da etli soslu makarna vs. ya da sebze + bulgur pilavı.

Ara öğünlerde bazen fıstık, bazen muzlu yaptığım milkshake yarım yağlı sütle. Ara ara kuru meyve yahut mevsim meyveleri.

Yani ortalama hesaplarıma göre günlük 100 ila 180 gr protein alıyorum günlük. Antrenman günleri de 25 gr protein içeriği olan protein tozu...

5 ayda güç artışı dışında fiziki anlamda belin incelmesi ve göğüs belirginleşmesi dışında bir fizikî fark yok. Boy 177, kilo 68. Uyguladığım program ise; çok iyi bir hocanın yazdığı program. O da emin değil problem ne...

Nerede yanlış yapıyorum?

0|0
2|13

En İyi Kız Görüşü

• Yağ oranın fazlaysa kasların gorunmesine engel olabilir. Kardiyoya biraz daha ağırlık ver
    Bu arada beli ne kadar surede kaç cm incelttin bende inceltmek istiyorum?

0|1
    0|0
    • 1ay

Kas kütlem az malesef sorun orada; yağ oranı düşse de malesef kaslar çıkmaz.

Belimi kardiyo ile incelttim; 2 jean bedeni küçüldüm ben :) Hızlı koşuda 15 dk yapıyorum

• 1ay

Tebrik ederim bende hiit kardiyo yapıyorum kilom normal ama bele gidiyo yağlar inşallah sonuç alırım
      Sende bırakma sakın elbet sonuç alırsın bir kaç aya

• 1ay

Teşekkür ederim; bizim Türk halkı olarak problemimiz zaten bel çevresi (simit diye tabir edilen kısım) bölümünden kilo almak. Direk ya basene ya da oraya gidiyor malesef; tek ilacı da dengeli beslenmekten sonra sıkı kardiyo :) hit-interval, iyidir; iyi sonuç alırsın inşallah :)

En İyi Erkek Görüşü

• genetikle alakalı, muhtemelen kemiklerin incedir, bir de boyun uzun sayılmaz vücut çatın da dardır yüksek ihtimalle yoksa bu beslenmeyle baya iyi vücut yapılırdı

0|1
    0|0
    • 1ay

Kemiklerim kuvvetli, çocukluktan beri sürekli süt içmemden sanırım. Boyumsa standart haklısınız, ama eminim ki genetik bir sıkıntı var burada. ya da benim kaçırdığım beslenme ayrıntıları.
      En son basmati pirinç+tavuk göğsünü 3 öğünde tüketicem, o olucak. Valla gördüğüm tek çıkış yolu şu an

• 1ay

genetik işte reyiz herkesin farklı bölgesi iyi gelişiyor

• 1ay

Aynen öyle, bizim hocada kafam gibi kol var; ama işte herkesin anlayışı. Hoca 180 boyunda bizim, 90 kilo. Yağlı yani... İstemem böyle vücut; t-shirt'lere sığmıyor olsa da kolu, istemem :D O diyor ki bende kol iyi gelişiyor, sende de vardır bir yer; aynı senin gibi diyor. Bakalım artık ne olursa zamanla netleşir; milletin dedikleri bırakma noktasına getirdi beni emin ol.

Kızlar Ne Diyor 1

• neden protein alırız

0|1
    0|0
    • 1ay

Zaten protein tozu alıyorum...

• 1ay

Günde bir fincan içiyorum ben de :) Kilo vermeme yardımcı olmuştu...

• 1ay

aynen öyle

Erkekler Ne Diyor 12

• kilon çok az biraz daha fazla kilo almaya çalış ve doktora gidip yağ oranını ölçtür belki yağ oranın fazlaysa kaslarının görünmesine belirginleşmesine engel oluyordur

0|1
    0|0
    • 1ay

Yağ oranım yüksek sanırım bu konuda haklısın; hastaneden mi ölçüyorlar?
      Kilo almak istemiyorum ayrıca, Xs gömlek gitmekten mahrum kalmak istemiyorum... Belki 70leri görebilirim en fazla

• 1ay

hayır ya ne alakası var yağlanmazsan kas olmaz ne alaka? yağlanmayacaksın zaten spor yapıyorsun sen o kilo vücudunun her yerine eşit olarak gidecek zaten spor yapmanın amacı bu. kanka benim söylediklerim şüpheli geldiyse sana başka bir hocaya danış istersen oda benim gibi derse spor salonunu değiştirmek için bekleme

• 1ay

Estağfirullah o nasıl söz; elbette iyi niyetiniz için teşekkür ediyorum, sürekli araştırıyorum zaten. Hocanın dediği de, kilo alıp yağlanmam gerekiyor falan diyor; çok biligili ve inanılmaz kaliteli vücudu olan bir hoca aslında. Bakayım da solanda duyduklarım ciddi canımı sıkmaya başladı...

• Demekki hocan bişey bilmiyor. O program senin kaslarını uyarmıyor demektir kardeşim degişik tekrar sayıları dene 5*5 yap piramit yap 12 lik düz setler yap vucudunu tanı bir hangi durumda gögüslerim yanıyor kaç tekrarda ve hangi açıyla girmen lazım falan bak

0|1
    0|0
    • 1ay

Hiçbir idmandan ağrısız çıkmıyorum. Yani cidden tahrip ediyoruz kasları; bugün dumbell curl de; 4x20 yazmış, mahvoldum...
      Ama durum bu.

• 1ay

Belki çok hareket yapıyosundur? Bence gelişme varsa devam et yoksa program degiş ben fullbodye geçtim

• 1ay

30 günlük tüm programlarım; yani 30 gün dolduğunda zaten 6 farklı bölge için ayrı kombinleri hazırlıyor hocam; güçte gelişme var, ama işte görünüm sıkıntı...

• program kotu ve az yiyon

0|1
    0|0
    • 1ay

Program iyi de sanirim az yiyoruz...

• youtube:

Shredded Brodhers

savaş cebeci

Kenzo karagöz

Ağırsağlam

Aradığını bu kişilerin videolarında kesinlikle bulacaksın

0|1
    0|0
    • 1ay

Yazdıklarının 3ünü ezber ettim.

Hatta yaptığım bar tarifi falan ağırsağlamdan.
      Günlük 500-750 gr et yiyecek durumum yok; buysa gereken bırakalım bu işi.
      Ama gördüğüm yapılı arkadaşlardan benden daha az et yiyenler de var; enteresan bir durum çözemedim.

• sadece yemek yiyormuşsun gibi geliyor ya antrenmanı düzgün yap ya programını değiştir antrenmanın hakkını versen yeme o kadar iyi olmasada gelişme olur özellikle kol diyorsan süperset uygulamayı dene

0|1
    0|0
    • 1ay

İdmanlarımda hergün bir süperset var aslında; ama yemek konusunda ne demek istediniz anlamadım?

• 1ay

teakwando kas kitlesiyle çok ilgilenmez hatta çoğu uzun boylu cılız oluyor daha seri tekme atmak filan puan işi spor derken güreş box filandemek istedim zayıflamana gerek yoktu bence diyet olmadan sadece fitnessla kaslar kendini gösterirdi şimdi tekrar etlenmen lazım başlamışsın gerisi gelir

• 1ay

Açıkçası 80lere çıkmak istemiyorum; gerçekten istemiyorum yani...
      Belki en fazla 70-72 bandında kas kütlesi edinerek olabilir..

• hocam yavaş yavaş 5-6 senedir yapıyorum bench press basarak büyüdüm doğalken 150 kiloyla 5-6 tekrar basıyordum
    bench bas dioyrum kolları çok iyi büyütüyor

0|1
    0|0
    • 1ay

Zar zor 40 yapıyorum bench'te bro ben. O da bu ay geçebildim ikili 20liklere, 15le falan başlıyorum işte 40 kg ile de 8 tekrar zar zor...
      Valla bir yanlış var ama, hakikaten çözemedim :/

• 1ay

hocam azından yanına amino ekle sagolasın bu arada

• 1ay

Araştıracağım amino asit olayını; umarım gelişim kaydedebilirim. Bugün idman vardı, kollar patladı; kötü çalıştığımı da düşünmüyorum ama...

• tekrar sayıları kaç ve düzenli ağırlık artıyor musun

0|1
    0|0
    • 1ay

Dumbell press; 12-10-8-8 = 4 set. Başlangıç 10kg, sonra 12.5, sonra 15 ve 20 kg ile bitiş. Neredeyse tüm hareketlerde artış yapıyorum. Ama arttırmadıklarım da var; lateral raise de 5kg ile başlayıp bazen 7.5 ile bitiriyorum.

Yeni başlayan yahut devam eden kişilerden hoş olmayan tepkiler aldım; gelişim olmadığına dair. Açıkçası bu sporu bırakmak istemiyorum...

• 1ay

beslenmeyi artır bence antremanıda 1 saate geçme

• 1ay

Tam 1 saat sürüyor zaten program iyi program ama sorun bende. Sanırım beslenmede sorun var...

• vücudun kasa elverişli değildir sinan şamil sam gibi

0|1
    0|0
    • 1ay

Her vücut belli oranda gelişiyor ve kas kütlesi ediniyor biliyorsunuz, bizde hiç olmadı o :))) Sorun o.

• Sabir gerek bide vitamin tozu gii vs seyler al arada

0|1
    0|0
    • 1ay

Vitamin tozu?

• 1ay

Alıyorum zaten protein tozu...
      Her idman sonrası 25 gr içeiği olan en kaliteli tozlardan birisi; eklemiştim açıklamaya.

• Generik büyük ihtimalle

0|1
    0|0
    • 1ay

Genetik?

• 1ay

Biraz daha kilo al ama fazla yağlanma

• 1ay

Teşekkür ederim :)

• Benimde öyle oldu
    Bıraktım mk

0|1
    0|0
  • Beslenmen çok yanlış kardeşim fitness hocasıyım ben

0|0
    0|1
    • 1ay

Nerede yanlış gördünüz acaba? Yorumlarınız değerlidir benim için :) Kısaca bahsederseniz sevinirim.

• 1ay

Bahsedemem kusura bakma bizimde işimiz bu bir bedeli var. Fakat özel beslenme programı çalışma programı felan istersen yüz yüze görüşebiliriz her detayı anlatırım. Kolay gelsin.

Yükleniyor...