Nefretimin sebebi ne olabilir ?

İnsanlardan nefret etmeye başladım nedense. Ailem var, sevgilim var, kendime yetecek kadar param var, arkadaşlarım var, bir kaç dostum var ama nedense hala kendimi yalnız hissediyorum.

Her geçen gün biraz daha tiskiniyorum insanlardan. Toplumun bize dayattığı kalıplardan tiskiniyorum artık. Depresyon falan demeyin, çünkü öyle olsa bilirdim. Baya bir süre tedavi gördüm ve bu konularda kendimi geliştirdim.

Gün geliyor kendi ailemin yüzüne bakamıyorum, gün geliyor sevgilimin yüzüne bakamıyorum, gün geliyor arkadaşlarımın yüzüne bakamıyorum. Gün geliyor aynada kendime bakamıyorum.

Aynada gördüğüm kişi bile aslında ben değilim biliyorum. Kimse aslında bizi biz olduğumuz için kendine yakın görmedi. Toplum bana diyor şöyle ol. Toplumun dediği gibi olmazsam dışlanıyorum, anormal sayılıyorum fakat normal ve anormal kalıplarını da toplum uydurduysa bunun neresi doğru ? Dahada açarsam doğru veya yanlış var mı aslında ?

Toplum bizi okumaya zorluyor okuyoruz, sonra üniversiteye git diyor, üniversiteye gidiyoruz. Sonra iyi bir kişi bul onunla evlen çoluk çocuğa karış diyor onu yapıyoruz. Hepsi boş geliyor artık. Benim gibi düşünen var mı ? Ya da sadece tek ben mi böyleyim ?

Gene iplenmeyeceğim kesin.

0|0
7|1

En İyi Kız Görüşü

• Doğru ve yanlış önceden yoktu. insanlar bu doğru ve yanlışları neye göre belirlediler sence bunu hiç düşündünmü? dünyanin ilk evrelerine kadar geri gitmemiz gerekiyor. insanlar doğru ve yanlışı yaşadıkları şeylerde insanların verdikleri tepkilere göre belirlediler. sen doğru ve yanlışa uymak istemiyorsan kendi doğrularını yanlışlarını kendin belirle kendine özel bir dunya yarat. orada istediğin kadar özgür ol... bu dünyaya geldiysen belli kurallar içerisinde yaşayacağını unutmaman gerekiyor. kurallara uyulmamanın yaptırımları bazen çok ağır olabiliyor çünkü. hayatın belli bir döngüsü var. doğuyorsun ve hayat eşini bulunca evleniyorsun. bunlar saçma konular değil. insanın doğası gereği sevgiye ve üremeye ihtiyacı var. sen bu gereksinimleri kendinde görmüyorsan eğer buna ayak uydurmazsın. ama bu ayak uydurmamanın sıkıntılarını yaşlandığın zaman anlarsın. her şeyin rutin olması senin bunları belli bir düzende sürekli yapacağın anlamına gelmiyor. hayatının farklı olmasını istiyorsan eğer hayatta yapmak için kendine tanıdığın zamanları öne çek ve onları uygulamaya çalış ya da yapamam dediğin şyleri uygula. bunların hepsi senin bakış açını değiştirecektir emin ol.

0|0
    0|0
    • Yarısına katılmıyorum. Kimse özgür değil bu dünyada. Her zaman bir dayatma var. Evet evlenmek, aile kurmak, aşk, sevgi vs. hepsi küçüklükten beri bilinç altımıza yerleşen saçmalıklar. Sadece saçmalık. Bunlar benim görüşüm, kimseyi yadırgamam. Kendimden bir parçayı en çok bulduğum film '' Kaybedenler Kulübü'' tamamen benim düşüncelerimi yansıtıyor. Çocukluktan beri bir çok olaylarla bilinç altımız yeterince doldu ve benim gibi insanların çıkmasına sebep oldu.

Bu özelliğimden nefret ediyorum.

Kızlar Ne Diyor 6

• biraz topluma uymak gerekir ama toplum için de yaşanmaz ayrıca kimse kimseye o derece karışmaz sana öyle geliyor galiba

0|0
    0|0
    • Farkında bile değilsin. Şu an bir işe girmek için üniversite okumak şart gibi resmen değil mi ? Evlenirken bile öyle. Kız tarafı soruyor mesela oğlunuz ne işle meşgul, hangi bölüm okudu vs. Bize gerekmeyen şeylerin kölesi haline getirildik. Bilinç altımızı küçüklükten beri bu tarz şeylerle doldurdular, dolduruyorlar.

• Neredeyse hiç kimse dediğin gibi düşünmüyor. Bize gerekmeyecek şeylerin kölesi haline geldik. Toplum bize bir şey gösterdi onu benimsedik, daha sonra başka bir şey onu benimsedik. Benimsemediğimiz zaman ise hep dışlandık.

• anlıyorum ama toplumun her dediğini yapmak zorunda değiliz demek istedim

• Bunları tek düşünen sen değilsin. Toplum kendi kendine kalıplar koymuş. Bunların gerisinde kalanlar eziliyor dışlanıyor. Yaptığı tuhaf görülüyor o insan anormal sayılıyor. Fakat şunuunutuyorlar. Herkes aynı olmak zorunda değil.

1|0
    0|0
    • Her şey sıradan olmaya başlıyor belirli bir süreden sonra. Kendimle çelişiyorum hem düzensiz bir hayatı sevmiyorum hemde bir süre sonra o düzenden sıkılıyorum.

• Herşeyi elde etmişssin. İnsanın bazı seylerin özlemini çekmesi gerekiyo. Birşey eksik olmalı sanırım deger bilmesi için. Ya da seni çevrendekiler mutlu edemiyordur, ruhuna uygun insanlarla arkadas ol

1|0
    0|0
    • Yok genelde ben mutlu etmeye çabalarım çevremdekileri. Küçüklükten beri biraz tuhafımdır. Çok soğuk bir insanım fakat hemen insanlarla iletişime geçebiliyorum. Bu ne çelişki dersen bilmiyorum.

Sonrasında bazen kendimi bile farklı görüyorum. Ciddi ciddi aynada başkasını görüyorum. Asıl beni görüyorum ve korkuyorum.

• Benceşu ankendini arıyorsun sen aynı durumdayız. bazen delircek gibi oluyorum ama inan sana söleyebilecegim bir care yok :/

• Sadece şuan değil. İlk okul 6. sınıftan beri böyleyim. İnsan kolay delirmez bu arada onuda öğrendim. Son 4 sene delirmedim artık zor deliririm. Gerçi bu halime deli diyenler varda neyse :)

Sadece gülüyorum.

• Verdim puanını .Aynıyız ,rahat ol.

0|0
    0|0
  • yalnız değilsin.

0|0
    0|0
  • ben de öyle düşünüyorum

80 yıllık dünyada neyin çabası bu ;

0|0
    0|0
    • Şu an 20 yaşındayım 30 yaşıma kadar yaşarsam çok bile bana. Geri kalanı gereksiz olur. Şu an ölsem umursamam.

Ölmek ne güzel, töreni sade güzel. En sevdiğim cümle.

• bende bu ayın 8 inde giriyorum yirmiye , aynı fikirdeyim yaşamanın çok önemi yok .

• İyi ne güzel o vakit. Biraz inançsız olsam seri katil olurdum, güzel olurdu yani. Sonra toplu bir katliam ve mutlu son boommm !

Erkekler Ne Diyor 1

• herkes senin gibi ama o kadar aşağılık insanalr çoğaldı ki maddi bir çıakr veya birazcık menfaat ile yapamacakları satamayacakalrı kişi yoktur.kimseyi umursama kimseden senin gibi düşünmesini bekleme olmazda bu

0|0
    0|0
Yükleniyor...