Neden az ile yetinmeyi bilmeyiz? neden bir adım öndekini baz alınır,arkada kalana bakılarak şükür edilmez?

norveçte yaşan bir Türk bilim adamının sözlerigeldi aklıma ...

aynen şöyle demişti..

bir norveçlinin hesabında bin norveç kronu var ise ve bir araç alacaksa gider bin kron luk araba alır kendine

oysa benim ülkemde bir insanın 50bin tl si varsa gider bankadan 30bin tl kredi kullanır ve 80 bin tl lik araba alır...

hayasızca tüketiyoruz demişti!

sizce bu bilim adamımız haksız mı?

0|0
12|10

En İyi Erkek Görüşü

• BİRAZ UZUN AMA OKUMAYA DEĞER OKUMADAN GEÇMEYİN BENCE...

Hz. Ömer (ra), sessizce, dinlenmekte olduğu odaya girer. Bir an çevresine göz gezdirir. Odasının bir yanında işlenmiş bir deri, bir diğer köşesinde de, içinde birkaç avuç arpa bulunan küçük bir torba vardı. İşte Allah Resûlü’nün odasında bulunan eşyalar bundan ibaretti. Bu manzara karşısında ağlamaya başlayan Hz. Ömer (ra)’in hıçkırıkları O’nu (asm) uyandırır. Kalkınca hasırın vücudunda iz yaptığını, kan oturduğunu gören Hz. Ömer (ra) ise omuzları sarsıla sarsıla ağlamaya başlar. Hz. Muhammed (asv) hayretle sorar:

“Ey Hattab oğlu! Niçin ağlıyorsun?”

“Ey Allah’ın Elçisi! İranlılar imparatorlarını saraylarda yaşatırken, Bizanslılar Kayserlerini lüks ve ihtişama boğmuşken sen ki Allah’ın Elçisisin… İzin versen de, biz de seni…”

Maksat anlaşılmıştır, Allah’ın Elçisi (asm), gelecekteki halifesinin sözünü hüzünlü bir tebessüm, tatlı bir el işareti ile keser ve

“Bu dünya hayatı sadece bir eğlence ve oyundan ibarettir. Ahiret yurduna gelince, işte asıl hayat odur. Keşke bilmiş olsalardı “(Ankebut, 29/64)

ayetini okuduktan sonra ekler:

“İstemez misin ey Ömer? Dünya onların olsun, ahiret te bizim!..”[2]

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Çünkü kendinden ilerdekilere bakıp onları örnek almazsan ilerleyemezsin çıtayı yüksek tutmak her zaman iyidir kendine güveni arttırır.

0|1
    1|0
  • lüksün bizi daha iyi gösterdiğini ve mutlu ettiğini düşünüyoruz çünkü. ve bu şekilde şartlandırmışız kendimiz. sürekli yeni şeyler öğrenmeyi ve kendimi geliştirmeyi hedef edinseydik sadece bilgi bizi mutlu ederdi. ya da başka bir şeyi de para ya da bilgi yerine koyabiliriz tabi. Japonlar örneği verilmiş bencede doğru adamlar mütavazi yaşayıp bilgiyi amaç edinmişler ve bu onları mutlu ediyor.

0|1
    0|0
  • evet oyle ama bu ınsan dogasında var bırazda ıhtıyaclar karsılandıkca tatmın olmak ıcın daha fazlasını ıstenır ve o tatmın hıc gelmez ne yazıkkı

0|0
    0|0
  • Seni keklemiş olabilir bilim adamıyım diye.

0|1
    0|1
  • sana göre fazla bilimsel kaçmış bu soru

0|0
    0|0
  • insanlar doyumsuzlaştı hep dahasını ister oldular böyle birşey duymuştum

ilim ve takva yönünden üstünüzü

mal yönünden ise sizden alt olanı dikkate alın diye...

0|0
    0|0
    • evet.aynen dediğin gibi.

arabamız varsa bile daha iyisini isterken cebinde otobüse dolmuşa verebilecek parası olmayan insanları hiç görmüyoruz

• 1. tekil şahısa hapsolduk hepimiz ALLAH sonumuzu hayır etsin

• amin inşallah. emanet verilen bedenle geçici hayatta ne kadar da körleştik.

gerçekten ALLAH sonumuzu hayır etsin.

• sanırım nerden ve nasıl geldiğimizi unuttugumuz için şükür etmiyoruz.birde bazı insanlarimizda su var "aaa bak onun şu kadarlık arabası var benim neden olmasın" dior bir yandan doyumsuzluk var bir yandan kiyas

0|0
    0|0
  • insan dır sonuçta iyinin her zaman iyisi vardır , eğer amacın ağaçtaki uçurtmayı tutmaksa hedef gökyüzü olmalıdır .

0|0
    0|0
    • şükür kültüründen bir haber yaşıyoruz ama

• şükür etmek ayrı mesele bulunduğum konum için şükrederim , ama daha iyisini isterim o konuma gelirim oraya geldiğime şükrederim yükseldikçe şükredersin zaten .

• kör olasıca nefis

0|0
    0|0
  • Çünkü o komşunun çocukları hep bizden bir adım öndeydi yetişcez diye azmı yırtındık

0|0
    0|0
  • çünkü bir insanoğluyuk

0|0
    0|0
  • İnsan elindekiyle yetinmez, her zaman daha fazlasını ister.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Kültürümüzde hava atmak önemlidir çünkü, o aradaki 30 tl fark o amaca hizmet ediyor ;)

Kürkünüz ne kadar kalınsa o kadar değerli görülürsünüz.

1|0
    0|0
  • O bilim adamının ağzını öpmek lazım eğer dişi bir bilim adamıysa :D

değilse eyvallah panpa der geçerim.. Fakat görüş çok yerinde..

Paramız yok ise kredi çekeriz. krediyle aldık yaa.. sorun değil deriz halk olarak.. Sanki krediyi gaipten melekler ödüyor mkk :D

0|0
    0|0
  • japonları bu konuda incelemek lazım.bizden daha müslüman yaşıyorlar.

0|0
    0|0
  • Çnkü insan oğlu çiğdir.. Çabuk unutur.. bugun şükreder 2 gün sonra isyan eder..

0|1
    0|0
  • bende 35bine araba, 5bin yakıt, 5bin bir kaza olursa kenara

5binide gezerim yerim :D

0|1
    0|0
  • Hazreti Muhammed negüzel demiş.kanaat tükenmez bir hazinedir.

0|1
    0|0
  • Ben ucuz mal alacak kadar zengin değilim...

elindekinle yetinip şükretmek gerekiyor

0|0
    0|0
  • Sanırım nefis doymadığından :((

0|0
    0|0
    • patronuma bakıp ibret alıyorum:)

adam milti milyarder ama benim kadar bile yaşayamıyor

• para bakımından zengin biri mi ?

• en son geçen ay 3.dairesini aldı

350 bin tl keş..iki fabrikası var. bir tanesinin binasını 4 yıl önce nakit 3,5 milyon euro ya almıştı

• Daha fazlasını hedef edinmediğim sürece hayatımda amaç kalmıyor şu an olduğu gibi yorumsuzum.

0|0
    0|0
Yükleniyor...