Neden insanlar facebook'ta resimlerini, mutluluklarını sergilemekten mutluluk duyarlar?

Facebook çok fazla kullanmıyorum o yüzden bu duyguyu bilmiyorum. Ancak çok görüyorum, ilişkisi var yapıyorlar ama diğer insanların bunu bilmesini istediklerini için mi? Ya da resimler şunlar bunlar.. Hani bakın ben mutluyum imajı mı? Yani diğer insanların o kendisinin mutlu olduğunu bilmesi neden bazı kişileri tatmin ediyor gerçekten anlayamıyorum.. Ego olayı falan mı bu? Bunun üzerine mantıklı açıklamalar bekliyorum..

0|0
12|12

En İyi Erkek Görüşü

• Ego olayı..

Çünkü bu site, ''uyanmamamız'' karşılığı çok iştah kabartan şeyler vaad ediyor:

Kendi dünyalarını yaratıyorlar orada. Olmak istedikleri kişiyi sergiliyorlar. Hayatlarının, kısa metrajlı filmlerini çekiyor insanlar burada..

Zaten, facebook'un kurulma amacı bu.. Tüketim toplumu, uyanmasın hep tüketmeye devam etsin. Türlü türlü kapitalist oyuncaklardan biri bu facebook işte..

Aslında, bir güler yüze hasret olmamızın getirisinden .ok gibi para kazanıyor bu site. Ne kadar sinsice değil mi?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• evet üzüntülerini gizlerler genelde

1|0
    0|0
  • her teşhirciyi gözetleyen bir röntgenci olduğu için

;)))

biri göstermeyi sever biri seyretmeyi.

adamın kafası boş, kız da o boşlukta kendine yer edinmek ister. yada tersi...

işte o yüzden teşhircilik had safhada ;)

1|0
    0|0
  • paylaşmak iyidir...lakin abartmaya gerek yok...olan var ..olmayan:DDD

0|0
    0|0
  • Bende hiç ilgilenmiyorum bu ara insanlara sahte gösteriş başka birşey degil.

1|0
    0|0
  • facebook umda binlerce fotografim var tek ya da arkadaslarimla. sevgilimle olanlar ise sadece ailem ve cok yakin dostlarima acik. listemde ekli olmayanlar zaten gormez normal albumlerimi de. eger ki bu egoysa ego, ne yapalim dunyaya sergilemedik de kendi alanimizda arkadaslarimizla paylastik diye manyak mi olduk?

0|0
    0|0
    • ben özellikle yapanlardan bahsediyorum yani yüzde 80 i samimi olmadığı insanlar ama her dk fotograf filan gibi güncelleme yapıyor.

• ben de seviyorum fotograf paylasmayi, ustelik sadece kendimin degil, nesnelerin de. ilginc gelir atarim cekip. rahatsiz olan zaten silsin facebook undan. zor değil.

• Sosyallik açlığı, bu konu her zaman tartışılıyor. Benim sadece profil resmim vardır, ilgilendiklerimi bile arkadaşlarıma açıktır sadece. Özel hiçbirşeyi yazmam, sosyal ağ orası yarın pişman olacağın çok şey yazabilirsin. Ama sürekli resim ekleyenler ayrı bir konu. Onların psikolojilerini anlamak için onlarla empati kurabilmek lazım.

0|0
    0|0
  • Facebookta baktim şimdi birtane resimim var oda sanki mutludan ote karamsar.face e koyulmuş bircok fotoyu samimi bulmuyorum.aynen egolarini tatmin ediyorlar.

0|0
    0|0
  • Düşmanları çatır çatır çatlatmak istiyorlardır belki. link

0|0
    0|0
  • bende anlamam valla bide düğün resimleri falan olabilirde yani miilletin gözüne sokmaya gerek yok bilen biliyor zaten .)))

0|0
    0|0
  • Ego meselesi bence. Yada iltifat almaları hoşuna gitmesi.

0|0
    0|0
  • nispet için

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• mutluluk resimlerini abartılmadıkça koyulmasında bir sorun görmüyorum.ama şunlara sinir oluyorum yok hastanede bilmem nerde olanlar gereksiz.ya hastasın o halde bile facebook düşünürler aklım almıyor.geçende bi arkadaşımın resmini gördüm yani koptum.saçlar başlar kılık kıyafet çok düzgün koltukta oturuyor ayağını alçıya almışlar.ayak pc ekranından içeri gircek neredeyse.geçmiş olsun dileklerini cevaplıyordu.yuh dedim bee:)))

1|0
    0|0
  • kim karşıya ben üzgünüm izlenimi vermek isterki bu denli düşmanın varken

milleti sevindirceme mutlu görüp kıskansınlar...düşüncesi var

0|0
    0|0
  • Hayir..cogu kotu niyetle herkese ben mutluyum demek istedigini icin yaptigini sanmiyorum..ki mutlu olmadiginda da orada yaziyorsa biseyler paylasiyorsa demek istedigi o degil.. ama bazilari gercekten abartiyor..artistlik falan yapiyolar ..onlara bende gicik oluyorum..:)

1|0
    0|0
  • bize ne ki mutlu olma yolları buysa mutlu oluyosa takılsın

uç bir örnek veriyim çoğu dışarıya adım atamıcak fiziksel sorunları olan insanlar o tip sitelerde sosyal olabiliyor ve bu da mutluluk nedeni onun için mesela...

ya da normal adamın manasızca kafa dağıttığı ortam...

0|0
    0|0
  • her insanda vardır beğenilme ihticayı en yok diyende bile mutlaka vardır doğal bir durum çokabartılmamalı paylaşanlar da iyi niyetle arkadaşlarıyla paylaşma ihtiyacındadırlar bazıları gösteriş amaçlı herkesin niyetini bilemeyiz

0|0
    0|0
  • napak üzülek mi?

0|0
    1|0
  • Hayat paylaşınca güzel çünkü :P

0|0
    0|0
  • hayatta mutlulukta paylaşınca güzel. lalay lay lay :)

0|0
    0|0
    • senin o dediğin , kastedilen, yanyana, beraber gözlerinin içine bakarak paylaşmak değil mi?

• bu değişik bi bakış açısı ama benim kastettiğim şu aslında.. hiçbir iletişimi olmayan arkadaşları ekli ve bunu özellikle yapanlar var..

• onun adı nispettir. çok da tın yani :)

• facebooku fazla ciddiye alıyorlarda ondan..

0|0
    0|0
  • bırak insanlar nasıl mutlularsa öyle yasasınlar

0|0
    0|0
  • Facesiz hayat oh ne rahat

0|0
    0|0
  • facebook'un amacı bu zaten. nazar etme, senin de olur bi gün.

0|0
    0|0
Yükleniyor...