Evlenmek üzeresiniz ve asla çocuğunuzun olamayacağını öğreniyorsunuz, ne yaparsınız?

Evlenmek üzereseniz nişanlınızı çok seviyorsunuz ve biliyorsunuz ki onun en büyük hayali anne/baba olmak. Bunun hayaliyle yaşıyor ama evlilik arifesinde asla çocuğunuzun olamayacağını öğreniyorsunuz ve sorun sizde. Ne yaparsınız bunu söyler misiniz, evlenmekten vaz mı geçersiniz...?

0|0
19|19

En İyi Erkek Görüşü

• Birincisi bunu ona söylerim. İkincisi ben evliliği iki kişinin beraber mutlu yaşaması olarak gördüğümden anne baba ne diyor, çocuk olur mu olmaz mı düşünmem eş seçerken, sadece ikimizin beraber mutlu olması anlaşması önceliğim ama eğer o evlat edinmeye veya çocuksuz bir evliliğe sıcak bakmazsa asla ona kırılmadan hayat boyu mutluluklar dilerim.

Yalanların üstüne kurulacak bir evlilik mutsuzluk ve hayal kırıklığından başka birşey vermez kimseye, o açıdan eşim olarak seçeceğim kişi benim herşeyimi bilmeli.

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Elbette söylerim kimsenin hayatından bir şeyler çalmaya hakkım yok , beni olduğum gibi kabul ederse amenna .

0|0
    0|0
  • afrikadan çocuk alırım beya...

0|1
    0|0
  • Çocuğum olmayacağını biliyorsam büyük konuşmak gibi olmasın ama evlenmem

0|0
    0|0
  • söylerdim birbirimizi deli gibi seviyorsak, samanlık seyran olur, tüp bebek yapılır, veya evlatlık alınır.

0|0
    0|0
  • Bu durum tabi ki söylenmelidir, söylememek çok yanlış.

0|0
    0|0
  • Rabbim Herkese Emanetini Bahşetsin,Hiç Bir Yuvayı Çocuk Sessiz Bırakmasın...

0|0
    0|0
  • büyük konusmiyim ama ben vazgecmem basıma böle bisi gelirsede allah yardımcım olsun... herkese allah göstermesin...

0|1
    0|0
  • Bu konu beni yaralıyor çünki ankilozan spondilit hastasıyım ve ileride çocuğuma geçme riski varmış

0|1
    0|0
    • Geçmiş Olsun Kardeş Yapılabilecek Birşey Varsa Çekinme Lütfen...+1

• Şu sözlerin bile her şeyden değerli bence çok sağol.. ilaçlar iğneler artık dostum oldular onlarsız yapamam onlar geröek DOST

• Bir kadının bu soruya karşı duruşu, erkeğinkinden farklı olacaktır muhtemelen. Ama ben seviyorsam engel tanımam.

0|0
    0|0
  • Kimseyi hayal kirikligina ugratmazdim evlenmezdimde.omur boyu karsimdakinin boynunu bukmek istemezdim.kendi halime bir hayatim olurdu...

0|0
    0|0
  • ögrensem bile eşim in o anlar içerisin de manevi desteği ile ve de inancın şuuru ile iyi olmaya calısırdım.evlenmekten de vazgeçmem

0|0
    0|0
  • söylemem vazgeçerim.benden soğuması için elimden geleni yapar gerçeği gizlerim

0|0
    0|0
  • söylerim gerisi ona kalmış

0|0
    0|0
  • eşime söylerim bir tepki vermezsee evlenirim napim olmıcak diye bekar mı gezicem :)

0|0
    0|0
  • Söylerim tabi neden söylemeyeyim

0|0
    0|0
  • Allah korusun inşallah başıma gelmez ama gelirse evlatlık ediniriz artık.

0|0
    0|0
  • Allah kımsenın basına vermesın ama sevıyorsam ayrılmak zor olurdu

0|0
    0|0
  • evlenmezdim.

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 19

• ona söylerim, sorun yaratacaksa onun açısından evlenmem. eğer yüreği geniş biriyse sorun yok, evlat edinir bir başkasının doğurduğu meleği kendi güzelimiz yaparız.

0|0
    0|0
  • Hayat anne baba olmaktan geçmiyor çok iyi bir eş olması kendi ailesine sahip çıkması bunlarda güzel duygular o kadar mutluluğa hasret çocuklar var evlat edinirdim.

0|0
    0|0
  • ben o aşamaya gelmeden çoook önce söylerim böyle bir şeyi. saklanacak bir şey değil ki bu? diğer yandan çocuk olayı çok ilginç doktorların kesinlikle çocuğun olmaz dediklerinin paşalar gibi çocukları olduğunu, 2 niz de sağlıklısınız hiç bir engeliniz yok denilen çiftlerin 10 uğraşıp çocuk yapamadıklarına o kadar şahit oldum ki...

0|0
    0|0
  • tabi ki söylerim söylememek kandırmak olur. evlenmekten vazgeçmek onun söyledkten sonraki ifadesine bağlı olarak değişir. ama büyük ihtimalle evlenmekten vazgeçmeyi düşünürüm

0|0
    0|0
  • açık açık konuşurum

böyle

böyle

isterse bitiririz

0|0
    0|0
  • ilk önce bi düşünürdüm sewdiim insana böle bi kötülük yapmaya hakkım war mı die.. sonra hkszlk olduunu düşünürdüm ama genede anlatrdım herşeyi ortk bi yol bulurdk. zaten birbirimizi çk sevioyasak sorun olmazdı. ve biribirimz için fedakarlk ypmş olurdk.. çok istersek evlatlk alırdk..

0|1
    0|0

• ilk olarak ben bu adama bunu söyleyemiyorsam ve benimle çocuk diye evleneckse ne diye evleniyim onun hayalleriyle bir benim annelik hayallerim de yerle bir... yanımda olacaksa ve

illa çocuk diye kuduracaksak ikimizde, evlat ediniriz çevremde bu şekilde mutlu aileler mevcut.

0|0
    0|0
  • soruda sorunun bizde olduğu varsayılıyor sanırım : kesinlikle söylerim.

eğer aksi olursa, o bana söylerse, bu bende hiçbir şeyi değiştirmez, vazgeçmem.

0|0
    0|0
  • cocugu olmasini gercekten cok istiyormu ona bakarim once, cunku cogu erkek sadece baba olmak icin evlenir, daha sonra sevdigini mazeret gosteriyor ama aslinda baba olmak icin evleniyorsa onu zor durumda birakmamak icin kotu olmayi secer kendimden soguturdum.

0|0
    0|0
  • vazgeçmem tabikide zaten evlılık arıfesıne gelmıssek cocuk olur olmaz herseyı her alternatıfı konusmusuzdur :)

0|0
    0|0
  • evlenırım yınede esım olacak kısıye soylerım. zaten evlencegım ınsan dedıysem bnı yarı yolda bırakacak bı ınsan degıldır

0|0
    0|0
  • soylerım evlılıgın asıl amacı cocuk degıldır bence bu yuzden soylerım

0|0
    0|0
  • Soylemek gerekir..gercekten seviyorsak bu problem olmamali

0|0
    0|0
  • Söylerdim,Onun düşüncelerine göre yolumu çizerdim..

0|0
    0|0
  • karşımdakine söylerim.her kararına da saygı duyarım

0|0
    0|0
  • keşke bu kadar çok türk dizisi izlemeseydin.

0|0
    0|0
  • çocuk sahibi olmak gibi arzum yok karşımdakini de buna göre seçerim

0|0
    0|0
  • söylerim..oda hala evlenmek isterse evlatlık alırız..

0|0
    0|0
  • söylerim. çocuk yapmak gibi bir hevesim zaten olmadığı için, karar onun kararı olur.

0|0
    0|0
Yükleniyor...