Yaratılış ve ateizm arasında gidip geliyorum ?

kısaca şöyle diyim : şimdi bir yandan düşünüyorum,bu kadar tesadüf nasıl olabilir ? bide şöyle düşünüyorum, şimdi islam'a göre bütün müslümanlar cennete gidicek müslüman olmayalar cehenneme,şuraya gelicem afrikadaki insanları allah yaratmadı mı ? bu insanlar açlıktan ölmüyolar mı ? işkence çekerek yaşamıyolar mı ? eee bunların çogusu müslüman değiller ve haliyle diğer taraflarıda eziyet zulum ? eee bu insanların suçu ne? ya da otçul hayvanların suçu ne aslan kaplan timsah gibi etçil hayvanların besin kaynakları ? yaratıcı onlara istese başka bir besin kaynagı veremezmiydi ? çok uzun bir şekilde yazıcaktım ama kimse okumaz diye kısaca böyle anlatmak istedim kendimi.yorumlarınızı bekliyorum..

0|0
12|6

En İyi Kız Görüşü

• evt bu sorular hep kafamızı karıştırır malesef. ve mantıklı baktığım zaman dinlere inanasım gelmiyor. din toplumları düzenlemek amaçlı kişiler tarafından yazılmış anayasa olarak görüyorum.. ama Allah'a inanıyorumm.. Mutlaka bir yaratıcı vardır. Ancak kitapların hepsinin arabistanda yazılmış olması çok enteresan değilmidir? Ve bu kitapları Tanrı gönderdi dünya kaçmilyon yıllık geçmişi var neden bu kadar geç gönderildi. çok fazla mantık hatası ,çelişkiler var ..

0|0
    0|1
    • aynılarını bende yazacaktım ama çok uzun olur diye yazmadım ama şu var incil roma'ya indirildi.

• yani genel olarak arabistan. o yıllarda arabistandan diğer ülkelere bunu yaymak halkı inandırmak kolaymı neden tüm ülkelere inmemiş .sorgulanacak o kadar çok şey varki.

• O zamanlar Cahiliye Devri yasanıyordu Arabistan'da. Ki bunları düzeltmek için en basitinden indiriliş yeri olarak dogru olabilir. Ayrıca ne hikmettir ki yıllardır yıkılmayan ve bugun Hac umre vazifelerinin yerine getirildiği Kabe nin yakınında inmiştir!Bizimde gördüğümüz Mantıklı hikmetleri varken sonsuz kudret sahibi yaradanın ne hikmetleri düşündüğünü sen düşünebilirsin

Kızlar Ne Diyor 11

• Herkesin sinavi farklidir onlar aclikla sinaniyor sen mesela acilarla tarzi dusunceksin.

0|0
    0|0
  • Potansiyel deist.

0|0
    3|2
  • hayırlısı be gülüm.

0|1
    2|2
  • Arkadaşım senin sorularının hepsinin bir cevabı var..

Bu sorularına cevap bulamaz isen hayat zindana döner. Cevap bulursan ise dünyada cenneti yaşarsın iç huzur denen şey olmadan hayatın ne anlamı olabilir ki..

Bütün bu ve benzeri soruların cevabını link burada bulabilirsin. Sitenin altını üstüne getirmeni öneririm.

0|0
    0|0
  • orta yol : deist ol kardeş ya da agnostik ol .

0|0
    1|0
  • Kardeşim, sen CENNET'i bu dünyada istiyorsun. Halbuki hiç bir hüznün olmadığı yer Cennet'tir.

İnsanlar yaratılır ve hayatlarını amaç ve anlam doğrultusunda yaşarlar. Bunu en iyi yapan da mükafatlandırılır.

0|0
    0|0
  • Allah tüm canlıları insanlara hizmet için yarattı. Tesadüf yok benim için. Şu Afrikalı çocuklara da yardım etmek bize düşer. Gizli doğru diyor.

1|0
    0|0
    • müslümanım elhamdulillah ama bu ve bazı şeyler kafamı karıştırıor

• İşte o yüzden sınav dünyası buralar diyoruz.

• tanrı var. ve adil değil, kusursuz değil, iyi değil, güzel değil. tanrının adı kibirdir. kendi adını anmadıkça yapılan hiçbir iyiliği kabul etmeyecek olan kibir. evladını kurban etmesini isteyecek kibir.

0|0
    4|1
    • ateistsin böyle mi konuşuyosun yoksa inançlı olupta böyle mi konuşuyosun

• inançlı olmak yetmez.inancı sorgulamak ta gerekir. neye baktında kusursuz değil dedin neye baktın kibir dedin neye baktın güzel değil.hem daha Olayların ne hikmeti oldugunu bilmeden ve tam aslını öğrenmeden yorum yapmak pek inanç değil,aksine işine geldiği gibi ya da görmek istediğin gibi gördüğünü gösterir.

• sen de işine geldiği gibi görüyorsun. vaad ettikleri için adam bile öldürürsün. yeter ki allahının adıyla olsun.

• ee napak?

0|0
    2|2
  • dimiii müslüman olmayan ülkelerde doğan bebeklerin suçu nee?

0|0
    0|0
    • evet..sen ateistmisin?

• çıkarmazki ayetler var araştırın sorgulayın diye

• sorgulamak dinden cıkartmazda ne demek.islamiyet her türlü sorgulamaya acıktır

• arkadaşım sen meselen,in sonundan başlamışsın,gizli olmasan sana gideceğin adresi gösterirdim

0|0
    0|0
    • nasıl yani ? açılımlı konuşsan ?

• mesaja neden cevap vermiyon

• verdim verdim

Erkekler Ne Diyor 6

• Öncelikle Allahü tealanın emirlerine uysak sadece Müslümanlar olarak, o insanlar asla açlıktan ölmezler idi. Allahü teala kimisini güçlü, kimisini zengin, kimisini bilerek elbette fakir yarattı. Bu durum da diğer insanların imtihanın bir parçası. Bunu Allahü teala zaten ayeti kerimede şöyle bildiriyor :

Zümer Suresi 52. Ayet: Bilmiyorlar mı ki Allah, rızkı dilediğine bol bol verir, dilediğinden de kısar. Şüphesiz bunda inanan bir kavim için ibretler vardır.

Oradaki insanların işkence çekmelerinin en büyük sebepleri bizleriz. Cennete öncelikle fakirler girecektir. Fakirler, zenginlerden 500 sene evvel cennete gireceklerdir. O insanlara gereken yardımlar yapılsa kimse açlıktan ölmezdi. O yüzden onların cezasını bizler çekeceğiz Allahü teala affetmezse. Onların imansız ölmesini açlıkla bağdaştırma. Adam Hristiyan, ancak yine aç ise kendi dininde arasın problemi. İslam'a göre zekat diye bir durum söz konusudur. Her gün kebap, pasta çörek götürürken, komşun eğer bir tas çorbaya muhtaç ise, senin yediğin yemekte bereket olmaz, hayır olmaz. İslamın emirleri ve yapılması gerekenleri bellidir, buna uymayan insanlar ise problem İslam'da değil insanlardadır. Çok düz mantıktan dolayı dinden yüz çevirilmez. Çünkü hiçbir şey göründüğü gibi değildir...

0|0
    0|0
    • iyide afrikadaki insanlar müslüman değiller çogusu batıl dinlere inanıyolar haiyle cehenneme gidecekler yani diğer taraflarıda zulum,otçul hayvanların suçu ne peki etçiller besin kaynakları ? bir geyik dogar dogmaz çita tarafından yeniyor annesi çaresiz kalıyor ?

• Yahu Allahü teala bu şekilde yaratmış. Bak sırf sen bu duruma takılıyorsun. Sen de ona bakarsan hayvansal besinler yiyosun. Nasıl balık, tavuk yiyorsun ve o hayvanlara acıyor musun ? Eee bir hayvan diğer hayvanı yiyince neden acıyorsun ? :) Bunlar, Allahü tealanın canlılara birer ikramıdır, o amaçla yaratılmışlardır.

• afrikadaki insanlar ve diğer tarafları için ne diyiceksin?

• her soru işaretine cevap veriyorum tek tek :) müslüman olanların içerisnde zerre kadar LA ilahe illallah barındıranların hepside cennete gidecek fakat butun gunahlarının cezasını cekecek önce ( basit bir ceza değil bu)...Afrikalılarda gidecek onlarda islamiyet olmasa bile hak dine talip olanlar giidecektir...Ve asagıdaki bir kac yoruma bakıyorumda ''Neden kitaplar milyon yıl sonra gönderildi felan diyolar'' diyorlar.İnaanma! İLk insan Hz.Adem den beri gerek sayfa gerek kitap sekilde bir sürü bu tarzda yazılı söz,içerik,kural gönderildi. Her söyleyenin ne dediğne bakma.çünkü İMAN şüphe götürmez. Sorgula-Ögren fakat bu gerceklerle olsun. Bilmeyenin agzından cıkan yalanlar ya da safsatalarla değil

0|0
    0|0
    • müslüman olmayan afrikalılar?

• evet ne olmuş onlara? cennete gideceklerini soruyorsan eger inandıkları bir hak bir din varsa gidebilirler inşallah

• Sen konuyu pek anlamamışsın daha yolun başındasın mantık çerçevesinde aramak iyidirde birazda gönül işidir inanmak

0|0
    0|0
    • siz inançlımısınız?

• ilahi dinde yaratıcı bir nessne değilri. Güneş ay ya da bir heykel. burdan başla en başı burası

• orası ayrı konu onlara zaten batıl din denilir..

• kardeş niye engelledin :)

0|0
    0|0
    • kimi

• motoru nye yakıyosun ki. gel sakince konusalım :)

• ekle sen beni konusalım

• Şimdi o afrikada ki insanlara allah rızık veriyor ama onlar amerika'ya filan kaptırıyorlar(yer altı madenleri).

0|0
    0|0
    • yeterli bir cevap değil

• vallaha sorunu anlasam çok daha uzun yazacaktım ama pek anlatamamışsın.

• O insanları o hala sokan biz insanlar değilmiyiz ?

Bugun onlara yardım eden onlara müslümanlığı anlatan cemaati her fırsatta taslayan biz değilmiyiz?

Afrikalılara Beyaz adamlar önceden hiç birşey vermeye gelmedi hep onlardan birşey aldılar.

Çoğu müslümanlığı bile bilmez.

Allah'a Sükür artık bazı şeyler düzeliyor.Oraya türk okulları açılıyor.Onlara müslümanlık anlatılıyor.

Bunuda kimsenin sevmediği cemaat yapıyor

Siz onlar için ne yapıyorsunuz?

0|0
    0|0
    • gülen cıa ajanı bir misyonerdir

• Hocaefendinin hastalığı 1- 2 dert değil birçok hastalığı var hastalığı için gittiği Amerikadada kalmıstır.Evinden bile dışarıya hastane için çıkabilen bir adam kendisi ülke ülke gezme ihtimali yok.Mekke de tıp ne kdar ileri ki orada kalp ameliyatı olsun.Anjiyo için gittiği Amerikada türkiyeye dönmesi yasak olduğu için kalmıştır.

• gülüyorum :)))

Yükleniyor...