Bilgisayardan anlayanlardan cevap bekliyorum.

4 gün öncesinde herşey normaldi. 4 gündür bilgsayarımın işlemcisi aşırı ısınıyor. cpu 68, mb, 50 dereceleri gördü. cpu fan 5500, cha fan 1300 devirlerde çalışmaya başladı. bir fan daha ekleyim dedim ama 4 gün öncesinde herşey normalken bugün neden böyle oldu, bunun bir sebebi ve başka bir çözümü olmalı diye düşündüm. ağır bir iş de yapmadım 4 gündür. internette gezindim, wordde çalıştım, film izledim hepsi bu.

işlemci amd fx8150. bunun sebebi ne olabilir?

0|0
0|2

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 2

• Dostum işlemcin ısınıyor bak şimdi cesaret edip yapman lazım, sana anlatacağım neler yapacağını. İlk başta Zalman STG-2 20 küsür Tl ya da Akasa marka 5 Tl termal macun alıyorsun, fiyat farkı var ama performans olarak 5 kat fark olmaz yalnız paran varsa Zalman al gitsin. Sonra yıldız tornavida alıyorsun ve ana kartın üzerindeki fanı yani işlemci fanını çıkartıyorsun, ve işlemciyi alıyorsun, sonra üstünde muhakkak sürülmüş macun vardır onu peçete gibi yumuşak bir şey ile yavaşça temizliyorsun ve temizlik bitince bir bezelye tanesi kadar termal macun döküp çok ince bir çizgi şekilde yayıyorsun işlemcinin üzerine ve yerine yerleştirdikten sonra kilitliyorsun, sonra işlemci fanını dikkatli bir şekilde takıyorsun, aynı zamanda bu sırada fanın altındaki soğutucu bölüğü elektrikli süpürge ile iyice temizle, toz birikmiştir ve bu ses çıkartmasına da yol açar. Aslında çok kolaydır yalnız çok dikkat etmen gereken bir konu var oda stok fanın ana karta montaj yapılan alt kısmıdır eline aldığın zaman görürsün çok narindir ufak şeylerden bir sıkıntı olmaz ama yanlış ve sert bir harekette soğutucu ayağını kırarsın, zaten işlemciyi yerleştirmek için soket üzerine bakarsan küçük tırtıklar olur onun sayesinde işlemciyi doğru şekilde zorlanmadan takarsın, birde hazır kasayı açmışken içindeki tozları kabalama bir şekilde de olsa al. Alacağın termal macun uzun süre yeter sana, bu işlemi 5, 6, 7 ayda bir yaparak ve kasa içindeki tozları düzenli temizleyerek ısınma problemi olmadan kullanırsın, ara sırada içeriyi havalandır soğuk hava girsin ve kasayı koyduğun yerin yanlarında biraz açıklık olsun düzenli hava akışı için.

0|1
    0|0
    • sorunu nihayet çözdüm. sorun yazılımsalmış. saatlerdir cpu 43 dereceyi geçmedi. günler önce taktığım flash diskten bulaşan bir virüs tüm sistemi sömürüyormuş. cevap için teşekkürler. alacağım yine de zalman stg-2 yi.teşekkürler.

• Yillardir antivirus kullanmiyorum. Tavsiyene uyacagim. Tesekkurler.

• Rica ederim. bende antivirüs kullanmadım bir dönem yalnız seneler boyunca bilgisayarla uğraştığım için ne yapacağımı biliyorum :) yoksa herkesin kullanması şart aslında. Yinede sen bilirsin.

• işlemci soğutucusundan macununa flan bakmalısın veya power suppleyden olabilir anakarttandan olabilir test etmeden bilinmez anakarttaki küçük bir diyottan bile yapabilir

0|1
    0|0
Yükleniyor...