Kaç kilo veririm?

Bazal metabolizmam 1445 yakıyor her gün 1445 kalorilik yemek yesem ve 30 dakika orta tempoda yürüsem , sonra eve gelince 2 saat kadar kondisyon bisikleti çevirsem haftada ortalama kaç kilo veririm?

0|0
2|4

En İyi Erkek Görüşü

• Bazal metabolizman nasıl 1445 çıkıyor? hesapta yalnışlık olmasın... bazal metabolizma demek vucudun hareteksizken yanı örnek uyurken iç organlarının çalışmasıyla harcanan enerjı toplamdıır... nasıl 1445 çıkıyor? haftada kac grm yag yakımı saglarsın bılemıyorum ancak mumkun oldugunca dusuk kalorili beslen ve bu aldıgın kalorının fazlasını enerjı olarak yak.. kilo vermenın altın kuralı kalori açığı yaratmaktır.. yani örnek bugun 1000 kalori aldıysan 1500 kalorilik spor yapmalısın 500 kalori açığın olmuş oluyor bu 500 kalori nereden gidiyor dersin.. elbette ki enerjı olarak harcanan yağlardan gidiyor.. umarım anlatabilmişimdir.

0|0
    0|0
    • 1ay

Bazal metabolizmanin ne olduğunu emin ol ki biliyorum. Yetişkin bir insanin günde 2000 kalori kadar tüketmesi normal. Bazal metabolizmam normal insana göre az bile.

• 1ay

Normal bazal metabolizma hızı, belirli yaş ve cinsler için sabittir. 20-50 yaş arasındaki normal bir erkeğin bazal metabolizması, vücut yüzeyinin her metrekaresi için 30-40 kalori veya yaklaşık her kg ağırlığı için bir kaloridir. Eğer kişi sağlıklı ise bu rakamlar değişmez. Bazal metabolizma, sabah uyanır uyanmaz, dinlenmiş vaziyette ve herhangi bir şey yemeden önce ölçülür. Bazal metabolizması ölçülecek kimse hava miktarını ölçen bir araçtan nefes alıp verir. Böylece ne kadar oksijen kullandığı tespit edilir ve alınan sonuç ile bazal metabolizma ortaya çıkarılır. Standart ortalamadan +7 sapmalar genellikle normal kabul edilir. (kaynak vikipedi)

En İyi Kız Görüşü

• Sadece kardiyoyla zayıflanmaz ağırlıkta çalışmalısın. Yediğinle yaktığın aynı olursa mevcut kilonu korursun ama yediğinden çok yakarsan kilo verirsin.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Senin boyun kilon falan nekadar yardımcı olmak isterim ama kendin hakkında bir kaç bir bilgi versen iyi olur.

0|0
    0|0
  • 2-3 verirsin

0|0
    0|0
  • Hiç veremezsin beslenme danismaniyim özel merkezlerim var yardimci olurum istersen. iyi aksamlar

0|0
    0|0
    • 1ay

Lütfen yardımcı olur musunuz? Ne yapmam gerekiyor haftada 1 kilo vermek istiyorum. Daha önce kondisyon bisikleti çevirerek üç ayda 10 kilo verdim yediğime dikkat ettim elbette. Ardından 3-4 ay kadar ara verdim ve yememe dikkat etmediğim için yarısını geri aldım , bisikletide bıraktım. Işte şimdi yeniden bisiklete başlasam eskisiyle aynı etkiyi verir mi? Spor salonuna gitmek gibi bir imkanımda yok maalesef. Ve ekmeği tam tahıllı ekmeği bile mi hayatımdan çıkarmam gerek kaç öğün yemem gerek herşey bilmek istiyorum

• 1ay

unutmayın vücudun yüzde 80 i beslenme yüzde 20 si spordur beslenme olmadan spor bir ise yaramaz bir çok şehirde merkezlerim var hangi ildesiniz ciddiyseniz eğer ayda 8 kiloya kadar kaslarını koruyup yaglarini atabiliriz özelden yazabilirsiniz çok uzun bir konu detaylı bilgilendirebilirim

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...