Milli Takımımızın turkuaz renk forması olmalı mı?

Türk Milli Futbol takımı kurulduğu günlerde beyaz üzerine göğüs kısmı ay-yıldız bantlı forma ile mücadele ediyordu. Dünyada forması hiç değişmeyen, formasını hiç yenilemeyen artık bir klasik forması olan sayılı ülkelerden biriydi.

Turkuaz renk forma ise pek beğenilmiyor.Milli Takımımızın turkuaz renk forması olmalı mı?
Volkan Babacan’ın kırmızı forma giyen Avusturya karşısında pembe forma giymesi de büyük tepki almıştı.

Euro 2016'da İspanya ile oynayan Milli Takımımız, Sırp hakem, turkuaz şorta izin vermediği için siyah şort giymişti.

Bunlar da Eski Milli Takım Formalarımız:

• Turkuaz renk forma olmalı
    15% (10)28% (19)21% (29)Oy Ver
  • Kırmızı ve Beyaz dışında forma olmamalı
    85% (58)72% (50)79% (108)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

1|0
9|23

En İyi Kız Görüşü

• Turkuaz güzel ama kırmızı beyaz daha çok gururlandiriyor beni

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Olsun, güzel oluyor
    Turkuaz , Eski rengimiz bizim orta asyadan

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 8

• Turkuazı güzel olsa, formayı da renkleri güzel bir şekilde kombine etseler daha güzel olur aslında.
    Çünkü dünyada tek millet bildiren renk turkuazdır ve <türk mavisi olarak geçer.

0|0
    0|0
  • Kırmızı beyazdan neden uzaklaşıyorlar böyle? Turkuaz nedir, pembe nedir? Şaka gibi!

0|0
    0|0
  • Aslında güzel ancak kırmızı beyaz kadar gururlandırmaz bizi :)

0|1
    0|0
  • Milli takımımıza kırmızı ve beyaz yakışır.
    Turkuaz olmamalı bence. Hele kalecimizin giydi pembe forma hiç olmamalı.

1|1
    0|0
  • Kırmızı beyaz varken mavi ne alaka ya

1|0
    0|1
  • kırmızı beyaz her zaman daha iyi bence insana daha fazla gurur veriyor

0|0
    0|0
  • Oradaki esmer olanın üstündeki gibi pembe olmasin da 😁

0|0
    0|0
  • Onun anlamı Al bayraktan gök bayrağa selam olsun..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 22

• İsveç'in, İngiltere'nin, İtalya'nın, Fransa'nın milli formalarını düşünüyorum, hep aklıma net, somut bir forma geliyor.

Hemen her milli takım böyle, milli formaların gene hattı pek değişmez, çok küçük oynamalar olur.

Ama bu bizim takım sürekli bir jantilik, bir antin kuntinlik peşinde koştuğundan ısrarla saçma sapan formalar çıkarıyor.

Türk Milli Takımı'nın formasının biri full kırmızı olur, biri beyaz, duruma göre şortlar değişebilir.

Ne öyle turkuaz falan. Ne alakası var turkuazın bizim formamızla?

1|0
    0|0
  • geçen Çek Cumhuriyeti maçını izliyorum. adamlarınki kırmızı bizimki turkuaz. 90 dakika boyunca alışamadım ne zaman kırmızılar atağa geçse biz geçiyoruz sanıp önce seviniyorum sonra farkediyorum. biz gol atıyoruz önce üzülüp sonra seviniyorum falan ne gerek var. bence kırmızı olmalı

0|0
    0|0
  • Kırmızı ve Beyaz dışında forma olmamalı

0|0
    0|0
  • Turkuaz Türkün rengi olduğundan kullanılması iyi ama asıl formamız kırmızı beyazdır.

0|0
    0|0
  • Turkuaz mı berbat kırmızı beyaz dururken turkuaz çok anlamsız tek kırmızı ya da tek beyaz olsa daha iyi
    En iyisi en detayın en sonundaki milli takım forması komple kırmızı ve forma numarası beyaz olan

0|0
    0|0
  • Kırmızı ağırlıklı forma olmalı bayraktada olduğu gibi yani en alttaki forma ideal hadi karışmasın filan olacaksa bazı maçlarda beyaz ağırlıklı kırmızı çizgili giyilir.

0|0
    0|0
  • Biz Türkler'in tek bir bayrağı yok. Kaldı ki gök mavi / turkuaz Türkler'e ait bir renktir. Kırmızı, beyaz ya da turkuaz olanda sıkıntı görmüyorum Babacan'ın giydiği forma dışında. O tiple tomalara molotof atan fistanlılara benzemiş.

1|0
    0|0
  • Turkuaz da bir Türk rengidir

0|1
    0|1
  • kırmızı formamız gerçekten güzelmiş..

0|1
    0|0
  • turkuaz ne la.. karayip adasında mı yaşıyoz.. bayrağımızın rengi neyse formamızın rengi de o olmalı.

Bu ne böyle G. A. P. reklamı gibi.

0|1
    0|0
  • ya olsun ne var japonya ve brezilya mavi, ingiltere beyaz , lacivert almanya yeşil giyiyor diyeceksiniz olabilir
    arkadaş dünyanın en güzel ve anlamlı bayrağı bizde kırmızı şehit kanı beyaz yer.
    ne güzel kırmızı beyaz var ne o turkuvaz
    bu hep bir euro şamp. nda çıktı neymiş 5 ülkenin bayrakların kırmızı beyaz var 1 takım renkli olsun, gruptaki o 4 takım biz bayrak rengimizle oynucaz dedi biz renkli giydik

0|0
    0|0
  • Tanrı aşkına ya mili takımı Fatih Terim gibi bir yeteneksizin yönetmesi seni hiç düşündürmüyor ama milli takımın formasının rengimi düşündürüyor vallahi pes.

0|1
    0|0
    • 2ay

o konuda da memnun değilim. ayrıca verilen paralar ve futbolcu primlerinin de çok fazla olduğunu düşünüyorum.

• 2ay

Bizim halkımız kokuşmuş sistemi baştan yaratmaya çalışmıyor sistemi yamamaya çalışıyorlar. Perşembe günündeki Ukrayna maçınıda taraftar gazıyla kazanabiliriz amutlutelevizyondaki, gazetelerdeki vb yerlerdeki tüm yorumcular bir sıva kampanyasına girişmişler ancak benim gibi düşünen birisini bulmak mutlu etti güzel yorumun için teşekkür ederim😊

• Şanlı bayrağımızın renklerini formada da görmek isteriz!

1|0
    0|0
  • bu son fotodaki forma en çok beğendiiğim

0|0
    0|0
  • Cok sacma krolar gibi one ya bayrak rengi dururken

0|1
    0|0
  • kırmızı beyaz en ıdealı

0|0
    0|0
  • Kırmızı beyaz dışında beş para etmez