Karamsar insanlarla çevriliyken tepkiniz ne oluyor?

Son zamanlarda gerek arkadaş çevrem olsun gerek ailem çevremdeki insanların karamsarlık denen hastalıktan nasiplerini aldıklarını gördüm. Polyanna derecesinde iyimser ve oldukça da hayalperest olan bense bundan oldukça sıkıntı duymaktayım. Bir planınızdan bahsediyorsunuz ve bahsetmenizle pişman olmanız bir oluyor.

-Bu sene şuraya gitmeyi planlıyorum.

-Yok, senin iş olmaz.

-Sebep?

-Olmaz işte kızım, sen çok hayalperestsin. Biraz ayakların yere bassın.

Böyle denildiği anlarda ayıcıklı meşhur pijamamı giydiğim gibi soluğu havalimanında alıyorum inadına. Yahu neden insanlar karamsarlığı erdem zannedip kara gözlükleriyle yakınlarındakilerinde hayatını karartırlar? Ben çareyi bunlardan kaçmakta buldum 'firarperest' olarak. Sizin önerileriniz ya da görüşleriniz nedir bu konuda?

0|0
4|3

En İyi Kız Görüşü

• Keyiflendirmeye çalışmak yada ikna etme çabalarına bile girmem .. Eeehhh yeter be içimi kararttın der çeker giderim ...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Herkes doğrucu olduğunu düşünüp milletin hayallerini yıkarak ego kazanırlar, bunun iyi bir şey olduğunu düşünüp üste çıkarlar insanın ağzına vurası gelir bu gibi tiplerin.. ben hayalperestim ve hiç bir zaman kötü bir durum yaratmadı perspektif geliştirir olaylara farklı açılardan bakma özelliğini arttırır.. O tip insanlara yaptığım (Bir söz) bir şey var da burada biraz garip karşılanır :)

0|0
    0|0
  • Ben Şaklabanlık yapar ortamdaki o karamsarlığı yok ederim...bunu mutlaka başarırım daa

0|0
    0|0
    • Benim zamanım olsa onlara sirk bile kurarım ama yer ve zaman bakımından kısıtlıyım :))

• doğru strateji .karanlık gördün mü kaç :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Biri bana yapamazsın dese inadına yapasım geliyor.Yapıyorum da..Ama karamsar insanların karamsarlıklarını yok etme gibi bi özelliğim var.

0|0
    0|0
  • onlar hepsi karamsar olabilir sen öyle olma her koyun kendi bacağından asılır nihayetinde...

0|0
    0|0
  • negatıf ınsanları asla cevremde tutmamaktayım.cunku gerçekten ınsanı bır noktadan sonra karamsar yapıyolar.

0|0
    0|0
Yükleniyor...