Arkadaş listenizdeki karşıt görüşlü kişileri siliyor musunuz? Neden?

gerçekten tartışma için sormuyorum.

Facebooktan arkadaşlarınızı siliyor musunuz bu süreçte? Siliyorsanız Neden, Silmiyorsanız Neden?

Ben eylemi desteklemeyen gruptanım. beni delirten resimleri bile yayınlayan kişiyi silmek aklımın ucundan gelmedi! Beni de öyle aman aman kimse silmedi hemen üzüldüm de yazdım sanmayın!

Gerçekten insanları hayatınıza siyasi fikirleri için mi sokmuştunuz? amacınıza ulaştınız ya da ulaşmadınız ortalık durulunca da mı bu insanlarla görüşmeyeceksiniz? Mesela yolda gördünüz kafanızı mı çevireceksiniz 6 ay sonra 1 yıl sonra!

Arkadaş listenizde iki günde silecek kadar değersiz kişiler var mı?

Bu arada her iki gruba soruyorum? ve kavga , hakaret olmamasını rica ediyorum!

Güncellemeler:
döteparmak mısın nesin:

makarnacı kömürcü bu eylemden çıkan en çirkin, adi sloganlar, bak bakalım cevaplara seninle aynı görüşte olan arkadaşlarının yazdığına bak senin yazdıklarına bak.. soruya adam gibi cevap vermek yerine saçma sapan konuşuyorsun sonra primci diyorsun. bunun adı BÜKEMEDİĞİN BİLEK oğlum

şimdi beni engelledin, ben seni engellemiyorum yaz cevabını istersen ki herkes nasıl korkak olduğunu görsün
gözlerim dolduya la :D

acılı arabesk yorumları özleyeceğim aklıma bile gelmezdi :D:D:D

Tatlı bir bayan arkadaşımın geceye çiçek açan face paylaşımı :D:D:D

"Bir gün nasıl olsa hepimiz ölücez bazen bazı şeyleri kendini yormadan geriye yaslanıp izlemek en iyisi."

hepinize iyi geceler :)

0|0
18|21

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 20

• Ben senin , seninle aynı görüşte olmayanlarla dalga geçer gibi mesajlarını birçok kez gördüm.

Seninle normal bir şekilde tartılşma yaşayanlara verdiğin laubali cevaplarını gördüm.

Aynı nicki başkası kullanamıyorsa sendin o .

Bu şekilde konuşanlarla çok fazla fikir alışverişinde bulunma taraftarı değilim.

Bir iki izah etme yoluna giriyorum.Bakıyorum ki söylediğim herşeyi görmezden gelip katıksız şekilde saçmalıyor. İşte ozaman daha fazla konuşmamın bir mantığı olmadığını düşünüyorum.

Özeleştiri: Yanlışları görmezden gelip,objektif yaklaşımda bulunmayıp , provakatif paylaşım yapanlara da "makarnacı" diyorum.Daha fazla da yazmıyorum.

3|3
    2|0
    • nik güzelmşi ) +

• :) Demirden korkan Trene binmez! Alaycı komik tavır takınırsan BABASINI görürsün benden, bu güne kadar burada bileğimi büken o konuda olmadığı gibi adam akıllı yorum yapan kimseye de incitici bir şey yazmadım! Ben her renge sahibim bir toplumsal eylem olursa o olayı tarafım ne olursa olsun tarafsız gözle de bakar incelerim!

sen o makarnadan başka bir şey yiyemeyen fakir halkıma kurban ol benim! bunu hak etmediğini kimse söyleyemez..

Çok pahalı bir şey değil al sen dağıt bakalım

• O halkı makarnaya talim ettiren senin savunduğun kişilerdir.Sonrada makarna dağıtıp üye yaparlar.

İncelemezsin.Sana video linki verildiğinde akşam bakarım yorum yaparım dersin.Bakmazsın bile.Gerçekten hayırsever olan dağıtırken partiye üye yapmaz. Oy karşılığın da da dağıtmaz.

Sana daha fazla cevap yok. Prim yapamazsın.

• Kişisel bir hakaret, densizlik yapılmadığı sürece kimseyi fikirlerinden dolayı silmem. O tür insanlar bana çok ucuz geliyor.

1|0
    0|0
  • dear Twitter...

senin şahsında, tüm tmuhteremlere(!) açıklamak isterim ki.. hayatımın büyük bir çoğunluğu boyunca, herhangi bir düşünceyi ve kişiyi, şahsıma zıt olarak da olsa, sırf bu nedenden dolayı dışlama, hor görme, aşağılama ya da alaya alma gibi eylem, söz, düşünce ve davranışlara girmedim, girmiyorum.

hayatımda iz bırakmış insanların HER BİRİNİN farklı etnik kökenlerden olması, en samimi arkadaş ortamımın, en farklı görüşlerden insanlar tarafından oluşması, ve özel hayatımda, severek hatırlanan bir kişinin, zıt siyasi kutup ve mezhepten olması buna delildir. hali hazırda, en yakın çevrem, dindar, ateist, amatör Müslüman, Hristiyan kişilerfden oluşuyor. en sevdiğim arkadaşım ateist,ve iki gece eyleme katıldı. çokdeğer verdiğim bir başka insan tamamen devletçi ve muhafazakar Müslüman.. ikisinin de yeri aynıdır, biri diğerinden eksik ya da kötü değildir.

herhangi bir şeyi savunmam, ama insanların görüşlerini savunmasının arkasındayım.inançsızlığa da saygım var, inançlı insanın da yaşaması için elimden geleni yaparım, ama kendim yaşamam.

sizlere de, önce İNSAN olmayı ve insanlığa saygı duymayı tavsiye ederim

Regards..

1|0
    1|0
  • Şimdi kullanmıyorum ama kullandığım vakitlerde sildiğim oldu. Sildiklerim de yobaz dediğim ya da takımını savunacak diye başkasına ana avrat küfredenler.

Facebook meretini sevmiyorum ama sayesinde çoğu arkadaşım ne derece saçmalayabileceğini de gördüm.

0|0
    0|0
    • rahatsızlık doğru.. ama işte sanal alem başka bir yer.. dün lise arkadaşım " Tuzlada eylemciler direniyor" yazmış

bende gayet masun duygularla :D ! lunu yazdım " neye direniyorsunuz" hayır valla merak ettim, Gaz mı tanzer mi? bana bir giydirdi :D:D:D la ne oluyo şokuna kalmadan cebimden aradı.. azcık bağrıştık sonra 1 saat güncel neler yaptığımızdan bahsettik.. o bana alanda yaşadığı anılarını anlattı, ben neden yanlış bulduğumu izah etmeye çalıştım . ..

öle kapattık yani :D

• ben hıcbr zaman hıcbır forumda hatta burda o kadar hakaret kufur de yememe rağmen kımseyı ne gorusunden dolayı ne ırkından nede dılınden dolayı engellemedım sılmedım aksıne benı eglelledıler ben o kadar acız değilim laf sok engelle o acızlerın ısı ..

3|0
    0|1
  • Silmedim silmem sessizce olanları izliyorum link

0|0
    0|1
  • direnişe karşı çıkan kişi en yakın akrabam olsun,en yakın arkadaşım olsun,sevgilim olsun farketmez onu hayatımın her yerinden silerim.

1|1
    0|2
    • en yakın akrabanı anlarımda.. arkadaş ve sevgili seçiminde siyasi bir sorgu yapıyorsun öyleyse

• Var bi' kaç tane fanatik AKP'li sürekli beğenilerini/paylaşımlarını görüyorum ya silip engellicem ya da paylaşımlarını görme gibi bi' olay var onu yapıcam..

2|0
    0|0
  • Listemde 1 kişi hariç kimse görüşlerini belirtecek birşey yazmıyor tek tek sorsam mı napsam..:)

0|0
    0|0
    • ooooo ne sıkıcı bir listen var senin öyle :D

• Ç ile başlayıp k ile biten daha iyi sanki..:)

İİ geceler..

• u idi la pardon :)

• Saçmalamadığı sürece sıkıntı olmaz. Sapla samanı karıştırdığı saçmaladığı an silerim

0|0
    1|0
    • sohbet sırasında tartışmadan bahsediyorsun sanırım.. yoksa yayınlarından rahatsız olur musun

• Aslında yayınları konuşmalarından daha çok saçma ise silmem ne yayınladığını ne kadar saçmaladığını görebilmek adına :D

• Babam karşı çıkşsın direnişe babamı bile silerim

2|2
    1|2
    • senle aynı şeylere inanmayanları yok sayarak kime hangi demokrasiyi getireceksin!

böyle düşünüyorsan sen sanırım Millet, Eşitlik, Baskıcı tutuma hayır diye slogan atmayanlardansın

• tuqua gerçekten aşk olsun :D

ben kendi kendime mi yazıyorum, senin cevabına gelip bana laf atan kim? Gerçekten pes buna açık açık adam kayırma denir

• Buyur el bombasının pimi çekildi ve malesef benim elimde patladi

• 2 kişiyle yollarım ayrıldı bugün birini ben sildim, diğeri beni sildi daha da var da şimdilik elleşmiyorum onlara...

0|0
    0|0
    • :) ee peki sonra.. görüşünü söylemene gerek yok.. sular durulunca da mı görüşmeyeceksin bu kişilerle

• görüşmem çok lazım değiller zaten...

• Bitek seni sildim :)

0|0
    0|0
  • Arkadaş listeme genelde düzgün ve çok kişi eklemeyi sevmiyorum aklı başında gördüğüm kişileri eklerim Allah razı olsunlar kötü yok :)

0|0
    1|0
  • terörist falan diye mal mal konuşuyorsa kovarım gider

1|0
    0|0
    • ama arkadaşın o senin şu an artan nabızla bulduğunu yayınlıyor olabilir!

• işte onu diyorum.. şu an herkes gergin.. gaza gelmiş durumdai her iki tarafta.. bence böyle bir zamanda silme

2 -3 ay sonra tekrar şakayla takılırsınız bu günleri :)

• face hesabım yok zaten :)

• yav sen böle el parmak resmi koyup sorsana ne soruyon hala bu sorulardan :))))

0|0
    0|0
  • Hayır silmiyorum. O zaman körler sağırlar, birbirini ağırlar olur.

0|0
    1|0
  • sen böyle bir seye inanıyormusun?

1|0
    0|1
  • kimseyi silmedim biyerden

0|0
    0|1
  • yoo farklı görüsüne göre kimseyi dıslamam, bana ters

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 18

• Facebook kullanmıyorum.

Karşıt görüşlü diye kimseyi silmem saygısız ve kof kafalıysa belki...

Zaten öyle insanlar genelde hayatımda 'arkadaş' mertebesine erişemezler.

1|2
    0|1
    • here iki tarafta da hınçtan gözü dönmüş normalde kullanmayacağı kelimeleri kullananlar var!

• cevaplayan kardeş ben mi sataştım şimdi.. alışkanlık olmuş bunlarda bak senin yorumuna bile gelmiş erinmemiş

benim bu konu hakkındaki her düşüncem net.. neyi kıvırdığımı iddia ediyorsunuz? zaten sorumdaki iddiam siyasi görüşün, hayatın ve ilişkilerin hepsini etkilememesi gerektiği

• Neyse ne sıkılıyorum gereksiz şeylerden.

• Saygısızca yorumlar yapmadıkları sürece neden sileyim? Ama birini sildim mesela; resmen olayı inşallah geberirsiniz oralarda demeye kadar getirdiği için.

0|0
    1|2
  • bende eylemi desteklemiyorum neler yaptıklarını görmek için silmiyorum.ve ne kadar rezil insanlarla arkadaşlık ettiğimi farkettim.herşey bir durulsun sonra yol vericem teker teker.

2|0
    5|5
  • ben silmedim ancak bir hocamız bana faceden hakaret etti ve yarın savcılığa suç duyurusunda bulunacağım.kendisi gibi düşünmek zorunda değil hiç kimse..karşıt fikirlere saygı duymayı çocuğu yaşındaki bir öğrencisinden öğrenmesi ona koyacak olsa gerek:)

0|1
    1|0
    • hemde hoca.. vay anasını bu eylem nereye gidiyor.. gene her iki taraf için söylüyorum!

• olayı bilmiosun bile konuşma bence

• bence olur.. olmasa da bir öğretmene böyle dava açılması bile çok önemli bir darbe! bence seviyeni hiç bozmadan hukuksal hakkını ara

• yoo akpli de var chpli de var bdpli de var benim için sorun yok

0|1
    0|0
  • Herkesi ekleyen boş beleş biri olmadığım için hiç boş beleş arkadaşım da yok bu yüzden kimseyi silmedim... Ama Twitter'dan elediğim 10 kişi oldu...

0|0
    0|0
  • Sildim bir kaç tane...

0|0
    1|1
  • Facebook kullanmıyorum..

Fakat ; kullanıyor olsaydım düşüncelerime ters düşen kişileri değil arkadaş listemde hayatımda tutmazdım.. =)

0|0
    1|0
    • o zaman biriyle tanıştığında ilk fikirlerini öğrenmeye çalışıyorsun!

• hayır da bazen sinir bozucu olabailiyorlar ama nereye kadar dayanırım bilemem...

0|0
    0|0
  • yaradandan ötürü saygım var herkese. ama hakaret edeni engelliyorum silerdim de. zaten medeni insanlar ile medenice gecinebilirim. bir çok yakın arkadasım ile karsıt görüşlüyüm.

2|0
    2|1
  • Facebook kullanmıyorum ama bana bir saygısızlığı olmadığı sürece silmem ,tercihlerine saygı duyarım.

0|0
    1|2
  • eger sıkıntı cıkarmazsa sılmem

0|0
    0|0
    • sıkıntı derken! yayınları sıkıntı olur mu yoksa sohbet sırasında sıkıntı mı

• öğretmen diye dokunulmaz değil elbet.ama zafer kazanacakmış gibi siyasi hırsınızı ortaya sermeyin soran ve soruya cevap veren beni engelleyen tiçek.yeni genç nesil niye beyinsiz anlamam söz meclisten dışarı

0|0
    0|0
    • hala siyasi hırs diyebiliyorsun. Ben o kızın hangi tarafta bile olduğunu bilmiyorum. bak yazışmalara! sen nereden aynı görüşte olduğumuzu biliyorsun da bunu söyledin?

• yoo niye siliyim ki

0|0
    0|0
  • ks de kartşıt görüşlü biri yok listemde.

0|0
    0|2
  • Hayır Balım...

Görüşüme saygısızlık etmediği sürece yapmam öyle bişi

0|0
    1|1
  • facebook kullanmıyorum

0|0
    1|0
    • :) en iyisini yapıyorsun :D burda ne arkadaşlıklar, ne aşklar bitti ya la :D:D

• Facem bir zamanlar vardı şimdi ise yok. Face yerine burada takılıyorum :):):):)

• hayır hıcbı sekılde muhattap olmam olur gıder

0|0
    1|0
Yükleniyor...