Fatih Terim, dünyanın en çok kazanan milli takım teknik direktörü oldu, bu konuda düşünceleriniz neler?

Bu maaşı gerçekten de hak ediyor mu Fatih Terim?

Liste şöyle;
1-) Fatih Terim - Türkiye - 10.5 milyon TL
2-) Tite - Brezilya - 9.75 milyon TL
3-) Joachim Löw - Almanya - 8.4 milyon TL
4-) Jürgen Klinsmann - ABD - 7.8 milyon TL
5-) Carlos Queiroz - İran - 6.3 milyon TL
6-) Didier Deschamps - Fransa - 5 milyon TL
7-) Jose Pekerman - Kolombiya - 4.7 milyon TL
8-) Giampiero Ventura - İtalya - 4.5 milyon TL
9-) Fernando Santos - Portekiz - 3.75 milyon TL

2|1
10|46

En İyi Erkek Görüşü

• Yeminle icim sizliyor yaziktir ama suc terimde degil parayi ona verende.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 45

• Ben burda öncelikli olarak hatayı Demirören federasyonunda buluyorum. Onun dışında gerçekten traji komik bir olay. Bir kez FatihTerim şunu kendisine sormalı ben bu kadar yüksek maaş, yüksek maaş almanın dışında dünyanın en çok kazanan teknik adamıyım ve böyle bir maaş alıyorum ama karşılığında mesala joachim Löw gibi dünya kupası mı kazandırdım ülkeme diye sormalı ya da Santoz gibi Avrupa şampiyonu mu yaptım diye sormalı bir insan önce kendisine. Bu sözleşmeyi yapan federasyon görevlileri hakkında neden soruşturma açılmaz ve Fatih Terimden neden bir açıklama gelmez anlamış değilim. Belliki hakettiğini düşünüyor Fatih Terim!!!

0|1
    0|0
  • Ediyor etmiyor konularına girmeden alan razı veren razı durumu mevcut şimdi şöyle örnek verim ben gümrük işinde çalışıyorum 2500tl maaş alıyorum diyelim patron geldi karadenizli 5000 verelim dedim kabul ederim bu böyle :) Veya ben girerken çok bilgiliyim 2500 beni kesmez 5000 verin derim kabul ederse kendi bilecğei iş yok etmezse karadenizli sen git ben akdenizliyle çalışıcam anlaşamadık diyebilir :D Yani Fatih Terim'e verirsen bu ücreti adam alır yok kendimi istedi hocam seninle anlaşamıyoruz daha makul ücrette bir hoca buluruz teşekkür ederiz bitti aslında çokda tartışılacak bir konu değil parayı veren olduktan sonra alan zaten olur.

0|0
    0|0
  • Bu kadar para kazanmasının sorulması elbette önem arz ediyor. Ama daha ötesi Milli Takımlar düzeyinde başarılı değiliz. Tüm basının en çok Futbol"a önem verdiği, ciddi paralar verilen yabancı teknik direktör ve futbolcuların transfer edildiği ortamda başarımızın maalesef giderek azalması. Alt yapıya, Amatör takımlar dahil tesis, stat, malzeme, bilimsel futbolcu hazırlanması konularına daha çok kaynak ayrılsa daha iyi duruma gelebileceğini düşünüyorum gelecek yıllarda Milli Takım"mımızın. Fakat, şu konuda takdir ediyorum kendilerini. Milli Takıma Caner, Arda, Burak, Selçuk gibi prim konusunda çıkan sorunda; ne kadar oyuncular formda olsa dahi, teknik direktörün ilkelerinden taviz vermemesi de beni mutlu etti.

0|1
    0|0
  • Paranın; motive edici ve başarı getirici etkisinin olup olmadığını da görmüş oluyoruz böylelikle. Fakat tablo bize bir fikir verse de kimin ne kadar aldığına dair, sağlıklı bir mukayese için; ülkelerin satınalma paritesine bakmak lâzım...

1|0
    0|0
  • Parayı hak edip etmediğine yorum yapmak için "hak" kelimesinin kişideki karşılığına bakmak lazım. Bence boş yere oluşturulmuş devasa bir futbol sektörünün boş boş işlerle uğraşarak ömrünü bitiren koca koca adamları bunlar. Topu kaleye sokma oyunu ve milyonlarca müptela insan, dönen astronomik paralar. Günümüz futbolu bir spor mudur? Bence değildir.

1|1
    0|0
  • Cumhurbaşkanı hakediyor mu milletvekilleri hak ediyor mu vb..
    Türkiye de olmaz kişiler o kadar olmaz paralar kazanıyor ki..

1|1
    0|0
  • Bitek löw haketmiş o parayı

1|0
    0|0
  • Alan değil veren suçlu...

1|1
    0|0
    • 2ay

Fatih Terim eleştirilebilir ama Türk futboluna katkısı yok demek biraz insafsızlık.

• sıramalaya bakarsan genelde fakir ülkeler başta :) burdan bişey çıkarmak lazım :)

1|0
    0|0
  • Rezillik

1|0
    0|1
  • Fatih Terim i severim seviyorum fakat bu maaşı hakedecek milli takım da ne yaptı? Ne Dünya kupası ne de Avrupa kupası kazandı. Zorlana zorlana ite kalka şampiyonalara katılıyoruz. Yazık... Asgari ücretle 3 çocuk okutan anne babaya bu parayı teklif etseniz utanır yüzü kızarır banka soymus gibi kendini suçlu hisseder

0|0
    0|0
  • hak etmedigi halde
    kazanıyor..
    ne diyecen işte..

1|0
    0|0
  • Listenin en düşüğü bile 3.75 milyon alıyor. Futboldaki gereksiz para döngüsü çok abartılı. Adalet bunun neresinde? Ne yapıyorlar da bu kadar alıyorlar? Yeni dünya mı keşfettiler çok saçma buluyorum eskiden beri. Futbolcular dahil bu kadar parayı alanlar hak etmiyorlar.

0|0
    0|0
  • Haketmiyor, sıralamadaki ülkeler her zaman dünya da ilk 10 da. Teknik direktörlerine az veriyorlar, bizimkisinden göre az.

1|0
    0|1
  • kesinlikle haketmiyor.. Acaba daha kaç turnuvada rezil olmamız gerek gitmesi için...

1|0
    0|1
  • Adam kral amaa sirf bu yuzden Ulkemizi iyi yerlede goremiyorz adam akilli bir mac yok bir basari ama en cok kazanan..

1|0
    0|0
  • Bir işe yarasa bari fatihin egosu yüzünden milli takım berbat bir futbol oynuyor

1|0
    0|0
  • Kesinlikle hak etmiyor... Yazık yazık. Bir insanda ancak bu kadar ego olabilir...

1|0
    0|0
  • Futbola faydası ne?

1|0
    0|0
  • Hiç bir insan bu paraları hak etmiyor.

1|0
    0|0
  • hak etmiyo

1|0
    0|1
  • Hak ediyor tabi mk
    Şerefsiz tüpçü aldı onu galatasaraydan ödesin şimdi parasını
    Olan Galatasaray'a oldu
    Valla memnun değillerse de geri göndersinler gs ye
    Ama tüpçü tekrardan Galatasaray'a gider ve ortalığın mkoyar diye göndermiyor Fatih hocayı

0|1
    0|0
  • Kazandığı parayı hak etmiyor

1|0
    0|0
  • Haksız kazanç, haram olsun 😄

1|0
    0|0
  • Saça göre tarak.

1|0
    0|0
  • yazık

1|0
    0|0
  • Allah'a havale ediyorum

1|0
    0|1
  • Hep fatih hocanın üstüne oynuyorlar... Türk Futbol endüstrisinden en fazla parayı hak eden adam tartışılmasız fatih terimdir.

0|0
    0|1
  • Şans kısmet

0|0
    0|0
  • Haydi oğlum ayrıl da gel oğlum diye bağıran at yarışı seyircisinden ne farkı varsa..

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    15

Kızlar Ne Diyor 9

• ona verecekleri parayı eğitime harcasaydılar da doğru düzgün binası olan okul yapılsaydı ya da sıraları olan. hala tahta sıra kullanan liseler var

1|1
    0|0
  • okadar oldu haaaa... o parayi verende akil yok :)

1|0
    0|0
  • Hak etmiyor

1|0
    0|0
  • O paranın karşılığını bulduğunu görüyor muyuz_? Hayır.

0|0
    0|0
  • Olabilir.

1|0
    0|0
  • peki bizim milli takımımız dünyanın en çok kazanan milli takımımı?

0|0
    0|1
  • Haram zıkkım olsun

0|0
    0|0
  • Bizde 1500 maaşla sürünüyoruz işte gece gündüz

0|0
    0|0
  • Helal i hoş olsun impatarora.
    Türk futboluna çok büyük katkıları oldu imparatorun.
    Rüyamızda bile göremeyeceğimiz başarıları onun sayesinde kazandık.
    Onun bir araya getirdiği jenerasyon önce Akdeniz oyunlarında 1991 de ikinci, 1993 te şampiyon oldu
    1996 da A milli takım teknik direktörü olarak bizi futbol tarihimizde ilk kez Avrupa şampiyonası finallerine götürdü
    Galatasarayı 4 yıl üstüste şampiyon yapıp, sonrada UEFA kupasını kazandırdı.
    İmparatorun kadrosu 3 ay sonrasında da Avrupa Süper kupasını aldı, hernekadar kağıt üzerinde Lucescu süper kupa maçına çıkmış olsada o imparatorun kadrosuydu.
    Ve yine imparatorun bir araya getirdiği bu kadro, her nekadar teknik direktörlük görevinde Şenol hoca olsada, Dünya 3. sü oldu.
    Şenol Güneş o dönemde açıklama yaptı " ben amerikayı yeniden keşfedecek değilim" dedi ve Galatasarayın ilk 11 ni, sahaya sürdü ve bildikleri sistemle oynattı. Sadece Hagi yerine, Yıldıray, Popescu yerine Alpay Taffarel yerine de Rüştüyü koydu.
    2008 Avrupa şampiyonasında imparator bu kez milli takımımıza yarı final oynatıp bizi gururlandırdı
    Son olarakta Ersun Yanal, Hiddink ve ardından Abdullah Avcıyla dibe vurmuş olan milli takımımızı o zorlu gruptan çıkarım 2016 Avrupa şampiyonasına taşıdı.

Allah Fatih Terim'i Türk futbolunun başından eksik etmesin.
    Türk futbolu demek Fatih Terim demektir. Tüm büyük başarıları onun sayesinde yakaladık. Sağ olsun var olsun, aldığı parada helal olsun

1|2
    0|0
Yükleniyor...