İstiklal marşını savunanların çogu, içeriğine gelince neden uygulamıyor?

Atatürkçülüğün en önemli kriterlerinden olan istiklal marşını savunanlar,iş içerige gelince nedense hep yan çiziyorlar!

Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar,

Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.

Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,

'Medeniyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

her ne hikmetse, örnek olarak hep medeni olarak gördükleri avrupa toplumlarını örnek göstermektedirler,hatta onlar gibi yaşamaktadırlar!

0|0
2|6

En İyi Erkek Görüşü

• Cehapeliye sorsan laiklik nedir..Klasik din ile devlet işlerinin ayrılması cevabını verir..Başka vuvuzelaları yoktur 60 yıldır bunu çalarlar..

Sonra sorarsın iyi tamam cehapeli kardeşim o zaman bu diyanet işleri başkanlığı neden iç işleri bakanlığına bağlı din devletin işine girmedi mi?

El cevap: Yok girmedi devlet dini koruma altına alıyor:D

Laikliği anlamayan bilmeyen bu cahil cühelanın istiklal marşını anlamasını beklemeyeceksin..

Mehmet akif demişken bir sözünü daha yazalım..''Bir zamanlar bizde milletmişiz hem nasıl milletmişiz gelmişiz dünyaya millet milliyet nedir öğretmişiz..''

0|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 5

• hiç sorma işte istiklarl marışını okur gider içer amk orda HAKKA tapan diyo şüheda diyo hiç chp lilerin cahil olduğunu yıllardır söylüyorum yazık

0|0
    1|1
  • Çünkü bizim halkımızın çoğu kolaya alışmış, batı özentisi insanlar. Kendilerini Avrupalı gösterince kültürlü, çağdaş falan sanıyorlar sanırsam.

0|0
    0|0
  • orda medeniyet derken avrupa'yı kastediyor...senin anladığın gibi değil yani :)

0|0
    0|0
    • :D allahım ya ben ne yazdım.önce tam oku

• ben biliyorum senin ne demek istediğini...orda avrupa medeniyetini değil o avrupalı devletlerin oluşturduğu birliği kastediyor(çanakkale savaşında birleştikleri gibi)...

• ya salak osmanlı neden çöktü ? atatürkçlüğü madem bu kadar iyi biliyon ilkelerinin ne anlama geldiğini bilmiyosun atatürk sana git cahil cahil yaşamı dedi ? avrupayı örnek alki ona göre sende onların yaptığının daha iyisini yap diyor adam . ilkelerinin detayına in .

1|0
    0|0
    • soruya cevap ver,sonra akıl ver. istiklal marşını atatürkçülük gösterisi olarak sunarsınız ama içerige gelince yok.begenmediginiz iran bile bizim ülkeden bilim olarak çok çok ileri.

• 1. örnek göster ama onlar gibi olma . 2. ilim ve bilim öğrenmek atatürkçülüğün esaslarındandır kardeşim , bana gelipte burda tarih bilgini yarıştırma , senin yorumunla sorun çakışmıyor farkındamısın ? ilimden bahsediyorsun ama avrupayı örnek gösterilmesine karşısın örnek alıcaksınki bişeyleri başarabilesin diyorum bence

• Hakkıdır HAKK'a tapan milletimin istiklal

0|0
    0|1
Yükleniyor...