Taksim olaylarının ilginç gelen yönleri nelerdir?

gezi parkı protestosuyla başlayan olaylarda siyasi boyuttan öte sosyal boyutuyla alakalı değişik gördüğünüz veya duyduğunuz enteresan durumları oldu mu?

0|0
5|5

En İyi Kız Görüşü

• Amaç hükümeti eleştirmekse camiye içkilerle ayakkabılarla girmeyecekler. atmleri söküp para çalmayacaklar.. Bu ülkeye zarar verip Vatansever olmaları nasıl bir çelişki bunu da anlamadım.. Ben bir pet şişesi bile atmıyorum ülkem memleketim pislenmesin diye.. Bunlar camiye o iğrenç ayaklarıyla giriyorlar.. kaldırım söküyorlar.. bankaların camını kırıYorlar.. 1 pet şişesi ya düşünebiliyor musunuz ? onu bile atmiyorum atamıyorum...

bunlar yüzünden masum halk zarar görüyor.. ben buna karşıyım.. gitsinler adam akıllı eylem yapsınlar.. yabancıların gazına gelip polise taş sopa atarlarsa asla haklı olamazlar.. eylem var eylem var ikisi arasında dağlar kadar fark var..

Benim yorumlarımın hepsi camiye ayakkabısıyla giren,atm'yi söken,kaldırımı söken,bankaların camlarını indiren eylemcilere.. Bunlara Vatansever diyemiyorum.. eylem herkesin hakkı ama eylemde kaldırım söküp cam indirirsen o işin rengide boyutuda değişir.. ki öyle de oldu.. ilk başta ne kadar iyiydi.. sonradan uçtuLar..

ben şunu anlamıyorum akp o kadar sömürdü bu devleti ses çıkmadı.. Pkk iLe anlaşma yoluna gidildi ses çıkmadı.. bdp ile el sıkıştılar ses çıkmadı.. esadla görüşüp el sıkıştılar ses çıkmadı.. hatay olayında ses çıkmadı.. 24 şehitte ses çıkmadı.. Şimdi ağaç odun bahane edilip ses çıkartıyorlar..

Neden zamanında tepKi gösterilmiyorda olaylar unutulmaya yüz tutmuşken tepki gösteriliyor ? zamanında gösterilmeyen tepkiden ne hayır gelir ?

Oysa ki her fırsatta tokat gibi çarpılmalıydı yüzlerine o ŞEHİTLER... HATAYDAKİLER.. ULUDEREDEKİLER...

0|1
    1|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Insanlar ülkesi icin ve özgürlük icin savasiyor ve özgürlük ve Türk düsmani AKP'liler buna karsi geliyor.

Tamamen bukadar.

1|0
    0|1
  • 2 gün eylemler devam ederse hükümetin düşeceğine inananlar.

öyle bişe olsa her iki günde bir hükümet değişir.

bide diktatörlük rejimi ile cumhuriyet rejimi arasındaki farkı anlamayanlar var.

0|0
    0|0
  • polisin aşırı siddeti. bu siddeti teröristlere bile uygulamıyorlar.

1|1
    1|1
  • azınlığın çoğunluğa tahakküm etmek istemesi,

0|1
    2|3
  • TEKRAR UYARIYORUM LÜTFEN KANMAYIN O EYLEMLERE O EYLEMLER AMACINDAN SAPMIŞTIR , EYLEMN ARKA YÜZÜNÜ BİLMİYORSUNUZ , MANTIK YÜRÜTÜN ARAŞTIRMA YAPARSANIZ ANLARSINIZ .

3|2
    2|2

Kızlar Ne Diyor 4

• Sanırım Hayatı boyunca camiye gitmeyen insanların ayakkabılarıyla camiye gitmeleri.. oysa ki orası ahır değildi.. Allah'ın eviydi.. Bu kadar iğrençleşmemelilerdi..

4|2
    1|4
    • Buna bile kötü oy verenler var :) çok yazık...:)

• Hadi ayakkabınla giriyorsun, ellerinde içki şişeleri var. din yasak demiş, bir de camide içiliyor. tahrik ve saygısızlık var.

• aynen Allah ıslah etsin yazık ki ne yazık.. bunlar zaten marjinal eylemciler.. ilk başta ki eylemciler iyiydi.. sonrada bunlar katıldı..

• eylemlerdee açılan türk bayraklarının yanında pkk ve apo bayraklarının açılmasınada kimsenin birşey dememesi çok sinir bozucu.

0|2
    1|1
    • Onlar bir iki provokatör , akilli insanlar cünkü onlari ciddi almiyor.

• "her olayda mizahını da gösteren halk" diye bir başlık var ekşide.

1|0
    0|0
  • Toplumun huzuru bozuluyor bence tamam haksa hak ama birçok insana zarar veriyorlar. Şahsen ben gürültüye dayanamıyorum ve kendimi kötü hissediyorum, dün savaş var gibiydi. Oturdum ağladım abartmıyorum.

0|1
    0|1
Yükleniyor...