Kullandığınız beslenme programı?

Arkadaşlar, sorum özellikle spor yapanlara. Beslenme programınız nasıl? Nelere dikkat ediyorsunuz?
Diyetisyene gitmeyi tavsiye etmeyin ama, çünkü maksadım diyet yapmak değil. Beslenme şeklimi değiştirmek. İnternette araştırdım, bula bildiğim her kaynağa baktım neredeyse, fakat o kadar çok bir-biriyle çelişkili bilgi var ki, hangisine inanacağımı bilemedim. Deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim :)

0|0
3|2

En İyi Erkek Görüşü

• beslenme şeklı amaca gore farkılık gosterır oncelıkle amacınız nedır onu belrıtseydınız.. eger kilomdan fızıgımden memnunum ve sadece saglıklı beslenmek ıstıyorum dıyorsanız kısaca soyle soyleyebılırım.. herzaman için kötü karbonhıdratlardan uzak durmak, un şeker ve aburcuburlar yasak, öğünlermizde bir miktar hayvansal proteıin ve bunun yanında kompleks karbonhıdratlar ( iyi karbonhıdratlar) bunun yanında ya da ara öğünlerde sağlıklı yağlar omega 3-6-9 yine ara öğün olarak çok fazla olmamak kaydıla meyve (mevsımıne gore her renkte ve özellklte meyve olablır) sabah kahvaltılarımızda mutlaka besleyici ve saglıklı bir öğün. örnek yumurta peynır yulaf ezmesı domates salatalık gıbı bir bardak süt.. günlük mutlaka 2-3lt su içmek.. kısaca bunlar.. daha detaylı olarak yazılablır bu sızın spor gecmısınıze kılonuza yasınıza gore degısıklık gosterır

1|0
    0|0
    • 2ay

Bir az göbeğim, basende problemlerim ve bir de kolumun arkasında sarkma var azacık ( Ne kaldıysa geriye :D ) Onlardan kurtulmak ve hayatımı düzene sokmak, sağlığımı korumak istiyorum. 3-5 ay içinde olsun diye de zorlamıyorum, uzun bir zamana yayılsa da olur. Plates yapıyorum şu sıralar haftada 5-6 defa 1 saat olmakla. 23 yaşında 50 kiloyum.
      Verdiğiniz tavsiyeler için teşekkürler :)

• 2ay

Anlıyorum. Çok teşekkürler, dikkat edeceğim bunlara :)

• 2ay

rica ederim

En İyi Kız Görüşü

• Ben uydugum programini soyleyeyim diyet falan yapmadim hamilelik gecirdim Şu an 55 kiloyum dogumdan sonra 65 falandim 10 kiloyu 1-2 ay gibi bir surede verdim. Plates yaptim spor salonuna gittim ekmegi sekeri kesin hayatindan cikar zaten cok gerekli seyler degil yava yavas birak ama vucuduna bir anda sok etkisi yaratma hem sen rahat edersin. Spora baslamadan once kahvaltini kesinlikle yap yemek yemeden baslarsan yagdan degil kastan gider sen zayifladim zannedersin ama vucudun bozulur. Birde yemekten hemen sonra turk kahvesi ic sekersiz vucudu cok iyi calistiriyo birde yemek duzenine dikkat et aksam 8:30-9 gibi yemeyi kes. Leptin hormonu gece salgilanir o yuzden gece atistirma falan yapmayacaksin sigara kullaniyosan bu da leptin hormonunu devre disi birakir ama cokta onemli degil bende kullaniyordum ama hersey sporla alakali ona uyacaksin azimli olacaksin sadece bu kadar bu programa uyarsan emin ol sonucu goreceksin. Diyeti neden onermedigimi de soyleyeyim zayiflayayim derken vucudun da sarkmalar olur hos bir goruntu olmaz goguslerin sarkar gobegin sarkar o yuzden yemeden kesme kendini

1|0
    0|0
    • 2ay

Birde kesinlikle su, hayatindan eksik etmemelisin vucuttan odemi atar internetten detox sularina fakan bak onlarda ise yariyo 😊

• 2ay

Tebrik ederim, baya azimlimiyşsin sen:D Teşekkür ederim tavsiyyelerin için. Allah sana da, bebeğine de uzun ömürler versin :)

• 2ay

Cook tesekkurler 😍😍😘

Erkekler Ne Diyor 1

• Ne istediğini biraz daha açarsan iyi olur :D

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Sabah sicak su iç sdce bir dilim ekmek ye canim o gobek gitmez bendede o sorun var nerdeyse 1 yildir ugrasiorm spora gitck pram yok ama ewde ypabldgm kadar spor Egzersiz yaptim yeri geldi aç uyudum ama inan gobek gitmiyor gittigi zman da su icsen yariyor geri gobek ckiyor berbt bisey 54 kiloyum ama gobegim var gitmiyo yni kc aydir ugrasdm ypmadgm klmadi ama gtmiyo bnde bosladim

1|0
    0|0
  • olum ne beslenme programi ya tamam yapin spor ama midenizin keyfini bozmayin lutfen mutluluga giden yol mideden gecer :D mes ben her onume geleni yerim o yuzden 90 kiloyum -,-

1|0
    0|0
Yükleniyor...