Polislerin müdahalesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Malum "Gezi Parkı" olaylarından dolayı tüm yurtta polisin sert ve şiddetli müdahalesi gündeme damgasını vurdu. Evin içine biber gazı atıldı, İzmir'de polis genç kızları copadı, Eskişehir'de öğrenci yurtları ve apartlar biber gazı ile doldu, çoğu öğrenci ve şehir sakinleri büyük zarar gördü. Siz bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz? POLUS SİZCE HAKLI MI HAKSIZ MI? Suç olay çıkaran provakatörlerde de var mı? Fikirleriniz nelerdir? (Hiçbir parti üyesi değilim, amacım SADECE SORU sormak, lütfen tartışma haline dönüştürmeyelim.)

Güncellemeler:
ARKADAŞLAR SADECE FİKİRLERİNİZİ ALMAK İSTEDİM. HİÇKİMSEYİ SAVUNMUYORUM, POLİSİMİZLE DE İLGİLİ EN UFAK BİR SORUNUM YOK ! LÜTFEN !

0|0
12|11

En İyi Kız Görüşü

• polis terörüne hayır demekten bıktı artık bu millet

7|5
    2|2

Kızlar Ne Diyor 11

• Bu şiddeti biz 1 Mayıslarda da gördük, öğrencilerin hakkını aradığı ücretsiz eğitim istediği eylemlerde de..

Bu polis benim polisim değil hükümetin polisidir.

Polisini de alıp gitsinler..

5|5
    1|1
    • Kesinlikle. Türkiye'de polis halkı değil hükümeti koruyor.

• Polisler öldürmek için saldırıyor,eylemle ilgisi olsun olmasın hareket eden her şeyin,herkesin canına kastediyorlar. Tamamen keyfi saldırılarda bulunuyorlar. Kör olan,sakatlanan,polis astım ilacını elinden alıp suratına biber gazını boşalttığı için krize girip bilinci kapanan arkadaşlarım var. Burada polisin haklı olduğu bir durum göremiyorum. Bazı durumlar vardır,insan mesleğini bir kenara koyup emirleri reddeder. İnsanlara bu denli zarar vermek de bu durumlardan biri. Her ay aldıkları maaş mı rahatlatacak vicdanlarını?

2|3
    1|0
    • Dün Antalya'da evimizin hemen arkasındaki güzelim parkı yakıp yıktılar. Çevreye büyük zarar verdiler. Polis göstericiler içindeki teröristleri nasıl ayırsın? Ben bu hükumeti hiç sevmem. Ama bu yapılanlar protesto filan değil. Böyle protesto olmaz. Arabamla şehir merkezine gidemiyorum. Taş atıyorlar.

• O insanları özellikle seçip yolladıklarını düşünüyorum. Eylemin amacından uzaklar,eylemcilerle de ilgileri yok. Polis asıl onlara müdahale etmeli,verdikleri zararlar ortada. Onlara müdahale etmek yerine kafelerde oturup yemek yiyen insanların yemeklerine biber gazı sıkmamalılar mesela,önlerinden geçtikleri duraklarda bekleyen insanlara da zarar vermemeliler. Anayasal haklarını kullanan insanlara da dokunmamalılar.

• İkiniz de haklısınız...

• halk bilinçsiz.ne diye orada olduklarından habersiz canavar piyonlara dönüştüler.

1|2
    5|3
  • belçikadaki medyanin yazilarini haberlerini okumaniz gerekir... rezilik ötesi bir durumdayiz. protesto edenleri cok iyi anliyorum, saygim da sonsuz ama neden ortaligi karistirma geregi duyuyorsunuz. tum dunya calkalandi Türkiyeyi konusuyor. konu gezi parkindan cikmis durumda, facebook, twitter, diger sosyal paylasim sitelerde siyaset tartismasi var.. konu siyaset degil gezi parki! sava$ alanina dönmus heryer, amerika ve avrupanin istegini yerine getirmeyin...

yaralananlara cami de ilk yardim yapmak istediklerini anliyorumda nerde görulmus camiye ayakkabiyla girildigini! degerlerimize, vatanimiza, dinimize saygi lutfen arkadaslar!

1|0
    0|0
  • 2|0
    0|2
  • aranmayın kardeşim.. bira şişesiyle çiviyle saldırın polis oramıza vurdu buramıza vurdu diye hastane köşelerinde ah vah etmeyin. oh iyi oluyo işte.

1|3
    3|2
  • zaten sorunun kendısı tartışma.. bu konuyla ılgılı cevapladığım kaçıncı soru bılmem ama yıne soyluyorum '' halkın eylem yapmak YASAL YOLLARLA hakkıdır kımse alamaz mudahale edemez ama ortalığa zarar vererek olmaz'' ayrıca neden medya sadece polısı gosterıyor canı olarak... polıslerın panzerını alıp polıslerı ezmek ısteyen var, polıslerın tomasına tekmeleyıp yumruklayan var.. polıse 2 kıloluk taş atanlar var... e polıs de HAKLI olarak mudahale yapıyor! ... ışıne gelınce 155e sarılmayı bılırler..

0|1
    3|1
  • Ortalığa zarar veren sözde göstericiler için biber gazı az. Bence gerçek silah kullanılmalı.

2|1
    4|4
  • sahsen ben utandim turklerin bole gerizekalica seyler yapmasindan yabancilarda izliyo sonucta ve dalga geciolar :S

0|1
    1|1
    • O dalga geçenler istedikleri kadar dalga geçsinler. Esas dalga geçilecek onlar halbuki. Aziz TÜRK milletimizin gücünü, kudretini çekemeyen dalga geçiyor işte...

• Allah her birine yaptıklarını ödetsin inşallah. sorun polisin yaptıklarından da öte ona bunu yapma hakkını veren zihniyette asıl problem. tüm bunları gören, bilen, duyan insanların "hak etmişler devlet malına zarar verdiler" gibi açıklamaları beni daha da hasta ediyor. ulan yok mu sizin çoluğunuz çocuğunuz, kardeşiniz, torurnunuz bu nasıl bir kansızlık nasıl bir vahşiliktir. ama sana bişi diim mi gün gelir devran döner horoz domalır tavuk s...

2|0
    0|1
  • protestocular hıc kımseye zarar vermedılerse polısın onlara ve etrafa zarar vermelerı cok yanlıs

2|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• polislere o emri veren sorumludur poliste emir komuta zincirine dayalı bir yapıda

link

ampül emri verirse polis uygular

yıllar önce konuşursa boylede döneklik yaparsa polisin suçu ne he suççsuz polis yokmu vardır elbet satın alınanlarda yok değil onlarda şerefsiz

1|3
    0|2
  • simlerinin başına TC yazarak vatan sevgisini ispat edenler , şimdi de isimlerinizin başına"AĞAÇ,ODUN,KERESTE,KALAS,KÜTÜK" yazın da orman sevginizi ispat edin.Hadi bekliyoruz :) :)

0|2
    4|4
  • polisler emir kulu olmaktan çıktı link

0|0
    0|0
  • polisimizin elleri dert görmesin

0|0
    0|0
  • ayıp ediyorlar bence

0|0
    0|0
  • Tabikide haklıdır! Burdaki amaç farklı ordaki polisler emir kulu ve ellerine sağlık çok güzelde dövüyorlar hainleri. Sokakta normal dolaşan adamı dövmez polis! Galeyana gelmeyin yeter artık! soruyu soran arkadaş üstüne alınma sen.

0|0
    0|0
  • polis değil onlar akp gençlik kolları...tayyip in ak genci tayyip in ağzındaki baklayı çıkarmış anıtkabiri de yıkarız elhamdülillah demiş...nahhhh yıkarsınız

0|1
    0|0
  • Haberlerde gösterdi biri kafadan vurulmuş parkda oturanlarıda copladi peki Halk silahlanirsa ne olacak .. robocop filmine dönecek heryer .. halkda silahlanirsa buna kim dur diyecek hiç kimse bir birini tanimaz turistler otelleri boşaltmış kaçiyor kaosa sürükleniyoruz

0|0
    0|0
  • Şuursuz

0|0
    1|0
  • Polis değil onlar hacı iktidar koruması

1|2
    0|1
  • 1’i ağır 32 polis yaralandı. 31 banka, 42 işyeri, 12 otomobil, 11 belediye otobüsü, 1 resmi kurum binası zarar gördü.

Sence cidden sadece Polisler mi şiddet uyguluyor. Bu noktadan sonra herkes şiddet içinde. Ne eylem normal eylem gibi ne polis normal polis gibi.

0|1
    1|2
Yükleniyor...