Squat HAKKINDA?

Meraba arkadaslar bes gun önce spuata başladım. Tek seferde 20 tane olmak uzere gunde 5 sefer yapiyorum. Ama antremanlar arasindaki süre cok uzun sabah ogle aksama bölüyorum 5 antramani.. Sorum ise antremanlar arasi sure bu kadar uzun olursa ne kadar faydasi olur ya da uygun dinlenme suresi ne kadardir Simdiden tesekkurler

0|0
56

En İyi Erkek Görüşü

• yeni başladıgın için bu şekilde devam edebılırsın bunu sırf vucudunun alışma suresı ıcın soyluyorum.. bir hafta sonra gercek idman yaptıgında temel noktaları iyi ögrenmen gerek bunlar.
    1 squat temel bır gezersızdır sadece bacak ve kalcadan ıbaret degıldır doğru yapılmadıgı takdırde cıddı sakatlıklar meydana getırebılır bu nednle harketı cok doğru yap.. hocandan destek al alamıyorsan youtubede yeterı kadr vıdeo var ızleyıp ıyı ogren.
    2 egzerizler bölünüp belli saatler ayrılamazlar.. egzersi, z gunde birkez yapılır ve daha sonca vucudu dınlendırmeye bırakılır.. squatı agırlık kullanarak yaptıgını dusunursek ıyı ısındıktan sonra 10-12 tekrar aralıgında kaldırabılecegın en agır agırlıklar ile 3 set yapman yeterlıdır.. toplam suren 45dakıkayı gecmeyecek.. hareketler arasında 1dakıka dinlenmen yeterlıdır.. bır gun arayla antrenmanını yaparsan doğru sporunu yapmış olursun.. beslnemenede cok dıkkat etmenı tavsıye ederım

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• bence 3 x 12 yap kas sağlığı için daha iyi hem günde o kadar fazla vakte bölmene de gerek yok bunu yap her ay bir tane cıkar mesela 4 x 12 olsun bir daha ki ay ve bunu yaparken ilerki seviyelerde ağırlıkta eklersin daha etkili olur

0|0
    0|0
    • 5*20 olarak yapıyorum tatlım ama sabah kalktıgımda 20 öğlen ıkındı aksam 20 olarak düşün.. setler arası süre cok mu uzun ki

• sanırsam artık akşamları 1 saatte yapacagım hepsini :)

• daha mantıklı :)

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 5

• oyle degildir

0|0
    0|0
  • Squad'ın getirisi ne oluyor?

0|0
    0|0
  • Ay tek yu ğuğuğuğuu ay tis kıs dı çenn

0|0
    1|0
  • Bence günde 3 kere yap ama her yaptığında 3 set yap 10ar tane daha yararlı olur

0|0
    0|0
    • Yapmada sorun yok.3 set yapsam bile setler arasi dinlenme suresi ne kadar olmali

• Su içicek kadar

• Yarım saat yap 10 dk dinlen

0|0
    0|0
    • 20 taneyi 1 dakikada yapiyorum. Yarim saat yaparsam ölürüm :)

Kızlar Ne Diyor 4

• Ben profesyonel değilim yanlış yönlendirmek istemem, ama ben haftada 2 gün kaslarım deli gibi ağrıyana kadar yapıyorum, ertesi gün dinleniyorum kas kaybı yaşamamak için. 3 aydır yapıyorum inanılmaz faydasını gördüm

0|0
    0|0
    • Umarim bende gorecegim faydasini :)

• Nasıl yapıyorsun peki? Yani tam olarak ne yapıyorsun

0|0
    0|0
    • Ağırlıksız çömelme oturup kalkiyorum

• Tamam bende yapıyorum ama ince ayrıntıları varmış onları ögrenmek istiyorum. Ne şekilde oturuyorsun sırtın dikmi duruyor dizlerin ne şekil tam olarak açarmısın. Mesajda atabilirsin

• Bence ard arda sey olarwk yap 30 saniye falan arayla. Ama yine de hiç yapmamaktan iyidir :)

0|0
    0|0
    • 30 saniye de cok az gibi ben 2 3 saat arayla yapıyorrum

• oyle de olabilir :)

• Yine de hiç yapmamaktan iptal sen devam et böyle zorlanırsan :)

• Bende yapicam ins

0|0
    0|0
    • Hemen baslamalisin, erteleme :)

Yükleniyor...