Akp seçmeninin tuzu kuru, tok açın halinden anlamaz

Aranızda kendisi veya ailesinden çevresinden ; fakülte mezunu olan fakat işsiz kaldığı için taş ocaklarında, madenlerde, özel sektörün asgari ücret şartlarında ; market görevlisi oto yıkama personeli olanlar var mı ? Ben ibretlik bir olayı örnek vermek istiyorum ; bir kaç sene önce dolmuş şöförlüğü yapan bir tanıdığım, kendisinin ortaokul diploması bile bulunmamaktadır. Bir kamu kurumunda 350 tane personelin çalıştığı bir şubede bölge müdürü olarak işe başlamış. Aynı kurumda çalışan park ve bahçe işleriyle uğraşan bir ziraat muhendisi, bir hidro biyoloji mühendisi, bir çevre mühendisi bir fen edebiyat fakültesi mezunu arkadaşım çim kesiyor ağaç suluyor. Müdürlerine sevgiline mektup yaz deseler bunu yapacak kadar eğitimi yokken, sırf akp iktidarına yakınlığı ile tanınan bir ailenin çocuğu olduğu için efendim diye hitab ediyorlar. Aranızda gazeteci ya da konuyu basına taşıyacak gücü olan birileri varsa, kişinin çalıştığı kurumu adını soy adınıda verrim. Eğer bu ülkede adalet buysa, yazıklar olsun böyle adalete yazıklar olsun bu haksızlığa göz yumupta gece rahat uyuyanlara. Yazıklar olsun vijdanı sızlamayanlara...

Güncellemeler:
Geçmişteki partilerin ne yaptığı beni ilgilendirmiyor arkadaşlar ben 28 yaşındayım lisede öğrenciykende üniversitedeykende askerdeykende iş hayatına başladığımdada bu ülkede hep tek partili bir iktidar vardı. Beni ilgilendiren benim yaşadığım dönemdir siyasetle alakam yoktur özel sektörde çalışıyorum ancak adam kayırma olurda bu kadar mı olur. Yalan söylediğimi düşünenler özelden mesaj atsın kişinin adresini veriyim gitsin araştırsınlar...

0|0
6|14

En İyi Kız Görüşü

• Şimdi okur cevapları eksiler iki saçmalar giderler..

Sonra seslerini duyarsın:

'' Padişahım çok yaşa''

3|5
    0|3

Kızlar Ne Diyor 5

• AKP yandaşıysn heryere gelirsin torpilin bu olack.orduda hastane başhekimi CHP'li die oraya doktor atamadı başbakan.hastane doktorsuz kaldığından başhekim istifa etmk zorunda kaldı.sonra baş hekim olark AKPli biri geçti oraya sonra heemn doktor atadı hemde tıp fakültesi yaptı...böyle başkanın benn..

3|1
    0|0
  • doğru söylüyorsun .

2|2
    0|2
  • Adalet yok işte. Güçlü güçsüzü eziyo. Gitsin artık.

1|1
    1|0
  • Herkes olaylara istediği taraftan bakiyor bu anlattıkların her ülkede şehirde yaşaniyor, şuan olanlar çok mu iyi sank...

0|0
    0|0
  • Aynen oyle bu kadar dogru bir yorum gormedim

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• manav olan birini il sağlık müdürü yaptılar!

araştırın!

2|5
    0|0
  • Benim çevremde bir çok insan bu durumda. Bunu sorguladığın zaman ise örümcek dimağlar " geçmişte sizde kendi adamınızı aldınız " diyorlar. Bu yüzden bu ülke de ne adalet vardır ne de hukuk. Dinin olduğundan bile şüpheliyim

4|2
    0|2
  • link

herkes AKP ye bok atmakla değişmez bu bundan öncede koalisyondaykan mesut yılmazın akrabaları girdi kemal bey ssk ya kedni alengirlerini yaptı bunlarda yapacak her gelen yapar şimdi kimse kimse bok atmasın iktidara gelip adam kayırmayan tek adam ATATÜRKtür gerisi aynı

1|0
    1|0
  • Oncelikle boyle bisey varsa siddetle kiniyorum ve kim yaparsa yapsin bunu cezasini cekecektir..

Ama gerisinde Hicbirinize katilmiyorum ne aAKP yandasiyim NE CHP.

Hicbir gelismis ulkede fakulteyi bitiren insana devlet is garanti etmez.

Ismi lazim degil dunyanin en gelismis 10 ulkesinden biri sayilan bir yerde 1.5 seneden fazla gorev yaptim..

Dunyanin en kaliteli universiteleri olmasina ragmen devlet kimseye is garanti etmiyor, egitim fakulteleri dahil..

Biz hemen kolaya kaciyoruz, atamiyorsan o zaman acma egitim fakultesi muhendislik fakultesi diyoruz..

Boyle sacma sapan bir dusunce anlayisi olmaz olamaz.

BIZDE DEVLETE KAPAGI ATAYIM TAMAM diye bir dusunce var sirf bundan dolayi butun kavgalar.

Git is ara bul calis kardesim, ben de oyle yapiyorum, sen de oyle yap. DEVLETE KAPAK ATMA DERDIYLE UGRASCANA..

0|0
    1|1
    • özellerin coguda tayyibin ve yandaslarının oluyor gormuyor musun? gercekten

• Oyleyse su sokaktaki halk nerden geliyor hepsi fakir fukara da mi bunlar oyle olsun!?

bizim insanimizin asil problemi is begenmemesi, o kadar universite okudum sunu mu yapacam bunu mu yapacam diye triplenmesidir, benim oda arkadasim fransadan gelmisti muhendis adam is aramis gelmis bulmus calisiyor.

5 tane ogretmen birlesin acin bir apartman dairesinin bir katini ETUT MERKEZI diye, ben universitedeyken 2 kisiyle yapmistim bunu, cok da iyi ogrenci gelebiliyor eger sen isinde iyiysen..

• valla millet dolmuş harbiden ya, hep bu tarz sorular soruluyor ben bile sordum yani sabah

anasını alıp gitmesini bekliyecez yapacak bişey yok ya da Ölmesini bekliyecez millet aç umrundamı olur AKP yalakacı çakarcılarının, para gelsin gelsin yeterki ülkeyi satarlarda arkalarına baklmazlar

2|1
    1|1
  • ilgilendirmyior diyemezsin işte o zamanda CHP lilerin tuzu kuruydu geri kalanlar ezildi herkes atıp tuyoda başbakan olsa sanki millet oğluna ablasına babasına hiç yapmıcak bıkraın bunları yani BAL TUTAN PARMAĞINI YALAR...tayyip gitsin kemal gelsin bu sefer chp liler iş bulacak akp liler bulamıcak bişey değişmcek

0|0
    2|1
  • Ayakta alkışlıyorum abim seni,bunu okuduktan sonra olayların hala bir ağaç meselesi olduğunu düşünenlere o ağacın üzerine otursunlar

3|1
    0|1
  • bende sevmem böyle torpil olaylarını ama bunun hükümetle alakası yok.Chp de olsa mhp de iktidar olsa torpil yine olur.Torpil yapılıdığında kompile hükümeti suçlu bulman yanlış buluyorum ama tabi haklısın türkiyede hala torpil adam kayırma yaygın ama bu bu hükümette olmadı geçmişten gelen bir gelenek malesef

0|0
    0|0
  • Erdogan sadece , AKP'lilerin basbakani. AKP sadece AKPye oy verenleri düsünüyor.

Erdogan bu ülkenin basbakani degil kendi koyunlarin basbakani !

AKPye ya da Erdogana ses cikartan direk hapise. Sansür konusunda Cinleri gectik.

Özgürlük niye birsey kalmadi ortada.

AKP'LILER ACIN GÖZÜNÜZÜ ARTIK.

0|0
    0|0
  • atıyorsunda biraz sınırlı at be arkadaşım yuh akp naptı sizede bu kin ne ya bölge müdürüymüş ayıp ediyorsun

0|0
    3|3
    • Hic kimse atmiyor güzel arkadasim. Siz sadece durumun farkinda degilsiniz. Erdogan sadece AKP'lilerin baskani, ona oy vermiyenlere osuruk cekiyor.

Ona karsi ses cikartan direkmen hapise gidiyor, basbaya diktatör.

• sizin gibilere az bile yapıyo

• kardeş fox tv'ye göndersene mesaj olarak ilgileneb,ilirler

0|0
    0|0
  • Akp zihniyeti hepsi satın alınır paraya satarlar kendilerini

0|0
    0|0
  • BENCE RAHATLIK BATIYOR İNSANLARA...

0|0
    1|1
  • En kötüsü bunların yanlış olduğunu bildiği halde hala seslerini çıkartmayıp, onları savunanlar. Eh normaldir kendileri de okumamış..

3|3
    0|0
Yükleniyor...