Resimden anlayanlar bakabilirmi boş konuşanlar yazmasın

ben bir tuval alıp resim yapmak istiyorum sırf uğraş olsun diye..yalnız çizimim iyi değil o yüzden netten bir resim bulup karbon kağıtlarıyla tuvale geçirip boyamayı düşünüyorum. sizce tuvale karbonla resmi çizebilirmiyim ve hangi boyayla boyamam lazım ve ne tür fırçalar almam lazım? bu soruların yanıtlarını bilenler yanıtlarsa sevinirim

0|0
1|2

En İyi Erkek Görüşü

• O şekilde birşeyler denemedim ancak bence bahsettiğiniz şekilde iyi sonuçlar alabileceğinizi sanmıyorum. Resim yapmanın güzel yanı o anki aklınıza gelenleri o tuval ya da resim yaptığınız başka her ne ise ona aktarabilmektir. Yaptığınız resimin gerçekleri çok yansıtması şart değil siz soyut resimler yaparakta güzel şeyler başarabilirsiniz.

0|0
    0|0
    • soyut resimlerinde bir tekniği yokmudur acaba bilmiyrumki. cin ali bile çizemem ben ama güzel boyama yaparım :)

• herhalde şu fil gibi sende boyayabilirsin :) link

Erkekler Ne Diyor 1

• face adresim yazıyor oradan yaptıgım tualleri görebilirsiniz.cok kolaylarda mevcut.tekniklerini iyi öğrenin.olmadı diye üzülmeyin hayalinizde canlandırın ve çizin olmazsa bir daha çizin el alışır böylece.ben 4 fırca kullanıyorum yok yelpaze yok sıpatula falan hiç gerek yok.akrilik boya ile çalısmanızı tavsiye ederim.tabi buradan ne kadar anlatılır bilemem ama kıl fıra..büyük fırca.10 numara yassı fırca. işinizi görür.aklınızda kalan bişiy varsa yine yardımcı olmaya çalısırım

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Tuvalin boyutu büyükse karbon kağıdı ile çizim yapmak epey zor olucaktır , yağlı boya olarak Van Gogh serisini öneririm ama bulamazsan Pebeo 'da iyidir .Değişik boylarda fırçalar al , ne kadar fırçan olursa o kadar temiz bi' çalışma olur .Boya inceltici olarak piyasada satılan ürünlerden kullanabilirsin, ben alternatif olarak haşhaş yağı bazen de zeytinyağı kullanırım ,kolay gelsin ..

0|0
    0|0
    • inceltici tam olarak ne işe yarıyor bilmiyorumki..

• Eğer inceltici kullanırsan boyanın yoğunluğunu azaltmış olursun , boyaların çabuk bitmez ; çalışman mat değil parlak olur, bu da yağlı boya resimde gerekli bi'şeydir :)

Yükleniyor...