Koşu hakkında yardıma ihtiyacım var?

Okul başladığı için spora pek vaktim olmuyor ama haftada 3, 4 gün yarım saat kadar boş alanım var o zman larda en hızlı yağ takımı olarak bildiğim kosuyu yapmak istiyorum ama malesef nefesim kesiliyor kaslarima kramp giriyor sana kadar hep hızlı tempo yürüyüş yaptım sizce kosuda nasıl bir taktik uygulamaliyim Çömez kardesinize bir yardım

0|0
1|2

Erkekler Ne Diyor 2

• Hızlı tempoda yürüyüşte etkilidir aslında çok zorlanıyorsan yürürken şöyle 10sn koş sonra tekrar yürü öyle öyle alıştır biranda kasma fazla.

1|0
    0|0
  • zaten koşu yapman doğru degıl.. templo yuruyş yapmalısın peki neden? cunku bızım ıstedıgımız şey efor harcamak nabzın normalınden yuksek atmasını saglamak bunun ıcınde koşuya gerek duymadan nabzı yuksek tutacak şekılde tempolu yuruyustur.. zamanla kasların acılacaktır sabırlı ol.. beslenme cok önemli gunluk alacagın kalori miktarını hesapla mumkun oldugunca dusuk kalorili beslen ve bu aldıgın kalorının fazlasını enerjı olarak yak.. kilo vermenın altın kuralı kalori açığı yaratmaktır.. yani örnek bugun 1000 kalori aldıysan 1500 kalorilik spor yapmalısın 500 kalori açığın olmuş oluyor bu 500 kalori nereden gidiyor dersin.. elbette ki enerjı olarak harcanan yağlardan gidiyor.. umarım anlatabilmişimdir.

0|0
    0|0
    • 2ay

Çok iyi anlattı ama 1500 kalori nasıl yakabilitim çünkü 1000 kalori alıyorum en fazla

• 2ay

verdiğim degerler örnektir. mantıgını anlatmak istedim

• 2ay

Peki bir ayda nasıl 5 kilo verebilirimyani kaç kalori alıp kaç kalori yakma lazim

Kızlar Ne Diyor 1

• @Keremcannn_tranier tatlm ellerinden oper

1|0
    0|0
    • 2ay

Haftada 3 veya 4 gün zamanini. 1 saate çıkar ve yarım saat kaslarıini kuvvetlendirmek için ağırlık çalış arkasından koşu yap koşu yaparken de 1 dakika nesef nefese koş 1dk yuruyus şeklinde koş 30sniye ile baasla sen ilk 30saniye hızlı koşu 1 dk yuruyus dusur tempoýu böylece hem kasların kivvetlenick hemde koşun gelisicek beslenme de işe protein ve vitamin agirlkkli beeeslen bol su tüket yesil çay kahve tuket

• 2ay

Tessekurlwr

Yükleniyor...