Hipertrofi programı ile ilgili?

Arkadaşlar hipertrofi programıyla ilgili bir araştırma okudum iki grup denekten ilk grup setler arası 45 sn.1 dk. arası dinlenmiş ikincisi 1.5 dk. 2 dk. arası dinlenmiş sonuçta ilk gurupa çok daha iyi kas gelişimi sağlandığı gözlenmiş burda sorum şu örneğin 8 tekrarla başladığım biceps curl 45sn. dinlenme sonrası 5-6 tekrara düşüyor bende dinlenme süresini azaltmadan ağırlığı düşürerek ikinci ve üçüncü setlerdede en fazla bir iki tekrar düşerek antrenmana devam ediyorum acaba bu şekildeki çalışmamı hipertrofi olarak daha etkilidir ağırlığı azaltmadan dinlenme süresini arttırarak yaptığımız çalışmamı ve bunları ayrı ayrı deneyimleyen aranızda varmı?

0|0
0|2

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 2

• ben denemiştim zaten denemedıgım sistem kalmadı.).. neyse zamanla bu durumdan cıkıyorsun zaten saniyeleri tekrar sayılarını artık onemsemıyorsun sadece vucudunu dınlıyorsun asıl onemlı olan noktada bu.. tabı 15tekrar yapıyorum demıyorum tabıkı hipertrofi için yine 8-10tekrar aralgında olacaksın ancak dınlenmeyı cok takma bence.. agırlıgı dusurmeden cokta dınlnmeden bass. bızım ıstedıgımıs sey nedır mumkun oldugunca yıkım saglamak sende bunun ıcın elınden gelenını yap.

0|0
    0|0
    • 2ay

Peki hangisi daha etkili oluyor dinlenme suresini kısa tutarak yaptığımızı yoksa uzun tutup tekrar sayısını dusurmeden yaptigimizmi ya da ağırlığı azaltıp dinlenmesi kısa tuttuğumuz çalışmamı hangisi hipertrofi için etkili veya sende hangisi daha etkili oldu bu son anlattığım çalışmayı üzerinde ne kadar bir zaman denedin

• 2ay

Aslında anlatmak istediğim ağırlığı dusurmeden bir tekrar daha yapmak istediğinde mesela 8-9 tekrar diyelim dinlenme surem çok uzun oluyor 2 dk gibi bu dinlenmede bana uzun geliyor ne dersin

• Bir fikrim yok açıkcası.

0|0
    0|0
Yükleniyor...