Ülkemizdeki futbol müsabakalarında boş tribünler, vatandaşların ekonomik durumunun göstergesi midir?

Avrupa liglerini izlediğimizde orta sıra takımların, küme düşmeye oynayan takımların birbirleriyle olan müsabakalarında bile müsabakalar kapalı gişe oynanırken, ülkemizde dünya yıldızı oyuncu transferleri, son teknoloji stadlar olmasına rağmen bir türlü futbol müsabakaların vazgeçilmezi olan 12. adam futbolu çok seven bir millet olmamıza rağmen tribünleri dolduramıyor bunun sebebi sizce ne?

0|0
3|25

En İyi Kız Görüşü

• Abi kim çıkarsın pasoligi ben bile gitmek istiyorum ama pasoligte çıkarmaya üşeniyorum

0|2
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• futbol kültürü bu ülkelerdeki gibi ülkemizde çok oturmuş değil işin açıkcası ayrıca
    bilet fiyatlarını büyük kulüpler ilk başta yüksek tuttu şimdi şimdi fiyatlarda güncellemeler yaparak biraz daha geriye çektiler bilet fiyatlarını
    onun dışında possolig uygulaması tam anlamıyla benimsenmedi özellikle kamuoyunda fişleme gibi bir algı var
    bir de büyük kulüplerin yöneticileri fiyat belirlerken taraftar grupları ile koordineli olmaması nabız yoklamaması ve bu taraftar gruplarının uyarılarına kulak tıkaması ve bu taraftar gruplarının kitlesel olarak maçlara gelmemesi tribünleri boş bıraktı
    onun dışında futbolda nezih ortamlar yaratılamıyor kimse eşini çocugunu sevgilisini gönül rahatlığıyla götürebileceği nezih ortamlar yaratılamadı, holiganizm özellikle türkiyede artan bir trend, ben bile evimin rahatında izlemek daha kolayıma geliyor işin açıkcası..

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Biletler pahali die heralde

0|1
    0|0
  • Trafik de olabilir mi?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• İtalya'da da gitmiyor insanlar maçlara, İspanya ve İngiltere dışında o kadar da dolmuyor tribünler.

Sebebi de İtalya ile aynı, insanlar futbola olan inancını kaybediyor.

Beşiktaş'ın maçları doluyor mesela, Galatasaray da takım gelecek vaadedince toparladı.

Ama Fenerbahçe'ye taraftarın tepkisi büyük

Anadolu takımlarının maçına kim niye gitsin? Futbol mu oynanıyor? Para verip Karabükspor'un maçını izler misin sen?

0|0
    0|0
    • 2ay

3. ligdeki takımımızın maçlarına gidiyorduk, ingilizler küme düşmesi kesin takımlarının son maçında kapalı gişe yapmıştı, tribünü dolduracanki futbol futbol olsun

• 2ay

Ülkenin genel yapısıyla alakalı, futbol, spor, kültür falan yok ki.

İstanbul takım taraftarlarına bak, 'Takım galip gelsin, biz de sikindirik.., iğrenç hayatlarımızda mastürbasyon malzemesi haline getirecek birşey bulalım, istediğimiz sonuç çıkmazsa tekil pozisyonlar üzerinden hakeme falan kabahat bulalım, millete küfür edelim' kafasında.

Böyle bir toplumdan doğru düzgün spor ahlakı mı çıkar?

• 2ay

Doğru söylüyorsun, nerde 90 lara kadar olan taraftar kitlesi, yan yana maç izleyen rakip takım taraftarları

• Biletler pahalı, bir de ben sevmiyorum aga ya. Yani maç izlemeyi sevmem hani. Evde izlerim izleyeceksem canlı yayın olursa. Para vermem hiç. Maddi durumdan tabii. Durumum iyi olsa, değişiklik olsun diye giderdim stada o kadar. Ama fanatikleri var, onlar hep gidip yerinde izlemek ister de, parası yoktur gidemez...

0|0
    0|0
  • 3 Büyükler için bilet fiyatları genel olarak pasaolig , deplasman yasakları, tribün şovlarına gelen kısıtlamalar

0|1
    0|0
  • milyoner olsam fenerin maçına gitmem. ruhsuz ayılar

0|1
    0|0
  • ekonomik durum ve ülkede hiç bir şeyin eski keyfi tadı tuzu vermemesinden... millet artık bıkmış yılmış yeni Türkiyeden

0|1
    0|0
  • Fiyatlar ve passoligten dolayı

0|1
    0|0
  • Futbol mu kaldı Türkiye iki üç kişinin egolariyla turk futbolu hakkı rahmetine kovusmustur brde pasolig

0|2
    0|0
  • Sorun Fenerbahçe için protesto anlamı taşımakta kendi fikrimce
    Her yıl 30.000 kombine satabilirken bu yıl 5000 bile satamadılar diye biliyorum. Artık yönetim kendi taraftarına bile zulüm görünmekte
    Diğer takımlara gelirsek sanırım federasyondan kaynaklı diye düşünüyorum. Onların da değişime ihtiyacı var. Ülkemizde en tutulan spor dalı futbolu bile şirket gibi yönetmeye kalktıklarından bu işin mayası olan taraftarı kaybettiklerinin farkında değilller

0|0
    0|0
  • Zaten futbolcu seyircimiz tribünde, yıllardan beri düşüktü. Şimdi bir de buna Passolig çıkartıp fişlenme korkusu eklendi. O yüzden seyirci stada artık gitmiyor.

0|0
    0|0
  • İlgiyle alakalıdır... ekonomi net bir şekilde görebileceğimiz görüntü ülkedeki araç sayısı ve yollardaki araç modelleridir...

0|0
    0|0
  • Bilet fiyatları yüksek evet ama passoligin etkisi cok büyük eskiden bu kadar boş kalmıyordu tribünler ayrıca şehrinin takımını tutanda cok az

0|0
    0|0
  • Ne varmış be ekonomimizde bütün avrupa Devletleri kıskanıyor bizi bak 3ç köprü yapıldı 3. Hava limanı yapılıyor bir sürü duble yollarımız var şükredin biraz ya 😀 ayrıca yıllık kişi başı düşen gelirini 12 bin doların üstünde

0|0
    0|0
  • evet halk fakir ve gidecek parası yok

0|0
    0|0
  • Futbol Kalitesi düşük olduğundan

0|0
    0|0
  • Turkiyede futbolun masa basinda kazanildiginin farkina varan insanlar parasini bile bile bunun icin yatirmaz dahada kotu olacak.

0|0
    0|0
  • iddia icat oldu, futbol bozuldu..

0|0
    0|0
  • Kesinlikle.. bilet fiyatlarının hali ortada

0|0
    0|0
  • hayir degildir baska hobi alanlari olanlar olabilir ayrica bos vakit bulamaz insanlar

0|0
    0|0
  • ekonomıden zıyade bızım ınsanlarımızda acı gercek olan vandallık yapılanması var bunun netıcesınde musabakalara reabetler azaldı dıye dusunuyorum !

0|0
    0|0
  • Passolig yüzünden tribünü bıraktık reis

0|0
    0|0
  • Pasolig
    Lig kalitesi

0|0
    0|0
  • Hayır. rezalet futbol sisteminin göstergesidir.

0|0
    0|0
  • ekonomık durumu gosterıyor

0|0
    0|0
  • Trabzonspor İstanbul'da olsun o çekirdekçi rahatına düşkün kahveci tayfadan kurtulsun full çeker !

0|0
    0|0
Yükleniyor...