Neyin kafasındayız? Ne ne ne ne ne?

Neden sürekli Atatürk'ün arkasına sığınılıyor? Atatürk'ün askerleri... gibi tamlamalar ile neden insanların milliyetçilik duygularını istismar ediyorlar? Hayır, asker olmaktan korkup da askerliği 5 ay yapan o delikanlılar mitinglerde mi asker kesiliyor?

Birisi de sosyal medyada sevilenler hep öldürüldü. Adnan Menderes,Turgut Özal.. sıra Tayyip sende. falan demiş. Adnan Menderes sevildiği için mi idam edildi yöksa değerini sonrada anladığımız için mi sevdik? Millet ne dediğinin ya farkında değil ya da başkalarının fikirleriyle hareket ediyor,konuşuyor. :/

0|0
48

En İyi Erkek Görüşü

• 19 mayıslar 29 ekimler yasaklandığı Atatürk ve arkadaşlarına iki ayyaş diye tabir edildiği için olabilir mi? 1000 yılda geçse atamın ileri görüşlülüğüne güvenir onun izinde giderim.

ATATÜRKÜN BURSA NUTKU

“Türk genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir. Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, ‘Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır.’ demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.

Polis gelecek, asıl suçluları bırakıp, suçlu diye onu yakalayacaktır. Genç, ‘Polis henüz devrim ve cumhuriyetin polisi değildir.’ diye düşünecek, ama hiç bir zaman yalvarmayacaktır. Mahkeme onu yargılayacaktır. Yine düşünecek, ‘Demek adliyeyi ıslah etmek, rejime göre düzenlemek lazım.’ diyecek.

Onu hapse atacaklar. Yasal yollarla karşı çıkışlarda bulunmakla birlikte bana, başbakana ve meclise telgraflar yağdırıp, haklı ve suçsuz olduğu için salıverilmesine çalışılmasını, kayrılmasını istemeyecek. Diyecek ki, ‘Ben inanç ve kanaatimin gereğini yaptım. Araya girişimde ve eylemimde haklıyım. Eğer buraya haksız olarak gelmişsem, bu haksızlığı ortaya koyan neden ve etkenleri düzeltmek de benim görevimdir.’

İşte benim anladığım Türk genci ve Türk gençliği!”

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 7

• Atasını bilmeyen, it peşinde dolaşır sözünü sana hiç kimse söylememiş.

Atatürk'ün arkasına sığınmıyor hiç kimse zira Atatürk öldü ve bir gücü yok şuan arkasına sığınacağın.

Amerikan Büyük Orta Doğu Projesi Eş Başkanı Tayyip Efendinin arkasında mı birleşmek istiyorsun?

Hem Allah, Kitap der hem müslümanları katleden Amerikaların bu katliam projesinde eş başkan olur hemde kalkmış bize nutuk çekersin.

Yemin ediyorum, öyle bir hale geldi ki bu cehalet suratına tükürmeye değer insan görmüyorum.

0|2
    0|0
    • surekli Ataturkçuluk diyip de saçmalayanlara sinirleniyorum açıkçası. Ataturkçuluk bu kadar basit birşey değil. yapılan en ucuz şeyleri de ona mal etmeseler makbul olcak.

ben Tayyip'i savunmadım. kendisini sevdiğimi de söylemedim

• Bak biraz mantıklı düşün.

Bugün yapılanlar Atatürk'ün yaptıklarını yıkmak üzerine.

Hal böyleyken yani hedeflerinde Atatürk ya da onların deyimiyle iki tane ayyaş varken başka neyin yanında saf tutulabilir?

Hedeflerinde Atatürk varken biz gidip uganda başbakanının yanında mı duralım?

Elbette yıkılmaya çalışılan Atatürk Devrimlerinin yanında duracağız bunu neden anlamak istemiyorsun?

Ben senin sevdiğin birine saldırsam ve sen onun yanında yer alsan neden hep ben ona zarar vereceken onunlas

• Ak partide Dini kullanıp siyaset yapmıyormu?Atatürke ayyaş diyen bir Başbakan herşeyi hakediyor

0|0
    0|1
  • Millet ne dediğinin ya farkında değil ya da başkalarının fikirleriyle hareket ediyor,konuşuyor.

verdiğin cevabı en iyi cevap seçiyorum

0|0
    0|0
  • turgut özalın öldürüldüğü kanıtlanmış bişey değil

0|0
    0|0
  • Tayyip mi seviliyormuş?

0|0
    0|0
  • Biz Mustafa Kemalin askerleyiz , Siz ise Kendini Padişah zanneden Tayyipin Kullarıısınız

0|0
    0|0
    • komiksin. vatanın için naptın asker?

• Bizim askerlikten kaçtığımız yok Hükümetin çıkardığı kanunlara yasalara uyuyoruz bedelli askerliği çıkaran hükümettir Tayyipin oğlu askerlikten kaçıp Gemiciklerle keyif çatarken ben gidip 15 ay askerlikmi yapacağım onlar askerlik yapsın orada şehit olmaya hazırım

• lafım sana değil zaten kardeşim. vatani görevini yapmaktan kaçıp ardında Ataturk askeriyim diye caka satan orda burda kargaşa çıkaran Ataturkçuluğu idrak edememş densizlere lafım...

• semroş sen tam bir g*t lalesisin

0|0
    0|2

Kızlar Ne Diyor 4

• haklısın bastım 5 yıldız.

0|0
    0|1
  • Tayyip seviliyor mu ? Kim uydurmuş onu pardon ?

0|0
    1|0
    • böyle bişeyler yazmıştı işte pek hatırlamıyorum.

• Bir siz farkındasınız degil mi olan bitenin millet aptal degil yabancıların bizi karsılıksız desteklediklerini de inanmıyoruz ama susmasak olmıyacagı gibi susarsak hiç olmaz

0|1
    1|0
  • provake etme !

0|0
    0|0
Yükleniyor...